Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2257k odsłon
  912   0

Rzeczpospolita 10 kwietnie Koniec żałoby Zaczął się Czas Gniewu

 

Rzeczpospolita 10 kwietnie Koniec żałoby Czas Gniewu
 
Polecam artykuł Artura Bazaka w Rzeczpospolitej pod znamiennym tytułem „Czas Gniewu
 
Zwróciłem uwagę na dwie kluczowe tezy zawarte w jego treści . Osunięcie od władzy Tuska i jego obozu za wszelką cenę, nawet , gdyby to się miało odbyć poprzez użycie , zastosowanie wariantu arabskiego , „ demokracji siłowej „ czyli masowych demonstracji , strajków , protestów ulicznych.
Druga teza to konieczność postawienia Tuska przed Trybunałem Stanu , ukazana jako imperatyw polskiej racji stanu.
 
III RP , niedowład demokracji , a raczej jej praktyczny brak nie gwarantuje obywatelom ochrony przed opresyjnym państwem . Demokracja, puste w III RP słowo , obumarłe , przegniłe mechanizmy kontroli społeczeństwa nad Sejmem , nad rządem grożą już upadkiem państwa .
 
Po słynnym artykule Rokity w Uważam Rze pod wiele mówiącym tytułem „ Zazdroszczę Arabom „ artykuł Bazaka jest kolejnym przyczynkiem do na drodze do podjęcia merytorycznej dyskusji nad prawnymi i etycznymi podstawami wprowadzenia w Polsce demokracji na drodze „ buntu obywatelskiego „
 
III RP nie jest państwem prawa, co więcej jest bytem politycznym łamiącym prawa człowieka i niszczącym swobody obywatelskie, co wielokrotnie starałem się uzasadnić . Konieczność postawienie Tuska przed Trybunałem Stanu można motywować tak jak Ziemkiewicz „ Kaczyński wsadzi Tuska do więzienia „ , że każdy następca Tuska postawi go przed Trybunałem Stanu , aby uspokoić tłumy , które nagle zobaczą do jakiej nędzy zostali przez kilka lat rządów Tuska wpędzeni .
 
Jednak według mnie postawienie Tuska przez Trybunałem Stanu będzie symboliczna cezura zamykająca okres Polski niedemokratycznej , oligarchiczno wodzowskiej , kompradorskiej, Polski opresyjnej w stosunku do swoich obywateli. Będzie to symbol końca bezkarności oligarchii rządzącej, parlamentaryzmu , ustawodawstwa cmentarnego.
 
Pod spodem kilka interesujących zdań wyłowionych z tekstu Bazaka
Bazak „Owszem, 10 kwietnia skończyła się żałoba i zaczął się czas gniewu. Ale nie każdy ze zgromadzonych wówczas ludzi jest gotowy i akceptuje rozwiązanie uliczne. Ten gniew wzbierał wiele lat, kiedy niszczono podstawy godnościowe prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Od 10 kwietnia przybiera zupełnie nowe rozmiary i ujawni się podczas najbliższych wyborów. I rządzący to widzą. Stąd ta masowa histeria i medialna nagonka. „....”Nie zgodziłbym się też z opinią ….że Stankiewicz domagając się Trybunału Stanu dla Donalda Tuska „stawia się poza granicami demokratycznego dyskursu". „...”Idąc tym tropem, należałoby wykluczyć z debaty publicznej autorów raportu Zespołu Ekspertów Niezależnych, a więc prof. Krzysztofa Rybińskiego, gen. Sławomira Petelickiego, dr. Przemysława Gułę (b. szefa Rządowego Centrum Antykryzysowego), gen. Waldemara Skrzypczaka czy Wojciecha Cejrowskiego, którzy niedawno publicznie dali wyraz podobnym poglądom. A wręcz formułowali identyczne wnioski i postulat postawienia premiera przed Trybunałem Stanu. „...(źródło )
 
Czas Gniewu , Czas Wolności, Czas Demokracji , Czas Praw Człowieka , Czas Swobód Obywatelskich
 
Marek Mojsiewicz
Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale