Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2181k odsłon
  654   0

Jurek po przyłączeniu UPR i PJN nowym liderem prawicy ?

Jurek po przyłączeniu UPR i PJN nowym liderem prawicy ?
 
W Najwyższym Czasie ukazała się bardzo interesując i budząca nadzieję informacja o wchłanianiu UPR przez Prawię Rzeczpospolitej Marka Jurka. Jakimś cudem udało się działaczom UPR usunąć ze swoich szeregów Janusza Korwin Mikke, człowieka , który zniszczył , odesłał do kabaretu na wiele lat polską wolnorynkową prawicę . Statu UPR konstruowany i modyfikowany przez samego Mikke jest tak skomplikowany ,że praktycznie uniemożliwia partii normalne funkcjonowanie. Ogromnym kapitałem UPR są młodzi wolnorynkowcy , do tej pory mieleni przez Korwina i wypłukiwani z polskiej polityki. Powolne przyłączanie się UPR do Prawicy Rzeczpospolitej przy zachowaniu nowoczesnych ,przyszłościowych wolnorynkowych i demokratycznych ( system prezydencki, okręgi jednomandatowe ) punktów programowych UPR z narodowymi , konserwatywnymi , prorodzinnymi punktami PRz może być początkiem powstania trzeciej , a po wprowadzeniu okręgów jednomandatowych drugiej siły politycznej.
 
Fragment wypowiedzi Marka Jurka „Naszym celem jest wspólne działanie na rzecz zwiększenia wolności gospodarczej oraz wsparcie polskiej rodziny ..”...”Wzmocnienie w polityce państwa wolnej przedsiębiorczości i praw rodziny” ugrupowania zamierzają realizować poprzez “zdecydowaną reformę podatkową”. – Zastąpimy podatek dochodowy PIT i CIT daniną od funduszu płac w firmie i podatkiem obrotowym. Rodzinom ulżymy poprzez ryczałtowy zwrot części VAT na każde wychowywane dziecko –„..”Liderzy partii podkreślili konieczność realizacji przez państwo “samodzielnej polityki europejskiej”. – Żeby zrealizować własne interesy w Europie Polska musi wspierać solidarność środkowoeuropejską „...”naprawa polskiej polityki poprzez wprowadzenie wyborów większościowych w jednomandatowych okręgach wyborczych oraz zniesienie obecnego systemu finansowania partii politycznych”. ….”Budujemy szeroki, republikański, konserwatywny ruch polityczny „...”gotowość do podjęcia rozmów z partią Polska Jest Najważniejsza (PJN). (źródło)
 
Odejście Korwina Mikke z UPR u , wyrzucenie go na margines marginesu życia politycznego jest przełomem na polskiej scenie politycznej. O d tej chwili młodzi ludzie o poglądach wolnorynkowych, libertariańskich , demokratycznych, republikańskich zostaną włączeni do czynnego , prawdziwego życia politycznego . Spowoduje to przesunięcie na prawo całej sceny politycznej.
 
Warto obserwować losy tej koalicji, według mnie gdyby Jurek przyłączył jeszcze PJN Kowala wyrazisty wolnorynkowy, prodemokratyczny i prorodzinny program daje szanse na mocne wejście do Sejmu . A w drugich wyborach kto wie. Warto przypomnieć ,ze sam Jarosław Kaczyński doceniał wartość wolnorynkowego programu UPR idący za tym potencjał polityczny. Oczywiście również Kaczyński nie chciał mieć nic wspólnego z kabaretowym Mikke . Propozycje Kaczyńskiego zawarcia nawet koalicji z UPR omówiłem w notce „ Kaczyński o koalicji z Unią Polityki Realnej „ , a ilustrują ją słowa Artura Górskiego, posła PiS „Prezes Kaczyński dostrzega ideowość i żywotność Unii. Obie partie mogą wypracować formułę bezpiecznej współpracy w sytuacji, gdy obecny rząd „liberalny” będzie podnosił podatki, co prawdopodobnie stanie się w przyszłym roku. Jeśli ta współpraca – wspólny sprzeciw wobec podnoszenia podatków – się powiedzie i Uniazaistnieje jako podmiot polityczny uczestniczący w bieżącej walce ideowo-politycznej, będzie miała szansę przyciągnąć część zawiedzionego elektoratu konserwatywno-liberalnego, który dziś popiera PO. Jeśli tak się stanie, w przyszłości UPR może stać się wiarygodnym partnerem PiS, swoistym języczkiem u wagi, który umożliwi rządzenie państwem” …Taka współpraca UPR i PiS, raczej mniej niż bardziej oficjalna ze względu na dość różne elektoraty, może być korzysta dla obu partii, a także dla Polski, gdyż niewątpliwie przyczyni się do stępienia socjalnego ostrza w programie Prawa i Sprawiedliwość „... ( więcej )
 
Sam Kaczyński dostrzegł ogromny potencjał polityczny i ideowy UPR ( bez Korwina Mikke ) . Co zrobi Kowal przy niskich notowaniach mało wyrazistej PJN . Może przyłączy się do Jurka Może przyszedł czas na zaistnienie trzeciej siły .Może to ta koalicja będzie ta trzecią siłą. Mają rozsądny , nowoczesny program. Życzę powodzenia.
 
Marek Mojsiewicz
Lubię to! Skomentuj4 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale