Rzeczpospolita
link do powieści Pas Kuipera http://naszeblogi.pl/46711-powiesc-pas-kuipera
90 obserwujących
2381 notek
2271k odsłon
  1085   0

Korupcyjny telefon zaufania Brauna. Panika w Gdańsku

Grzegorz Braun „Masz informację na temat korupcji w Gdańsku? Zostaw nam informację – razem rozmontujemy układ gdański! Telefon zaufania 782 515 500 „...( https://www.ukladgdanski.pl/ )

Mocne przemówienie Grzegorza Brauna! Uruchamia infolinię i serwis do zgłaszania naruszeń Układu Gdańskiego: „Zadzwońcie do nas zanim przyjdziemy po was”..”Grzegorz Braun na dzisiejszej konferencji poinformował o uruchomieniu serwisu oraz telefonu zaufania dla osób pokrzywdzonych przez Układ Gdański. – Masz informację na temat korupcji w Gdańsku? Zostaw nam informację – czytamy na stronie ukladgdanski.pl.Grzegorz Braun w mocnym przemówieniu zwrócił się do mieszkańców Gdańska, by zgłaszali przykłady korupcji w Gdańsku na specjalnej infolinii oraz stronie internetowej, którą właśnie uruchomiono. Apel kieruje też do „skruszonych przedstawicieli mafii, służb i lóż”, by „zadzwonili do nas, zanim przyjdziemy do was”...” Zapraszam do wejścia na stronę ukladgdanski.pl. Zapraszam do korzystania z telefonu zaufania zaufania Układu Gdańskiego. Zapraszam do kontaktu wszystkich poszkodowanych i ewentualnie skruszonych przedstawicieli mafii, służb i lóż. Zadzwońcie do nas, zanim przyjdziemy po was – powiedział na konferencji Grzegorz Braun, kandydat na prezydenta Gdańska. …. ( źródło )

https://naszeblogi.pl/52672-gdansk-plazynski-i-wyszkowski-ujawnili-przekrety-dulkiewicz

2017 r Wątpliwości dotyczące prezydenta Gdańska jest dużo, ale przecież nie tylko o Adamowicza chodzi. W tle są liczne i bardzo głębokie powiązania towarzysko-polityczno-biznesowe nazywane „układem gdańskim”, w które uwikłane mają być także tutejsze sądy.

Coraz więcej wskazuje na to, że patologiczne lokalne relacje powoli zostają przełamane. Świadczy o tym choćby postawa gdańskiego sądu, który odmiennie niż wcześniej (a nic nowego w sprawie nie zostało ujawnione) nie zgodził się na warunkowe umorzenie sprawy fałszywych oświadczeń majątkowych Adamowicza i skierował sprawę do rozpatrzenia w ramach standardowego postępowania sądowego. Sprawa może skończyć się wyrokiem skazującym, a to z kolei może oznaczać spektakularny koniec kariery prezydenta Gdańska. Wygląda na to, że tym razem Adamowicz nie będzie już mógł liczyć na przychylność gdańskich sędziów, którzy prawdopodobnie na skutek nacisku opinii publicznej oczekującej prawdziwej niezależności, sprawności i obiektywizmu – powoli zmieniają postawę.

Gdańska prokuratura także sprawia wrażenie instytucji, która zaczyna w sposób właściwy kontrolować poczynania lokalnej władzy – taka od zawsze powinna być jej rola, a jak wiemy, z tym bywało bardzo różnie.

Wątpliwości dotyczące prezydenta Adamowicza:

prawdziwa suma zgromadzonego majątku i jej źródła

upusty uzyskiwane od deweloperów, od których miał kupować mieszkania w atrakcyjnych lokalizacjach Gdańska

prawdziwa liczba posiadanych nieruchomości

wątek pożyczek, które miał otrzymywać od swojej rodziny

relacje z Marcinem P. – twórcą Amber Gold

upusty oferowane wybranym osobom podczas sprzedaży lokali komunalnych w Gdańsku”..(źródło )

Michał Gasior 2012 rok Nepotyzm, kolesiostwo, dojenie kasy" – Gdańskiem rządzi układ”..”Tu wolno więcej, patologia goni patologię, a rządzi żelazny układ pod politycznym parasolem – w takim tonie o Gdańsku i Trójmieście piszą "Newsweek" i "Uważam Rze". “...”ak czytamy w najnowszym "Newsweeku", patologie Trójmiasta jak w soczewce skupiają się w gdańskim porcie lotniczym. Jak mówi jeden z rozmówców tygodnika, Michała Tuska zatrudniono tam po to, by "mieć parasol, gdyby wyszło na jaw, co się dzieje na lotnisku. Kłosowski [prezes lotniska - red.] ściągnął go jako polisę ubezpieczeniową".

W tekście "Tam, gdzie ląduje Tusk" Michał Krzymowski i Wojciech Cieśla opisują sposób gospodarowania lotniskiem. “..”ajemnicą poliszynela na lotnisku są karty kredytowe zarządu. Poprzedni prezes odszedł ze stanowiska, ale długów z karty nie spłacił.- Jest taka pozycja: fundusz reprezentacji reklamy-mówi P. - Z pięć luźnych milionów. Takich, co to je można włożyć na 24 godziny na prywatne konto i oddać. - Po co? - Zarobek na procentach. “..”Kolejny przykład to audyty energetyczne.Wykonuje je spółka Bałtycka Agencja Poszanowania Energii. Prezesem BAPE jest teść prezesa Kłosowskiego. “..”Wszystko sprowadza się do tego, że – jak pisze tygodnik – "w Trójmieście wolno więcej".Rzeczy, które gdzie indziej by nie przeszły, tam są na porządku dziennym. Teściowa prezydenta pcha się na lotnisko z ofertą ubezpieczeniową, teść prezesa z audytami. Nawet rodzina Tusków od lat jeździ po Gdańsku partyjną limuzyną PO. Kluczową postacią w Gdańsku jest biznesmen Marius Olech. "Newsweek" tak opisuje jego interesy: "Wchodzimy na lotnisko. Chcemy kupić gazetę- kupujemy ją w Press4You, kiosku Olecha. Głód? Jemy w Papa Bistro, lokalu Olecha. Chrapka na kolorową koszulę? Oto Mario Violucci, butik Olecha". “..”Maja Narbutt w swoim tekście stawia podobne tezy jak dziennikarze "Newsweeka". Jak mówi dziennikarce jeden z byłych funkcjonariuszy CBA, w Trójmieście wszystko jest poukładane do drugiego pokolenia. I właśnie "poukładane" jest tu słowem kluczowym, bo w rozmowie z ludźmi z Gdańska zawsze pada stwierdzenie, że nic w tym mieście nie dzieje się przypadkiem. "Granice są określone, karty rozdane" – pisze "Uważam Rze". Gdańskiem rządzi sitwa. To bardzo specjalny układ. Sitwy są i w innych miastach, ale tylko tu mają parasol psychologiczny, jakim są związki koleżeńskie z władzami państwa. Wiadomo, że Trójmiasto to zaplecze Platformy. Szefowie lokalnych służb specjalnych mogą liczyć na awans w skali kraju. Jeśli ktoś się sprawdzi, można mu zaufać, to droga do kariery stoi otworem – mówi Wiesław Kamiński. Kiedyś był szefem gdańskiej PO. Skonfliktowany z jej politykami, ostro krytykujący Donalda Tuska odszedł z partii, by po kilku latach zostać radnym PiS. ( źródło )

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale