Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2257k odsłon
  452   0

Przerażenie w Niemczech "Kaczyńskiego nikt nie zatrzyma"

„Niemcy o Kaczyńskim: nikt go nie zatrzyma”...”"Wracają czasy młodości tego narodowego wodza rewolucji" ...”Zmiany w sądownictwie szykowane przez Prawo i Sprawiedliwość są szeroko komentowane w państwach Unii Europejskiej. Niemiecki "Frankfurter Allgemeine Zeitung" zwraca uwagę, że to tylko część planu Jarosława Kaczyńskiego. "Wracają czasy młodości tego narodowego wodza rewolucji" - zauważa publicysta gazety. „...”Dziennik "FAZ" artykuł poświęcony polskim ustawom o sądach i reakcji opozycji na działania PiS zatytułował wymownie "Kiedy rządzi lud”. Konrad Schuller koncentruje się w nim na osobie prezesa PiS.
"Jarosława Kaczyńskiego, przywódcę narodowej, konserwatywnej rewolucji w Polsce, kształtowały - jak każdego Warszawiaka jego pokolenia - moralny i materialny klimat Warszawy ległej w gruzach. W Polsce jego dzieciństwa Niemcy wycofali się po pięciu latach morderczej okupacji, a w ich miejsce w 1945 r. pojawili się sowieccy okupanci. Teraz jest owładnięty ideą wytępienia tego wszystkiego, co uważa za pozostałości obcego panowania. Ale też przede wszystkim wytępienia 'kasty' - w jego opinii - w przesiąkniętym do głębi komunizmem wymiarze sprawiedliwości” - czytamy w FAZ.”...”Dziennikarz informuje niemieckiego czytelnika, że "w ubiegłym roku przy bezsilnym proteście Komisji Europejskiej" Kaczyński zdobył Trybunał Konstytucyjny, a teraz w środę jego klub parlamentarny posiadający większość w Sejmie, przyjął ustawę, która "pozwała na kontrolowanie przez PiS całego sądownictwa". „...”"FAZ" wyjaśnia, że warszawski dziennik nazwał "kampanię Kaczyńskiego przeciwko wymiarowi sprawiedliwości słowem pochodzących z okresu bardzo traumatycznej historii Polski, z czasów niszczenia Warszawy - 'blitzkriegiem', niszczycielską wojną na modłę nazistowską”. Zwraca uwagę też na drugie - jego zdaniem - "straszliwe słowo" użyte w przez polską redakcję. To "pacyfikacja", którym, jak wyjaśnia "FAZ", "nazywano w czasach niemieckiej okupacji bezlitosną eksterminację całych wsi, kobiet, dzieci, starców. Akcjami tymi Wehrmacht i SS chciały złamać polski opór". ...(źródło)(link is external)

Rymkiewicz „ Uważam ,że Kaczyński jest największym polskim politykiem od czasów Józefa Piłsudskiego. Tak jak Piłsudski był największym polskim politykiem od czasów kanclerza Zamojskiego . Siła duchowa Jarosława Kaczyńskiego jest tak wielka  „... http://naszeblogi.pl/59116-kaczynski-reke-podniesiona-na-kosciol-na-polske-utniemy 

„Die Welt: Ten dyktator jest wzorem dla Kaczyńskiego”...”Bohater wojenny, dyktator i wzór Jarosława Kaczyńskiego, silnego lidera konserwatywnej partii narodowej w Polsce. Jak donosi niemiecki dziennik „Die Welt" model rządów prezesa PIS łudząco przypomina system władzy, jaki obrał sobie generał Józef Piłsudski. „...”„Przed kilkoma laty Jarosław Kaczyński spytany o polityczny wzór do naśladowania odpowiadał: Józef Piłsudski. Teraz, w kontekście ostatnich wydarzeń, jakie mają miejsce w Polsce odpowiedź ta budzi zupełnie inne konotacje” - czytamy w dzienniku. „...”Zdaniem niemieckiego dziennikarza i autora artykułu, Bertholda Seewalda Kaczyński obrał podobny model władzy, co popularny bohater wojenny. „...”„Jego „wielkie prace legislacyjne", działania, retoryka spowodowały, że PIS wraz z wygranymi w wyborami parlamentarnymi zmienił krajobraz polskiej polityki” - czytamy w artykule „...”Po wybuchu I wojny światowej Piłsudski był jednym z tych, którzy jako głównego przeciwnika Polski widzieli Rosję. Głośno mówił o demokracji. W 1926 przeprowadził zamach stanu. W oparciu o swój prestiż ustanowił system, który nazwano „dyktaturą moralną". Piłsudski tak, jak dziś Kaczyński chciał obsadzić swoimi wiernymi współpracownikami kluczowe stanowiska władzy.  „..” „Nawet polityka zagraniczna Piłsudskiego przypomina tą, którą uprawia lider Prawa i Sprawiedliwości” - czytamy w artykule. „...”Pierwszy Marszałek opracował na początku lat 30 pomysł „Międzymorza". Zakładał on utworzenie federacji państw Europy Środkowej i Wschodniej. docelowo miał do niego należeć obszar między morzami Adriatyckim, Bałtyckim, a Czarnym. (Polska, Lutwa, Łotwa, Estonia, Białoruś, Ukraina, Czechosłowacja, Węgry, Rumunia, Jugosławia). Zdaniem Piłsudskiego Międzymorze miało pozwolić uniknąć tym państwom dominacji ze strony Niemiec czy też Rosji. To zdaniem niemieckiego dziennikarza łudząco przypomina projekt federacji Morza Bałtyckiego do Morza Czarnego, jako przeciwwagę dla Rosji, jaką promuje Kaczyński.  „...”Według Bertholda Seewalda tylko w jednym punkcie lider PIS różni się od Piłsudskiego. Chodzi o religię. Dla marszałka była raczej obojętna. Dla Jarosława Kaczyńskiego jest z kolei kluczem do władzy.  „..(więcej )
--------
Ważne
http://naszeblogi.pl/60112-najgrozniejszy-narod-europy-zaczyna-sie-zbroic
http://naszeblogi.pl/59494-niemcy-przywodztwo-kaczynskiego-jest-najsilniejsze-w-europie
http://naszeblogi.pl/47339-niemiecka-agentura-zaczela-tworzyc-nowa-partie-dla-tuska
http://naszeblogi.pl/47274-niemcy-drza-przed-potega-kaczynskiego-i-jego-polski
http://naszeblogi.pl/47060-teraz-niemcy-stana-sie-kondominium-polski-i-usa
http://naszeblogi.pl/46889-sojusz-trumpa-i-kaczynskiego-przeciw-politycznej-poprawnosci
http://naszeblogi.pl/46786-his... 
http://naszeblogi.pl/62679-kaczynski-przeszkoda-w-budowie-upiornej-europy-hitlera
http://naszeblogi.pl/62659-kaczynski-rozpoczal-wielka-rozgrywke-polski-z-niemcami
http://naszeblogi.pl/61841-kaczynski-dazy-do-hegemoni-polski-w-calej-unii-europejskiej
http://naszeblogi.pl/47233-geniusz-kaczynskiego-os-polska-usa-rozsadzi-cala-europe
http://naszeblogi.pl/46604-kac...
-----
Mój komentarz

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale