Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2231k odsłon
  509   0

Skwieciński Sądy i prokuratura zagrożeniem dla demokracji

 

Skwieciński  Sądy  i prokuratura zagrożeniem dla demokracji

 
Skwieciński w Rzeczpospolitej „ Groteska Berlusconiego to mniejsze zło „
Skwieciński „Polityczna instrumentalizacja prawa, sądów i prokuratury jest bowiem chyba największym możliwym zagrożeniem dla demokracji. A wrogowie Berlusconiego – politycy klasyczni oraz politycy w togach prokuratorskich i sędziowskich (włoski fenomen) – dopuszczają się tej instrumentalizacji wręcz demonstracyjni Ktoś powiedział: Berlusconi może budzić obrzydzenie. Ale jego przeciwnicy muszą wzbudzić przerażenie. ( źródło )
 
Mój komentarz
 
Włochy ze swoim wymiarem sprawiedliwości, który wymknął się z spod jakiejkolwiek kontroli stają się modelowym przykładem w którym następuję podkopanie fundamentów demokracji . Narastającym od wielu lat problemem całego zachodniego świata jest uzurpowanie  sobie uprawnień władzy ustawodawczej prze Sądy Najwyższe , czy Trybunały Konstytucyjne . Niepostrzeżenie stały się suwerenem w kwestiach stanowienia prawa. Parlamenty zostały sprowadzone do roli sekretariatów proponujących  projekty i rozwiązania dla Trybunałów , które projekt odrzucają lub nanoszą obowiązujące poprawki .
 
Nie lepiej jest z uniezależnianiem się prokuratur , które staja się suwerenne w zakresie ścigania, lub zaniechani ścigania przestępstw i przestępców, lub też bezkarnie zwykłych uczciwych obywateli. Rokita po utworzeniu nowego Urzędu Prokuratora Generalnego stwierdził ,z ejest to błąd i wcześniej czy później ten niezalany od nikogo urząd zostanie zlikwidowany .
 
Oczywiście w sytuacji istnienia  feudalnych,korporacyjnych , cechowych organizacji sędziów i prokuratorów szybko pojawia się tam nieformalne struktury, koterie, klany rodzinne , frakcje . Jest to gratka dla środowisk przestępczych, obcych wywiadów, czy lobby finansowych.  Całkowita niezależność od społeczeństwa, wyłączenie się spod reguł demokratycznego państwa prawnego  i praktycznie absolutna bezkarność stanowi śmiertelne zagrożeni dla demokracji, praw człowieka  i wolności obywatelskich .
 
 
Osoby , które chcą dołączyć do moich znajomych na facebooku zapraszam
 
Marek Mojsiewicz   
 
Moje Poglądy „ Linki    
 
 
"Sędziowie wybierani w wyborach  bezpośrednich , powszechnych"   link
Children first. Dzieci przede wszystkim      link
„Legalizacja narkotyków „      
„ Okręgi jednomandatowe „       link   
„System Prezydencki „    link   
„Referendum jako IV władza „   link  
„Samorządy „       link
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
Stronnictwo Pruskie i Jagiellońskie Aktualizacja Październik  
 
Linki do wypowiedzi Michalkiewicza,Juszczenko,Tuska ,Sikorskiego ,Putina , Rokity,Brzezinskiego, Krasnodebskiego, Dudka, Staniszkis, Kaczynskiego
 
Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale