Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  1883   0

Ziemkiewicz nie chce robić z Tuska idioty

Ziemkiewicz nie chce robić z Tuska idioty
 
Ziemkiewicz „A posmoleńska katastrofa to sprawa zbyt poważna, by chciało mi się na niej ćwiczyć „lapidarność stylu”. Tak, nie pomyliłem się w tytule − chodzi mi tu o katastrofę posmoleńską. Katastrofa smoleńska sama w sobie była wystarczającym nieszczęściem, ale zaraz po niej przyszła druga: katastrofa państwa polskiego, katastrofa władzy, w krytycznym momencie sprawowanej przez ludzi, których poziom umysłowy i etyczny wystarcza do podawania piłek na boisku, ale nie dorasta do wymogów stawianych mężom stanu.W katastrofie pierwszej straciliśmy prezydenta, kilkudziesięciu szefów urzędów centralnych, posłów, działaczy społecznych i zasłużonych obywateli. Ale zaraz potem straciliśmy jeszcze więcej. Straciliśmy jako państwo godność i pozycję podmiotu polityki międzynarodowej, stając się jej przedmiotem”….” Mam o Donaldzie Tusku z każdym tygodniem coraz gorsze zdanie, ale, wbrew jego medialnej klace, nigdy nie będę z niego robił idioty. A przecież to właśnie oznaczałoby teraz poważne potraktowanie olśnienia, jakiego niby doznał premier po sześciu miesiącach, po tym, jak dawno już popioły wystygły, dowody zostały przemielone i zaorane, zeznania urzędowo skorygowane, a oryginalne czarne skrzynki poddane Bóg jeden wie jakim zabiegom konserwacyjnym. Gdyby uwierzyć, że oto teraz, po sześciu miesiącach opluwania „małpiarni” (jak nas nazwał usłużny Adam Michnik), wyszydzania i deprecjonowania wszelkich przejawów krytycyzmu wobec rosyjskiego „śledztwa”, rugowania z mediów dziennikarzy odmawiających podporządkowania się obłudnej propagandzie, kłamliwego powtarzania, że wszystko jest znakomicie, współpraca układa się wzorowo, jesteśmy dopuszczani do każdej informacji na każdym szczeblu − teraz oto nagle połapał się biedny chłopczyna z boiska, że go ruscy okiwali. Że ich raport jest „bezdyskusyjnie nie do przyjęcia”. A nawet, że są w Rosji − Boże ty mój! − źli ludzie, którzy chcą ukryć prawdę!”….(źródło)
 
Mój komentarz
 
Warto zwrócić uwagę na dwie sprawy podniesione przez Ziemkiewicza  . Tuskowi zawdzięczamy utratę przez państwo godności , a co gorsze uprzedmiotowienie państwa. Czyli protektorat, kondominium lub trzeciorzędny skansen.
 
Ziemkiewicz  zarzuca Tuskowi że nagle połapał się że Rosjanie kiwają Polskę ,że coś ze śledztwem nie gra . Szef protektoratu, a taką pozycję mamy na arenie międzynarodowej i europejskiej Tusk tańczy z pozoru dziwny taniec. Kiedy Niemcy poturbowały dogadać się z Rosją i przekonać Europę ,że Rosja nikomu nie zagraża , że ze wszystkimi , nawet z Polska m doskonałe stosunki to Tusk szedł w zaparte . Rosja jest ok, śledztwo jest super ok. Projekt budowy nowej niemiecko rosyjskiej architektury wszedł na nowy poziom  I  Niemcom już nie jest na rękę aby Tusk obściskiwał się z Putinem . Bo może Polska zaczęłaby grać z Rosją przeciw Niemcom .
 
Polecam fragment z New York Time „W New York Times ukazał  się ciekawy artykuł autorstwa Katrin Benhold na temat polskich aspektów niemiecko francusko rosyjskiego szczytu w Deauville. Pozwoliłem sobie przetłumaczyć istotny fragment artykułu .
Benhold. „ Prezydent Rosji Dimitrij Medwiediew przd udaniem się do uzdrowiskowej miejscowości Deauville , powiedział ,że pragnie konkretnej, kompleksowej  odpowiedzi na swoją  propozycje nowej architektury europejskiego bezpieczeństwa .
Francuski dyplomaci powiedzieli ,że jednostronne amerykańskie wysiłki do rebudowy stosunków z Rosją spowodowały czesiowe rozładowanie napięcia pomiędzy Rosją a Zachodem, niemieccy dyplomaci spuentowali to złagodzeniem nastawienia niektórych państw , dawnych  protektoratów Związku Radzieckiego  w stosunku do Rosji w czasie ostatnich kilku miesięcy .
„Wszystko wraca do normy „. Powiedział Mark Leonard z Europejskiej  Rady Stosunków Międzynarodowych . Zaledwie trzy lata temu widzieliśmy przepaść nie do zasypania pomiędzy licznymi członkami UE i Rosją. To się zmieniło . Zmiana podejścia  prezydenta Baracka Obamy doprowadził do rzeczywiście ogromnej zmiany w Polsce i Krajach Bałtyckich . „ (źródło )      
 
A także inny fragment z Dziennika „„Rosja nie chce przekazać Polsce dowodów, bo jest współodpowiedzialna za katastrofę. Tak śledztwo w sprawie katastrofy oceniają niemieccy analitycy. Twierdzą też, że kończy się ocieplenie między Moskwą a Warszawą.’…(źródło )
 
Tak wiec może obudzenie się Tuska to jego następna rola jak u Orwella. Tusk , taki przyjaciel Putina i Rosji, nagle stanie się ich przeciwnikiem .
 
Marek Mojsiewicz
 
Moje Poglądy „ Linki    
 
"Sędziowie wybierani w wyborach  bezpośrednich , powszechnych"   link
Children first. Dzieci przede wszystkim      link
„Legalizacja narkotyków „      
„ Okręgi jednomandatowe „       link   
„System Prezydencki „    link   
„Referendum jako IV władza „   link  
„Samorządy „       link
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
Stronnictwo Pruskie i Jagiellońskie Aktualizacja
Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale