moraine moraine
26269
BLOG

Bill Gates: Użyjmy szczepionek, aby zmniejszyć populacje

moraine moraine Polityka Obserwuj notkę 25

To jest po prostu nie do wyobrażenia. Ten krótki film rozpala wyobraźnie wielu internautów, więc postanowiłem o tym napisać tutaj. To trzeba zobaczyć i usłyszeć samemu. Chodzi oczywiście o globalne ocieplenie. Jak doskonale wiemy w całym problemie z globalnym ociepleniem chodzi głównie o tzw. limity emisji CO2. W wielu notkach na moim blogu, a także w komentarzach żartowałem, że już niedługo ekolodzy, naukowcy lub osoby lobbujące za tym, że globalne ocieplenie jest powodowane przez działalność człowieka w końcu dojdą do wniosku, że to my ludzie jesteśmy największym problemem ponieważ wydzielamy przecież CO2... ja naprawdę tylko żartowałem!

Okazuje się, że oni nie żartują! Oni naprawdę uważają, że jednym z czynników powodujących ocieplenie nie jest tylko działalność człowieka, ale sam człowiek! 

Oto Bill Gates na konferencji TED przedstawia parę faktów związanych z globalnym ociepleniem. Najpierw pokazuje nam taki oto straszny slajd:

Proszę zauważyć dziwny wzrost emisji CO2 od roku 2000 do 2009. Jak to jest możliwe?

Także mamy problem, a teraz Bill Gates przedstawia nam prosty matematyczny wzór. który rozwiewa wszelkie wątpliwości co powoduje wzrost emisji CO2:

S to "usługi" czyli tzw. działalność człowieka, ale co jest pierwszym czynnikiem emisji CO2? P czyli people czyli ludzie! Po prostu za dużo oddychamy, a tak naprawdę to za dużo nas jest po prostu. Tu na Ziemi. Więc już zdefiniowaliśmy przyczynę. Zabierzmy się za rozwiązanie problemu!

Bill Gates: "The world today has 6.8 billion people. That's heading up to about nine billion. Now if we do a really great job on new vaccines, health care, reproductive health services, we could lower that by perhaps 10 or 15 percent."

Bill Gates: "Na świecie jest dziś 6.8 miliarda ludzi. Także populacja wzrasta w kierunku 9 miliardów. Teraz, jeśli wykonamy naprawdę dobrą prace jeśli chodzi o nowe szczepionki, opiekę zdrowotną, reproductive heath services, będziemy w stanie zmniejszyć to o 10 albo 15 procent." (źródło TED)

Zaraz..Co on właściwie powiedział? Zmniejszyć populację ziemi? Tak! O 15 procent za pomocą "nowych szczepionek", opiekę zdrowotną i reproductive heath services. Ale co to właściwie jest reproductive heath services? To po prostu aborcja.

Co to są "nowe szczepionki"? Terminem nowe szczepionki określa się to:

"Szczepionki antykoncepcyjne dla kobiet"

 

"Działanie jednej ze szczepionek skierowane byłoby przeciwko otoczce przejrzystej komórki jajowej, co zmuszałoby organizm do wytwarzania przeciwciał. Za każdym razem, gdy komórka jajowa zostanie uwolniona, przeciwciała rozpoczynałyby swoją działalność - nie niszczyłyby komórki jajowej, ale stanowiłyby rodzaj tamy, która nie pozwoliłaby plemnikom przedostać się do niej. Drugi typ szczepionki skierowany byłby przeciw hormonowi HCG wytwarzanemu przez jajo płodowe zagnieżdżone w jamie macicy. Podstawową funkcją tego hormonu jest pobudzanie ciałka żółtego w jajniku do produkcji progesteronu - hormonu podtrzymującego ciążę. Jeśli nie dochodzi do ciąży, jajnik kończy wytwarzanie progesteronu i śluzówka się złuszcza. Jeśli komórka jajowa została zapłodniona, zadaniem hormonu HCG jest podtrzymanie dalszej produkcji progesteronu. Szczepionka zmuszałaby komórki odpornościowe do traktowania HCG jako "agresora". Atakowany hormon nie przekazywałby informacji jajnikom i choć zarodek wytwarzałby duże ilości HCG, to pod koniec pierwszego miesiąca razem ze śluzówką zostałby usunięty. Szczepionka działałaby jako środek wczesnoporonny. Naukowcy obawiają się o skutki uboczne szczepionki, nie wiedzą też, czy płód nie zostałby uszkodzony, gdyby szczepionka okazała się nieskuteczna."

źródło gazeta.pl: kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,96114,2544884.html

O nowych szczepionkach można przeczytać również w Polityce w artykule "Seks po zastrzyku": 

archiwum.polityka.pl/art/seks-po-zastrzyku,377489.html

 

Fascynujące? To nie koniec. Skoro już rozwiązaliśmy problem zbyt wielu ludzi wydzielających CO2, możemy przejść dalej. 

Jak wyjaśnia Bill Gates musimy zredukować przynajmniej jeden z czynników (ze wzoru matematycznego który wcześniej podałem) powodujących CO2 do zera. Mam nadzieje, że nie ma na myśli ludzi :) 

W jednej z moich poprzednich notek w którym opisuje plany ONZ po roku 2012 dotyczącej tzw koncepcji "Zielonego Porządku Świata". ONZ twierdzi, że cała transformacja do "zielonej ekonomii" bedzie kosztować nas $45 bilionów dolarów. Do roku 2050 wielu optymistów zakładało redukcję CO2 o 50%. Ale jak widać plany uległy drastycznej zmianie:

Jak szaleć to szaleć na całego! W 2050 nowy plan zakłada redukcje emisji CO2 o 80% (słownie: osiemdziesiąt procent!). Nie ma to jak postęp!

Okazuję się oczywiście, że to nie koniec wspaniałych przemyśleń Billa Gatesa. Otóż założyciel Microsoftu po przejściu na emeryturę zajął się działalnością charytatywną głównie w krajach trzeciego świata. Teraz jednak "widzi nowe szanse" w biznesie energetycznym. Bo jak się okazuję, następnym czynnikiem który powoduję ocieplenie są zbyt niskie ceny energii.

 

Chyba ten wykres mówi wszystko. cena za kWh energii elektrycznej w USA od 1900 do 2000 ciągle spada i w końcu trzeba coś z tym zrobić. Co dokładnie? Oczywiście rozwiązanie jest jedno: Zielona Ekonomia, Zielona Technologia, Zielone miejsca pracy. Jak zapewnia Bill Gates jeśli tak dalej pójdzie to globalne ocieplenie doprowadzi nas do katastrofy, ale oczywiście niezawodny Bill już wie jak ocalić świat:

Nowy typ reaktora atomowego! Już określany przez media jako krok ku atomowemu renesansowi! Jak doskonale wiemy zwykłe reaktory pozostawiają po swojej pracy odpady nuklearne. Na szczęście istnieje jednak firma TerraPower która w pocie czoła pracuje nad nowym reaktorem w którym reakcje będą zachodzić dużo szybciej dzięki czemu pozbędziemy się problemów z odpadami. 

Kiedy będzie możliwe rozpoczęcie wprowadzania nowej technologii w życie? Dziwnym zbiegiem okoliczności od 2020 roku.Właśnie wtedy kiedy planuje się obniżenie CO2 o 20% (patrz niebieski obrazek wyżej). 

No dobrze, a kto właściwie inwestuje w firmę TerraPower, kto za tym wszystkim stoi? Oto on:

Bill Gates we własnej osobie. Ten wyraz twarzy mówi wszystko. Ach.. to zatroskanie o losy świata.

No dobrze. A kiedy należy zacząć wprowadzać zmiany i nowy wspaniały "zielony świat" wg Billa?

Bill Gates: "Teraz. Już Teraz. Szybko. Teraz. Natychmiast" (źrodło: TED)

Bill Gates: "Będziemy musieli to zrobić na globalną skalę. Aby stworzyć nowy system" (źródło CNN)

Oczywiście. Należy się spieszyć. Nie ma nawet chwili do stracenia. Inaczej co się stanie wg Billa?

Bill Gates: "Skutki trudno przewidzieć. Ale na pewno będzie źle" (źródło: TED)

Tylko źle? Kto Ci pisze te przemówienia Bill. Zapytaj się ludzi od świńskiej grypy jak szybko sprzedali swoje zasoby szczepionek przeciwko grypie rządom. Oni również krzyczeli "szybko teraz" ale dodawali zawsze "albo epidemia będzie nie do wyobrażenia". Tak się mówi Bill. Trochę więcej grozy! Pamiętasz problem roku 2000? Wszyscy wymienialiśmy swoje komputery na nowe. Zapytaj się kolegów po fachu jak wtedy nas straszono. Bo te twoje slajdy to nikogo nie przekonują. Zainwestuj trochę pieniędzy i zróbcie następny film z Al Gorem "co by było gdyby", więcej grozy i efektów specjalnych bo coś słabo Ci idzie. Popatrz Bill tutaj.. już dawno po ptakach a niektóre chłopaki nie dają za wygraną i dalej walczą z grypą to obrazek z 1 Marca 2010 z California: 

"Zapobiegnij (zwalczaj) H1N1. Zaszczep się"

 

Obejrzyj koniecznie: (po angielsku, napisów brak)

3 minutowy film w którym Bill Gates mówi o zmniejszeniu populacji o 15 procent

Ponad 20 minutowa prezentacja Billa Gatesa dla TED (warto obejrzeć)

Artykuł CNN o rewolucyjnym pomyśle Billa zapowiadający nowe reaktory 

 

moraine
O mnie moraine

kontakt: liberty.moraine@gmail.com

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka