Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2204k odsłony
  2229   0

Prof Wojciechowski Zbrodniarze mogą przejąc władzę w III RP

Prof Wojciechowski Zbrodniarze mogą przejąc władzę w III RP
 
Polecam artykuł profesora Michała Wojciechowskiego „Daleko do demokracji i kapitalizmu „ z podtytułem „Pełzający Totalitaryzm „
 
Jest to analiza bardzo na czasie . Autor przestrzega przed realna możliwością przejęcia kontroli nad III RP przez patologiczne grupy, dosłownie przez grupę zbrodniarzy. Zanim przejdę do artykułu i jego tez chciałbym zwrócić uwagę na pojawiające się zjawisko buntu umysłowego skierowanego przeciwko terrorowi propagandowemu oraz okupacji intelektualnej Polski . Coraz więcej intelektualistów wyrywa się spod „kordonu sanitarnego „ Tuska. Tusk jako pierwszy tej rangi polityk III RP próbował zastosować metody faszystów i komunistów i zniszczyć Uniwersytet Jagielloński , zniszczyć go jako ośrodek wolności intelektualnej i naukowej. Chodzi o słynną sprawa książki Zyzaka .
 
Problem okupacji intelektualnej Polski, w której główną rolę odgrywają Niemcy poruszył Ziemkiewicz.
 
W swoim tekście sprzed roku napisał „W największym skrócie − takich samych, jakich używają Niemcy. Przecież niemiecki podatnik łoży co roku ogromne sumy na działalność lobbystyczną swego kraju nad Wisła. Prawie wszystkie nadwiślańskie think-tanki utrzymują się z niemieckich grantów. Elity akademickie, czy raczej ta ich część, która zasługuje na nagrodę za dobre zachowanie, żyją z zaproszeń na niemieckie uniwersytety, pisarze z tłumaczeń i stypendiów fundowanych przez rozmaite niemieckie instytucje państwowe i samorządowe, podobnie atrakcyjne oferty dotyczą innych liderów opinii. Powszechność tego zjawiska sprawiła, że Polacy właściwie go już nie zauważają − nie budzi zdziwienia ani tym bardziej sprzeciwu, jeśli w funkcji niezależnych ekspertów objaśniających nam, co powinniśmy robić dla dobra wspólnej Europy występują pracownicy niezależnych instytucji finansowanych w całości z budżetu państwa ościennego „....( więcej)
 
Tekst Wojciechowskiego jest faktycznie manifestem przeciwko III RP, Tuskowi , Platformie, przeciwko zniewoleniu ekonomicznemu , ideologicznemu i politycznemu Polaków . Przeciwko budowaniu systemu monopartii kontrolującej wszystkie instytucje państwa, media , monopartii terroryzującej przedsiębiorców aparatem urzędniczym czterdziestu instytucji kontrolnych .Przeciwko monopartii, która aby móc zastraszyć Polaków zbudowała tak zdegenerowany system prawny ,że praktycznie każdy jest przestępcą . Wojciechowski podobnie jak wcześniej Kaczyński ,zakwestionował istnienie demokracji w III RP . O systemie gospodarczym,III RP , ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć Tusk i Platformy w tym obszarze Wojciechowski dobitnie pisze „ to zamaskowana kradzież, a nie kapitalizm „ . Jedna z jego uwag dotyczy groźby łatwego przejęcia rozbudowanego urzędniczego państwa przez fanatyków i zbrodniarzy tego rodzaju jak faszyści , czy komuniści .
 
Wojciechowski tak argumentuje , ilustruje zjawisko pełzającego totalitaryzm III RP ... „Albo pójdziemy ku państwu nadzoru biurokratycznego, politycznego i propagandowego, albo ku wolnościowemu. „...”Na pewno jednak państwo nie służy większości – przeciwnie, zabiera obywatelom coraz więcej wolności i pieniędzy, krok po kroku idąc ku kontroli typu totalnego „...”Resztką rzeczywistej demokracji są wybory prezydentów miast i wójtów, „...”Partie polityczne wpisały do konstytucji zasadę proporcjonalności wyborów, która ten stan utrwala, wykluczając wybieranie posłów na zasadzie większościowej, w jednomandatowych okręgach „W tej chwili zmierzamy do tego, że konstytucyjnie niezależne organy państwa staną się przedłużeniem jednej partii, która jak dotąd sukcesami w reformowaniu kraju się nie popisała „....”słaba armia, obce wpływy, przegrywający patrioci, suwerenność w obcych rękach. „...”Co do własności prywatnej, to w Polsce nie nastąpiła reprywatyzacja, duży majątek zrabowany po wojnie przez komunistów pozostaje w rękach urzędników albo został podejrzanie sprywatyzowany. W niezależnym rankingu pod względem ochrony materialnej własności obywateli Polskę sklasyfikowano na 98. miejscu w świecie! Wysokie podatki utrudniają naturalne narastanie własności prywatnej, skazując większość obywateli na czekanie do pierwszego. Jest jednak grupa ludzi, która robiła i robi dobre interesy na kontaktach ze sferą budżetową, która tym samym służy do przelewania pieniędzy szaraków do kieszeni funkcjonariuszy i wybranych biznesmenów. Jest to zamaskowana kradzież, a nie kapitalizm.„...”Otwarcie firmy wymaga serii uciążliwych procedur, a na przedsiębiorcę czyha 40 instytucji kontrolnych. Ich połączenia pod zarządem wojewódzkim da lokalnym sitwom nową broń. „.......”Nie należy też wykluczać wpływu obcych agentów, bo jakoś nie słychać, żeby nasze tajne służby takich chwytały. Czym się te służby zajmują? Wykrycie krajowej korupcji politycznej może prowadzić, jak wiadomo z przykładu szefa CBA, do utraty stanowiska. „.....”Dziennik Ustaw liczy kilkanaście tysięcy stron rocznie. Oznacza to tysiące ograniczeń i komplikacji w życiu codziennym. I to, że każdy w jakimś momencie narusza prawo. „.....”W odróżnieniu od wyroków na kryminalistów rosną grzywny i mandaty nakładane przez urzędników na obywateli. „.....”Biurokratyczne i ideologiczne państwo chciałoby podporządkować sobie rodzinę. „....”Niezależność IPN osłabła na rzecz podporządkowania partii rządzącej. Media z publicznych stają się już nawet nie państwowe, lecz partyjne. Nowa ustawa ogranicza autonomię uczelni wyższych i osłabia ich trzon, profesurę. „...”Póki rządzący są uczciwi, albo chociażby słabi, problemu nie widać. Takie państwo może jednak wpaść w ręce zbrodniarzy, którzy się nim posłużą – jak to było w przypadku Niemiec hitlerowskich i Rosji sowieckiej. .( źródło )
 
Polecam przeczytanie całości . Każda z tych tez nadaje się na osobne rozwinięcie. Tekst Wojciechowskiego jest skondensowanym programem , manifestem wolnościowym . Wojciechowski przedstawił Polakom alternatywę „ Albo pójdziemy ku państwu nadzoru biurokratycznego, politycznego i propagandowego, albo ku wolnościowemu .
 
W pewnym sensie Polacy dokonali wyboru . Powstał 30 procentowy ruch oporu nie akceptujący państw Tuska , określanego jako ustrój miękkiego totalitaryzmu. Obóz nie akceptujący państwa ideologicznego , państwa przemocy biurokratycznej . Jest to jednak za mało. Bo ruch ten musi jasno opowiedzieć się za prawem Polaków do wolności gospodarczej .
 
Bo nie wolności osobistej , wolności obywatelskich bez niskich podatków , bez wolności gospodarczej .
 
Marek Mojsiewicz
 
Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale