Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  923   0

Krasnodębski Psychopatologia społeczna poparcia dla Platformy

 

Krasnodębski  Psychopatologia społeczna poparcia dla  Platformy
 
Krasnodębski  „Nawet celebryci zauważyli” A to, ile warte są polskie sondaże, wiemy już od dawna.Prawdziwą zagadką, do której rozwiązania przydałyby się kompetencje z psychopatologii społecznej, jest fakt utrzymywania się ciągle dużego poparcia dla PO, mimo ewidentnych faktów wskazujących, że mamy do czynienia z rządem, który nie jest po prostu nieudolny na zwykłą polską miarę, ale doprowadza Rzeczpospolitą do stanu zapaści.”…” Jak w 2008 r. pisał Aleksander Smolar we wnikliwej analizie tej filozofii: „Tusk z lekceważeniem mówił o tych, którzy od niego oczekiwali wizji, projektu dla Polski (...) Wybór Tuska nie był sprawą przypadku: „wyrzucę z Platformy każdego, kto będzie mówił, że Platforma jest po to, żeby przeprowadzić bolesne reformy. Jeśli ktoś chce bólu, niech idzie do stomatologa i rwie zęby bez znieczulenia". Odpowiadał też: „Kiedy ktoś mi mówił w PO, że musimy mieć szuflady pełne ustaw, miałem ochotę poszukać noża"…”A Tusk, wielki kunktator, znowu odkłada przykre decyzje na czas po wyborach”… ak słusznie zauważał Aleksander Smolar: „Celem ma być (...) ograniczanie omnipotencji państwa i jego instytucji, ich redukcja i – w konsekwencji – stopniowa likwidacja lub sprowadzenie roli państwa do minimum". Niewątpliwie w realizacji tego celu – stopniowej likwidacji państwa polskiego – Platformie udało się bardzo dużo osiągnąć, nawet SLD nie może z nią w tym względzie konkurować, o czym mogliśmy się naocznie przekonać 10 kwietnia 2010.”…(źródło )
 
Mój komentarz
 
Polecam przeczytanie całego artykułu Krasnodębskiego .
Psychopatologia społeczna Polaków , która może wyjaśnić  poparcie dla Platformy i Tuska w szczególności. Dlaczego Polacy szkodzą sami sobie , czy są niedorozwinięci , nie są  w stanie obiektywnie skalkulować swoich korzyści i start wynikających z rządzenia tej czy innej partii , takiego , czy innego premiera .
Niestety tak , ludzie kierują się korzyściami nakierowanymi na teraźniejszość . Stąd kupowanie na kredyt  dóbr luksusowych, zbędnych , wycieczek, samochodów , odzieży  bez patrzenia w przyszłość , bez refleksji, że uleganie tym pokusom często przekreśla możliwość kupienia mieszkania , czy stworzenia oszczędności na wypadek na przykład okresu bezrobocia .
 
Ale to byłoby zbyt proste. Według mnie głównym powodem  jest zaakceptowanie przez Polaków filozofii życia na czyjś koszt , bezwzględności,  znieczulenia , filozofii drobnego cwaniaka.
Czy ktoś młodego emeryta nazwał pasożytem, żyjącym kosztem ubóstwa dzieci , czy ktoś  nazwał nowego , nikomu niepotrzebnego  urzędnika złodziejem kradnącym chleb coraz liczniejszej grupie źle odżywionych polskich dzieci.  
 
A ubóstwo , łzy wielu matek , kiedy puka do drzwi  komornik  nie wynikają z tego ,że matka, czy ojciec  nie pracuje. Wynikają z drakońskiego opodatkowania, mającego już charakter rabunku, łupami którego oligarchia dzieli się z nowym urzędnikiem , młodym emerytem, jak przysłowiowy trzydziestopięcioletni agent Tomek, który otrzymuje 4 tysiące złotych emerytury .Zdrowy , silny mężczyzna żyjący na koszt niedożywionych dzieci , na koszt rodzin, które nie decydują się na dzieci , bo państwo polskie zmusza ich pracy na rzecz setek tysięcy  różnych Tomków.  
 
To nic że system się zapada ,że społeczeństwo gnije ,  państwo jest w stanie rozkładu, a miliony eksploatowanych Polaków ucieka  w biblijnym exodusie z domu niewoli ,wyzysku i rabunku . Z Polski.
Czy masowe poparcie dla Platformy i Tuska wynika z tego , że  jesteśmy społeczeństwem  zdemoralizowanym , uciskającymi i eksploatującym słabszych . Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie warto przyjrzeć się filozofii związanej  z wymieranie i emigracja Polaków .Otóż politycy bagatelizują sprawę twierdząc ,że brakujące miejsca uzupełnia imigranci ze Wschodu . Po co są Polakom potrzebni ci emigranci . Nie ze względu  na praw człowieka, prawo sąsiadów do życia , mieszkania i pracowania na naszej ziemi . Potrzebni są jako nowa klasa wyzyskiwana, wykorzystywana , najlepiej pozbawiona praw politycznych , zastraszona   .  
 
Osoby , które chcą dołączyć do moich znajomych na facebooku zapraszam
 
Marek Mojsiewicz   
 
Moje Poglądy „ Linki    
 
 
"Sędziowie wybierani w wyborach  bezpośrednich , powszechnych"   link
Children first. Dzieci przede wszystkim      link
„Legalizacja narkotyków „      
„ Okręgi jednomandatowe „       link   
„System Prezydencki „    link   
„Referendum jako IV władza „   link  
„Samorządy „       link
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
Stronnictwo Pruskie i Jagiellońskie Aktualizacja Październik  
 
Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale