Blog
Rzeczpospolita
Marek Mojsiewicz
89 obserwujących 2326 notek 2039491 odsłon
Marek Mojsiewicz, 6 lipca 2017 r.

Polska przystąpiła do wojny z Chinami po stronie Ameryki

Antoni Macierewicz „Antoni Macierewicz o wystąpieniu Donalda Trumpa: "To jedno z najwspanialszych przemówień w obronie cywilizacji Zachodu"....”
Stany Zjednoczone udzieliły aprobaty i wsparcia dla długofalowych planów Polski w utrzymaniu niepodległości. Mowa tu o koncepcji Międzymorza, czy Trójmorza. Ta inicjatywa uzyskała dziś wielkiego sojusznika w postaci Stanów Zjednoczonych. To zostało jasno podkreślone. Tak, słowa, które dziś padły były głęboko poruszające. „...” To jedno z najwspanialszych przemówień w obronie cywilizacji Zachodu i podnoszące niezwykłą wartość polskiego wkładu w tę cywilizację oraz faktu, że jesteśmy nie tylko źródłem, ale także obrońcą tej cywilizacji. To właśnie z Polski, z Warszawy, przez stulecia, płynie ten wielki duch, który ożywia i sprawia, że cywilizacja zachodu może się podnieść,zwyciężyć i być inspiracją dla całego świata. „..(źródło )(link is external)

 Krzysztof Szczerski: Przemówienie Trumpa było manifestem konserwatywnego odrodzenia Zachodu. "W tym świecie Polska ma olbrzymią rolę"....”Nie jesteśmy pięknoduchami, tylko realistami. Chcemy bezpieczeństwa i dobrych interesów, ale możemy o to zadbać tylko wtedy, gdy będziemy mieli wspólne wartości „...”Proszę zwrócić uwagę na to, co podkreślał prezydent Donald Trump - to nasze, polskie wartości i zasady mają być odpowiedzią na współczesne problemy - to daje nam prestiżową pozycję w relacjach międzynarodowych. Oczywiście wszystko to wywoła zapewne także negatywne reakcje… „...”Polska jawi się w tej układance jako najważniejszy partner w Europie do odbudowy cywilizacyjnej Zachodu. Słowa Trumpa to również docenienie tego, co dzieje się dziś w Polsce, docenienie rządów, które mają podobne podstawy ideowe. Ale to również sygnał dla reszty Europy - nasz kontynent może przetrwać tylko wtedy, gdy będzie oparty o wartości: Boga, rodzinę, wolność, tradycję… To język i myślenie, którymi wielu w Europie gardzi, a dziś w Warszawie zostału niezwykle docenione i pokazane jako wzorzec. „...”Ależ wiemy o tym i sami prowadzimy te rozmowy twardo negocjując warunki. W takim świecie Polska ogromnie zyskuje na znaczeniu - w świecie, który szanuje wiarę, tradycję i rodzinę. „...(źródło )(link is external)

Władimir Putin chce ustalić z Xi Jinpingiem wspólną strategię na rozmowy z Donaldem Trumpem. „...”W drodze do Hamburga na szczyt G20 przywódca Chin Xi Jinping gości przez dwa dni w Moskwie. Jest to okazja do podpisania kolejnego pakietu porozumień gospodarczych, a także aby z prezydentem Putinem ponarzekać na USA. „...”Putin i Xi Jinping spotykają się w tym roku już trzeci raz. Niedawno prezydent Rosji był szczególnym gościem w Pekinie na majowym szczycie z udziałem kilkudziesięciu szefów państw i rządów w ramach inicjatywy Pasa i Szlaku, czyli ambitnych handlowych projektów ułatwiających połączenie krajów Azji i Europy. „...”Przy tym Chiny mają swoje powody, aby nie ufać nowej amerykańskiej administracji. W wywiadzie dla agencji TASS przed obecną wizytą w Moskwie Xi Jinping nie omieszkał wspomnieć o rozmieszczeniu przez USA systemów obrony rakietowej THAAD w Korei Płd. stanowiących odpowiedź na całą serię prowokacyjnych testów rakietowych Korei Płn. Chiny mają z tym problem, wychodząc z założenia, że takie systemy mogą stanowić przygotowanie do prewencyjnego ataku USA na Koreę Płn., co grozi destabilizacją regionu. Pekin śle też regularne protesty pod adresem Waszyngtonu w związku z obecnością amerykańskich okrętów w pobliżu wysp na na Morzu Południowochińskim, który to akwen Chiny traktują niemal jak morze wewnętrzne. W minioną niedzielę amerykański niszczyciel naruszył nawet 12-milową strefę wokół jednej z wysp. „...”Obecna moskiewska wizyta Xi Jinpinga nie oznacza przełomu w relacjach wzajemnych, ale jest jednym z elementów wypełniania treścią strategicznego partnerstwa obu krajów. Przejawia się ono nie tylko w sferze gospodarki, ale i współpracy politycznej na arenie międzynarodowej, jak np. w sprawie Syrii na forum ONZ – mówi „Rzeczpospolitej" Sergiej Markow, były doradca Putina. „...”Wartość kontraktów gospodarczych, które zostaną podpisane w Moskwie ocenia się na 10 mld dol. O to Pekinowi zasadniczo chodzi. Jednak Chiny podchodzą z wielką ostrożnością do współpracy z Rosją. Mimo ocenianego w tym roku przez MFW wzrostu gospodarczego Rosji na 1,5 proc. skutki zachodnich sankcji mocno osłabiły rosyjską gospodarkę. Wprawdzie rosyjski eksport do Chin rośnie i kraj ten jest po UE na drugim miejscu wśród odbiorców rosyjskich surowców i produktów. Rosja nie jest jednak nawet w pierwszej dziesiątce partnerów handlowych Chin. „...(źródło )(link is external)

Wojciech Jakóbik Xi w Moskwie: Dodatkowa umowa dla Siły Syberii i Nowy Jedwabny Szlak przez Arktykę”...”Prezes Gazpromu Aleksiej Miller poinformował dziennikarzy, że dostawy gazociągiem Siła Syberii ruszą 20 grudnia 2019 roku. To projekt dostarczenia gazu ze złóż Wschodniej Syberii do Chin o przepustowości do 38 mld m3 rocznie. Podkreślił, że według szacunków jego firmy zużycie gazu w Państwie Środka sięgnie niebawem 300 mld m3 rocznie.
W obecności prezydentów Chin i Rosji prezesi Gazpromu i chińskiego CNPC podpisali dodatkowe porozumienie do umowy o sprzedaży gazu ziemnego wschodnim szlakiem z maja 2014 roku. Chodzi o ramową umowę na dostawy podpisaną na poczet projektu Siła Syberii.”..(źródło) (link is external)
-------------
Ważne

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Uzupełnienie Zbigniew Kuźmiuk "Drugą kwestią na którą zwróciłem uwagę, był gwałtowny...
  • @ZEWSII http://naszeblogi.pl/34536-propaganda-socjalistyczna-zachodu-wobec-sukcesu-chin
  • @sapiens polecam Pomysł Centrum Adama Smitha „ Wydaje się, że z wymienionych przyczyn...

Tematy w dziale