Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2192k odsłony
  4205   0

Kaczyński sugeruje agenturalność rządu Tuska ?

Kaczyński sugeruje agenturalność rządu Tuska ?
 
W swoim najnowszym, długim  wywiadzie jaki udzielił Kaczyński portalowi MyPis, do którego link podaję tutaj   polecam interesujący fragment dotyczący polityki zagranicznej rządu i wniosków jakie ze sposobu jej prowadzenia wyciągnął  Jarosław Kaczyński. Fragment ten znajduje się w drugiej części wywiadu i zaczyna w okolicach 9 minuty . Kaczyński mówi o polityce zagranicznej jako o polityce białej flagi do kwadratu .Przytacza poddanie się w sprawie gazociągu, zablokowaniu przez ten gazociąg portu , brak reakcji na faktycznie kwestionujący ład powojenny, Widoczny Znak w Niemczech , biernej zgody n wypchnięcie nas przez Niemcy i Francję z głównego nurtu polityki europejskiej , bierności w kwestii obcięcia funduszy unijnych dla Polski nie mówiąc już o kwestii katastrofy smoleńskiej. Kaczyński mówi o zadziwiającej sytuacji której mimo bardzo dogodnej dla nas koniunktury politycznej w Czechach , Słowacji i na Węgrzech rząd tego nie wykorzystuje i nie chce nic na tej bazie stworzyć. Kaczyński uważa ,że sprawą tej dziwnej polityki, aby wyjaśnić jej przyczyny  powinny się zając komisje. W jego słowach czuć groźbę, bo gdyby doszedł do władzy to z pewnością będą to śledcze  komisje sejmowe bardzo dokładnie badające  wszelkie w tym n pewno zagraniczne powiązania  członków rządu. Kaczyński mówi o „anihilacji „ polskiej armii  i przypomina wstydliwy dla Tuska fakt  z przeszłości. Otóż KLD zwróciło się do Jarosława Kaczyńskiego z propozycją całkowitej likwidacją Wojska Polskiego .  
 
Kluczowym oskarżycielskim w stosunku do rządu zdaniem Kaczyńskiego jest to którym pyta się , czy fatalna ,kapitulancka polityka zagraniczna rządu wynika ze skrajnej nieudolności, czy jest efektem jakiś zobowiązań . Kaczyński w kontekście tych zobowiązań pyta się o Turowskiego , zwianego z Katastrofą Smoleńską    
 
Jakież to zobowiązania może mieć premier, czy jacyś członkowie rządu ,że prowadza według Kaczyńskiego kapitulancką wobec Niemiec i Rosji, szkodzącą strategicznym interesom polskim  politykę zagraniczna .
Odpowiedź nasuwa się jedna . Komisje , organy państwowe po objęciu rządu przez Kaczyńskiego  będą badały nie to czy rząd, Tusk byli skrajnie nieudolni, ale będą badały czy nie doszło do umiejscowienia agentów obcych państw na najwyższych urzędach w Polsce .
 
Marek Mojsiewicz   
 
Moje Poglądy „ Linki    
 
 
"Sędziowie wybierani w wyborach  bezpośrednich , powszechnych"   link
Children first. Dzieci przede wszystkim      link
„Legalizacja narkotyków „      
„ Okręgi jednomandatowe „       link   
„System Prezydencki „    link   
„Referendum jako IV władza „   link  
„Samorządy „       link
 
Doktryna Mojsiewicza” to doktryna  opierająca się na trzech strategicznych kierunkach które powinny wyznaczać politykę Polski Odbudowa I Rzeczpospolitej w ramach Unii Europejskiej , budowę sojuszu ,którego celem byłoby okrążenie i osłabienie Rosji oraz budowę Zjednoczonego ,  Federalnego Państwa Europejskiego          
 
Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale