Blog
Rzeczpospolita
Marek Mojsiewicz
89 obserwujących 2326 notek 2039491 odsłon
Marek Mojsiewicz, 9 czerwca 2017 r.

Soros desygnował Hartmana na nadzorcę Polaków po Michniku ?

Bez większego echa przeszła czwartkowa konferencja prasowa, na której tzw. Obywatele RP przedstawili projekt współdziałania z politykami opozycji parlamentarnej. Apel w tej sprawie podjęli między innymi politycy Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Unii Europejskich Demokratów. Na konferencji - w towarzystwie Pawła Kasprzaka, lidera Obywateli RP - pojawiili się między innymi Arkadiusz Myrcha (poseł PO) i Stefan Niesiołowski.o najbardziej szokujące, to zapowiedź złamania prawa przez Obywateli RP. Zapowiedź, która nie spotkała się z ŻADNĄ reakcją ze strony posłów na Sejm obecnych na sali.Podejmujemy działania niezgodne z obowiązującym prawem!
— zapowiedział Kasprzak przy milczącej aprobacie parlamentarzystów.
Słowa te odnosiły się do sobotniej miesięcznicy smoleńskiej. 10 czerwca, jak co miesiąc, na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie setki Polaków oddadzą hołd ofiarom tragedii smoleńskiej. Tym razem można jednak spodziewać się naprawdę ostrych kontrprotestów - dodatkowo wspartych przez polityków opozycji parlamentarnej.Jeszcze niedawno to wydawało się trudne do wyobrażenia. Trudne do wyobrażenia jeszcze jakiś czas temu byłoby takie spotkanie z parlamentarzystami, a właśnie są państwo świadkami tego wydarzenia!”...”Posłowie mają możliwość parlamentarnej kontroli i w odróżnieniu od nas oraz od naszych adwokatów mogą np. uzyskać informację o tym, ile osób i kto dokładnie trafi na komendę na Wilczej wieczorem 10 czerwca. (…) Postanowiliśmy właśnie wychowywać polityków po swojemu. Udaje się. Myślmy, bardzo proszę. Dojrzale. Instalują nam w Polsce faszyzm. To nie czas na dziecinadę!
— ekscytował się Kasprzak.
Wspomniane zapowiedzi z konferencji prasowej wpisują się, niestety, w ustalenia portalu wPolityce.pl. Jak wynika z informacji, do których dotarli nasi dziennikarze, środowiska opozycyjne - zwłaszcza te związane z organizacjami radykalnymi, chętnymi do konfrontacji - przygotowują na sobotni wieczór ostry protest. Jego liczebność, jak zakładają działacze, może przekroczyć dotychczasowe kontrmanifestacje na miesięcznicach dwu- lub nawet trzykrotnie. Radykalne grupy Obywateli RP mają zostać wsparte przez feministki i część celebrytów wspierających opozycję.
...(źródło )(link is external)

Obywatele RP: kim są? o co walczą?
Radykalni Obywatele
Garstka zapaleńców zmusiła władzę do reakcji. Dokonała tego, co nie udało się masowym manifestacjom KOD i partii opozycyjnych.”...'Obywatele RP, bo o nich mowa, to kilkudziesięciu działaczy i jeden namiot naprzeciwko Kancelarii Premiera. I pikieta, „antymiesięcznica”, zwana też „Lex miesięcznicą” (bo dedykowana Trybunałowi Konstytucyjnemu), od niemal roku, na każdym upamiętnianiu katastrofy smoleńskiej przed Pałacem Prezydenckim, w której udział bierze Jarosław Kaczyński, premier Szydło i pół rządu. W ostatnią sobotę na 80. już uroczystości po raz pierwszy Jarosław Kaczyński nie przemawiał tylko do wiernego tłumu słuchaczy. Musiał przekrzykiwać gwizdy i skandowania pikietujących. I zwracając się do nich, zapowiedział: „Zmienimy prawo tak, by wszyscy mieli realne prawo do demonstracji, żeby nie wolno było ich zakłócać”. ...”Paweł Kasprzak zapowiada, że się nie podporządkują. Policja będzie ich musiała z Krakowskiego Przedmieścia wynosić. Już dziś, gdy funkcjonariusze napierali na nich, usiedli na ziemi, trzymając się nawzajem pod ręce.”..(źródło )(link is external)

Jan Hartman „ Ty chamie, polski chamie! „..”Jak ja to znam. Jak ja to znam. Miliony was, chamy, miliony. I co my mamy z wami zrobić? Ale przyjdzie na was czas. A jak nie na was, to na wasze dzieci. Weźmiemy szturmem wasze szkoły, zwabimy was podstępem do teatrów, wyślemy wasze dzieci w świat. I pewnego dnia zniknie ta zabobonna, prostacka i kruchciana Polska, dławiąca się pychą, jakąż to ona jest „prawdziwą” i „wierną” jest. I narodzi się Polska ludzi przyzwoitych, kulturalnych, wiedzących coś o świecie i zdolnych do myślenia społecznego i obywatelskiego. Brzydzących się okrucieństwem i przemocą. I ja o taką Polskę będę walczył, jak potrafię. Tak pomszczę swojego psa „ ...(więcej )

„Jan Hartman, kiedyś profesor, dziś polityk i jeden z liderów "Twojego Ruchu" Janusza Palikota na blogu portalu tygodnika "Polityka" wieszczy upadek "kazirodczego tabu".....”"legalizacja takich stosunków mogłaby doprowadzić do zwiększenia liczby par kazirodczych", ale "trudno zakładać, aby miało to jakiś dewastujący wpływ na życie ludzi, którzy na takie związki by się skusili, jakkolwiek dla innych członków rodziny świadomość o istnieniu takiej relacji w rodzinie może być trudna". Polityk Palikota przekonuje też, że "jeśli udaje się powiązać harmonijnie miłość macierzyńską albo bratersko-siostrzaną z miłością erotyczną, to osiąga się nową, wyższą jakość miłości i związku". „....”Ostatnio poważne państwa zaczynają przyglądać się swojemu surowemu prawu i zastanawiać się nad jego liberalizacją. Ostatnio Rada Etyki, organ doradczy rządu Niemiec, zaapelowała o zmianę prawa i dopuszczenie stosunków pomiędzy przyrodnim rodzeństwem, które nie wychowywało się razem. Nie jest więc tak, że nikt o tym dotychczas nie mówił publicznie. Jak dotąd drażliwa sprawa spoczywa jednak prawie wyłącznie na barkach artystów. Pomijając greckie i nie tylko greckie mity, mamy więc odważne interwencje artystyczne, otwierające nas na tę tematykę i dodające odwagi debacie publicznej, której bodajże jednak nigdy, aż do dziś, na serio nie podjęto. „....”W wolnym społeczeństwie nie wymagamy już od nikogo, aby w życiu prywatnym praktykował takie czy inne obyczaje, a od tego czy owego się powstrzymywał. Zgorszenie możliwe jest tylko co najwyżej publicznie. Argumenty obyczajowe mogą mieć siłę perswazyjną, lecz nie nadają się na uzasadnienie zakazów. „....”Czy powinniśmy zamykać drogę do takiego szczęsnego fenomenu, nawet jeśli statystycznie (w co wierzę!) związki kazirodcze są bardziej psychicznie obciążające, a nawet złe i toksyczne niż związki normalne? Swoją drogą, jeśli najczęściej są toksyczne, to raczej dlatego, że są zakazane, a nie odwrotnie. Nie mówię, że jestem za legalizacją związków kazirodczych. Twierdzę tylko, że warto rozpocząć dyskusję na ten temat.”. ...(więcej )

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Uzupełnienie Zbigniew Kuźmiuk "Drugą kwestią na którą zwróciłem uwagę, był gwałtowny...
  • @ZEWSII http://naszeblogi.pl/34536-propaganda-socjalistyczna-zachodu-wobec-sukcesu-chin
  • @sapiens polecam Pomysł Centrum Adama Smitha „ Wydaje się, że z wymienionych przyczyn...

Tematy w dziale