Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2218k odsłon
  1865   0

Odbudowa I Rzeczpospolitej .Wywiad z Lechem Kaczynskim

Glowne tezy

1.Jeżeli ja prowadzę na forum Unii jakąś akcję, jeżeli się narażam różnym ludziom, to właśnie po to, żeby skończyć z sytuacją, w której najważniejsze decyzje podejmują Francuzi i Niemcy

2. Chciałem, żeby prezydent Micheil Saakaszwili nie został obalony. Chciałem, żeby Rosjanie się cofnęli i żeby cała nasza koncepcja polityki wschodniej – od Azerbejdżanu po Estonię – nie została przekreślona.

3.

Jaka to koncepcja? Federacyjna?

Nie. Chcemy oczywiście silnych związków pomiędzy tymi państwami, ale nie jest to myślenie federalistyczne. Nasi partnerzy, co naturalne, chcą mieć swoje własne, niezależne państwa. Oczywiście prawdą jest, że większość z tych krajów znajduje się na terenie dawnej Rzeczypospolitej.

Te historyczne związki mają jakieś znaczenie?

Na pewno nie w tym sensie, żeby myśleć o jakiejś federacji. To Rosjanie się tego boją. Przez swoich przyjaciół w Unii Europejskiej pytali mnie, czy przypadkiem nie chcę odbudowywać takiego wielonarodowego tworu. Takich planów jednak nie ma. Chcemy tylko bliskiego związku, współpracy.

4.

Czy podczas tej wyprawy narodził się jednak nowy blok? Czy można się spodziewać, że w przyszłości te pięć państw będzie ze sobą ściśle współpracować?

Ta współpraca jest wzmacniana już od dłuższego czasu. Bardzo bym chciał, żeby taki blok powstał. I jeżeli w imię partykularnych interesów nie będzie mi się rzucać kłód pod nogi, to taki blok powstanie.

Caly wywiad, ktory przeprowaqdzili Igor Janke , Piotr Zychowicz na stronie internetowejk Rezczpospolitej

Madra odbudowa I Rzeczpopolitej trwa. Brakuje w wywiadzie , ktorego tytul brzmi "Musimy zmienic Unie" koncepcji zmiany tejze Unii. Sytuacje w ktorej dwa kraje Niemcy i Francja proboja realizowac tylko swoje egoistyczne interesy musi zostac ukrucona.

Pare miesiecy temu Lech Kaczynski mowil o wspolnej europejskiej armii. Bardzo dobre posuniecie, ale niewykorzystane.Gdyby podchwycil pomysl ,/ pewnie blef/ niemieckiego ministar , ktory chcial wyborow Prezydenta Europy moglby stworzyc polityke europejska.I moglby w niej , podobnie jak w politytce wschodniej uzyskac role wiodaca

 

http://www.rp.pl/artykul/2,177220_Musimy_zmienic_Unie.html

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale