Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
89 obserwujących
2381 notek
2219k odsłon
  22   0

Rozliczenia wewnatrz Platformy po wyborach do Europarlamentu

 

Kleska PO w wyborach na prezydenta Olsztyna może zakończyć się rozliczeniami wewnatrz partyjnymi. Na razie politycy Po mowia o rozliczeniach olsztyńskich dzialaczy Platformy. Przynajmniej tak pisze Rzeczpospolita  .Ma dojsc do usniecai niudolnych dzialaczy a także tych ktorzy poparli nie tego co trzeba kandydata.
Sa dwie wazne wnioski jaki można wysnuc z tej informacji .Jeden , ze wybory do Parlamentu Europejskiego sa coraz ważniejsze dla parti politycznych.
A drugi to taki ze wynik wyborow może skonczyc się rozliczeniem nie tylko lokalnych działaczy ,ale może dotyczyc rowniez kierownictwa partyjnego.
 
Bo przeciez nie bez powodu  wladze Platformy odlozyły rozliczenie winnych kleski olsztynskiej az do powyborach.   Wybory europejskie beda pierwszymi tego typu, majacymi duzy  wpływ na pozycje parti na krajowej scenie politycznej.
Tym bardziej ze powstala pierwsz ogolnoeuropejska paria polityczna Libertas. Powstanie tej partii , bedzie mialo wpływ na cala scene polityczna kontynetu .
 
Już  teraz analitycy zastanawiaja sie jaki Libertas bedzie miala wpływ na ukształtowanie się polskiej prawej strony politycznej. W Polowie marca kongres Ligi Polskich Rodzin ma zdecydowav czy jego kandydaci wystartuja jako kandydaci Libertas w wyborach do PE. Będzie to oznaczalo rozpływanie się LPR w Libertas. Być może zechce to wykorzystac pozstale male parti prawicowe.
 
Gazeta Wyborcza pisze o LPR i Libertas
27.2.Warszawa (PAP) - Stowarzyszenie Libertas ujawni swoich kandydatów do Parlamentu Europejskiego na ogólnoeuropejskiej konferencji stowarzyszenia, 25 marca w Rzymie - zapowiedział w piątek lider Libertas Declan Ganley.

Ganley mówił w piątek na konferencji prasowej w warszawskiej siedzibie stowarzyszenia, że kandydatami Libertas do PE będą wyłącznie osoby reprezentujące tę partię.     
Przy okazji warto tez zobaczyc warszawska konferencje konferencje prasowa Declana Ganleya
Rowniez w Najwyższym Czasie ukazala sie  analiza autorstwa Wielomskiego dotyczaca wpływu wyborow do Parlamentu  Europejskiego na lokalna polska scene polityczna.

 

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale