Marek Mojsiewicz Marek Mojsiewicz
6498
BLOG

Ziemkiewicz. Kaczyński wsadzi Tuska do więzienia.

Marek Mojsiewicz Marek Mojsiewicz Polityka Obserwuj notkę 10

 
 
Ziemkiewicz. Kaczyński wsadzi Tuska do więzienia. 
 
Zanim przejdę do wywiad Jałowiczora z Ziemkiewiczem w Bibuła.com warto zastanowić się nad pokutującym u nas zabobonem politycznej poprawności , zgodnie z którym władza jest bezkarna . Niedawno mieszkaniec Szczecina skierował do sądu sprawę przeciw Tuskowi i Platformie o wyłudzenie jego głosu .Chodziło o obietnice wyborcze , co do których było podejrzenie ,że Platforma nigdy nie zamierzała ich zrealizować .
 
Wyobraźmy sobie że elegancki mężczyzna , z budzącym zaufanie uśmiechem przychodzi do tegoż szczecinianina i obiecuje ,że jeśli ten podpiszemy mu zgodę na zarządzanie jego mieszkaniem to on je wyremontuje, przytnie trawniki, zamontuje najnowsze osiągnięcia techniki , aby mu się żyło lepiej i nowocześniej . Kto by nie podpisał. Kontrakt jest podpisany na cztery lata . Nagle uśmiechnięty nowy zarządca przychodzi z kijem bejsbolowym i zaczyna demolować mieszkanie . I Na trawniku coraz więcej kumpli ( nowi urzędnicy ) , którzy bawią się na całego . Bandzior przychodzi i mówi ,że podnosi czynsz ( podatki ), bo kumple na trawniku potrzebują na wódę i zagrychę. Kiedy nie chce płacić bandzior wysyła swoich zakapiorów ( urzędnicy skarbowi , komornicy ) , a ci zabierają chleb dzieciom nieszczęsnego , naiwnego obywatela . Coraz ciężej pracuje ( Polacy spędzają w pracy o około 50 procent czasu więcej niż Niemcy, czy Holendrzy .Nie starcza . Bandzior z kumplami „ opodatkował dochody z pracy . Sąsiedzi ( okoliczne państwa )wykorzystując jego problemy z kryminalistą zatrudniają owego szczecinianina do najgorszych robót, tak aby mógł opłacić bandziora ( coraz wyższy VAT i żeby coś jeszcze dla dzieci pozostało. Obywatel idzie do sądu , twierdząc ,że umowa była oszukańcza i grupa przestępcza od początku chciała go okraść. Sąd stwierdza , że gdyby to byli klasyczni kryminaliści to by ich wsadził do więzienia , ale politycy mogą okłamywać obywateli, wyłudzać oszukańczymi obietnicami ich poparcie wyborcze, a potem okradać podatkami i terroryzować aparatem skarbowym opornych.
 
Władza demoralizuje , władza bezkarna demoralizuje najbardziej. Tusk grasuje  po Polsce jakby była jego. Istnieje jednak fundamentalny problem , którego wynika to marzenie o Tusku w więzieniu . Tym problemem jest brak kontroli . Prymitywne mechanizmy demokracji fasadowej, systemu  wodzowsko oligarchicznego nie posiadają  praktycznie żadnych mechanizmów kontrolnych . Wódz dzięki systemowi proporcjonalnemu „mianuje” posłów na Sejm dzięki systemowi pierwszych miejsc, miejsc biorących . Posłowie w ten sposób wyłonieni to w dużej mierze miernoty, które prędzej publicznie premierowi z własnej partii buty wyczyszcza niż postawia na interes Polski . Premierzy Polsce sa praktycznei poza kontrola, są bezkarni systemowo.
Kisielewski  mawiał , że  socjalizm walczy bohatersko z przeciwnościami nieznanymi w innych systemach społecznych
 
 
Oczywiście problem jest bardziej złożony . To nie tylko kupowanie za 4 miliardy złotych rocznie głosów 3 milonowej kasty urzędniczej ( dane za Gilowską ,urzędnicy plus ich rodziny (źródło) ), to również związany z urzędnikami podatek korupcyjny, o którym celnie wspomniała Gilowska . Więcej urzędników, większy haracz korupcyjny jaki musi płacić społeczeństwo. Państwo może dokonać agresji również w sferze wolności i praw człowieka .Tusk mając do dyspozycji imperium państwa dokonał nieudanego zamachu na wolność badań i wolność słowa . Tusk chciał ekonomicznie jeśli nie zniszczyć to przynajmniej doprowadzić do podupadnięcia Uniwersytet Jagieloński. Powodem była praca magisterska studenta tegoż Uniwersytetu Zyzaka . Chodziło o barbarzyński atak Tuska związany ze zwyrodniałą obrona pornograficznego już „kultu ' Bolka . Kuriozalny w cywilizowanym świecie zamach Tuska na wolność słowa omówiłem w „ Uniwersytet Jagielloński skamle przed Tuskiem„ oraz „Ocenzurować Zyzaka, bo stracimy kolejny autorytet moralny
 
Czy człowiek, który drakońskimi podatkami połączonymi z nasilającym się terrorem janczarów Tuska , aparatem skarbowym wymierzonym w Polaków , doprowadza do pogłębienia nędzy , sfery ubóstwa , szczególnie wśród dzieci może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej . Według zabobonu politycznej poprawności nie. A jednak doprowadza się w ten sposób, dla własnych korzyści do samobójstw, głodu dzieci , ich marznięcia w zimie, bo ile rodzin nie stać na właściwe ogrzanie mieszkań ,pokoi dzieci ze względu na obłożenie obłędnymi podatkami ich pracy.
 
Polityka Tuska w tym podatkowa, całkowicie nieuzasadniona ,zagraża zdrowi i życiu Polaków. Tusk podatkami oraz terrorem będącego ponad prawem i kontrola społeczeństwa aparatem skarbowym, ( przykład Kluski ) który uniemożliwia prowadzenie normalnej działalności gospodarczej doprowadza do ubóstwa, głodu i niedożywienia dzieci, poważnych zburzeń psychicznych , czego najlepszym przykładem są samobójstwa . Można mówić o już Tusku jako człowieku , który wprowadza w Polsce „ Syndrom Ukrainy „ . Chodzi o sytuację w której to przestępcza polityka państwa doprowadza obywateli do nędzy, głodu i pracy ponad siły, która i tak nie zapewnia kupienia odpowiedniej żywności dal dzieci i ich ogrzania . Wielki Głód na Ukrainie, który celowo wywołał zbrodniarz Stalin jest nieporównywalny z praktykami Tuska. Podobieństwo jest w tym, że to państwo , a w przypadku Polski Tuska drakońskie podatki , korupcja, nadużycia urzędnicze , niski , ubogi poziom wolności gospodarczej i terroryzowanie przedsiębiorców jest winne nędzy społeczeństwa. O zacofaniu cywilizacyjnym nie wspomnę , chociaż to również jest działaniem na szkodę obywatela, czyli działalnością przestępczą .
 
Na koniec uzasadnienie Ziemkiewicza dla wsadzenia Tuska do więzienia nie tylko przez Kaczyńskiego , ale przez każdego następnego  premiera ,każdego następcę Tuska
 
Ziemkiewicz „Ale też sukces, jakim jest zachowywanie popularności przez trzy lata kosztem wielkiego picu, mnożenia długów i odkładania na wieczne nigdy problemów, które już dawno powinny być załatwione, ma swoją cenę. Tą ceną będzie, tak jak było w przypadku Gierka, nagła katastrofa. Myślę zresztą, że Donald Tusk już jest na to przygotowany i jego plan polega na tym, żeby pociągnąć jeszcze rok–dwa w tym picu, a potem przeskoczyć na jakieś unijne synekury i zostawić za sobą walący się gmach. Myślę, że mu się to nie uda i jestem głęboko przekonany, że Tusk będzie pierwszym premierem w historii Polski, który po zakończeniu kadencji znajdzie się w więzieniu.
– Naprawdę Pan tak myśli?
  • Będzie co najmniej postawiony przed Trybunałem Stanu, bo jest za co. Jego następca, nawet jeśli to nie będzie Jarosław Kaczyński, po prostu będzie musiał to zrobić, żeby uspokoić ludzi, którzy nagle stracą totalnie poczucie bezpieczeństwa, stracą oszczędności, pracę i nagle się znajdą w sytuacji, o której kiedy dziś słyszą, to zatykają uszy. Tak jak nie chcieli słyszeć w latach 70., kiedy fachowcy mówili, że nie można wiecznie żyć na kredyt.” ( źródło)
 
Tak więc borykamy się z takim problemem Tuska, który Polskę bezkarnie dewastuje ,tak od niechcenia , bo mamy postkomunistyczną konstytucje , której immanentną cechą jest   generowanie  co chwila takich  Tusków . Tusk i jego wandalizm jest tylko skutkiem , a nie przyczyna patologicznego systemu politycznego , który niszczy Polskę . Zamkniecie Tusak nic nie pomoże , bo już następny kibol polityczny będzie  się czaił z bejsbolem w jednym ręku, a konstytucją w drugim ,  na swoją kolej w demolowaniu kraju .
 
 
Marek Mojsiewicz
 
 
 

|<a Marek Mojsiewicz lubi Marek Mojsiewicz Utwórz swój znacznik „Lubię to” Reklama w internecie

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka