Blog
.
szpak80
39 obserwujących 1018 notek 1028265 odsłon
szpak80, 12 lipca 2017 r.

Polowanie na Trumpa. Rosyjska prawnik w rzeczywistości powiązana z Obamą

719 0 0 A A A

Media rezonowały wczoraj bezkrytycznie doniesienia walczącej z nowym prezydentem USA gazety New York Times:

"Najstarszy syn prezydenta USA Donalda Trumpa, jego zięć i były szef kampanii wyborczej spotkali się z rosyjską prawniczką powiązaną z Kremlem tuż po zapewnieniu sobie przez miliardera prezydenckiej nominacji Republikanów w 2016 r. - podał "New York Times".
Opisując wydarzenia z 9 czerwca 2016 roku w drapaczu chmur Trump Tower na Manhattanie "NYT" podkreśla, że chodzi o pierwsze potwierdzone prywatne spotkanie najbliższych współpracowników prezydenta i przedstawiciela Rosji. Gazeta powołuje się na poufne nagrania rządowe i wywiady z osobami, które zapoznały się z tymi dokumentami.
Donald Trump Jr. w oświadczeniu potwierdził, że brał udział w spotkaniu, które określił jako "krótkie spotkanie zapoznawcze". Poinformował, że jego celem było omówienie popularnego programu, w ramach którego Amerykanie mogli adoptować rosyjskie sieroty. Rosja zakończyła ten program. "Nie chodziło o kwestię wyborczą i nie było kolejnych spotkań" - dodał. "Znajomy poprosił mnie, abym uczestniczył w spotkaniu, ale nie podano mi nazwiska osoby, z którą miałem rozmawiać" - wyjaśnił najstarszy syn Trumpa". (rp.pl)

"Rosyjska prawnik powiązana z Kremlem" od nagonki na Donalda Trumpa to Natalia Weselnickaja.

Ustalono, ciekawe czy media o tym doniosą, że 5 dni po opisanym wyżej spotkaniu, 14 czerwca 2016 r, Weselnickaja była w Waszyngtonie gościem Michaela McFaula, byłego amerykańskiego ambasadora w Rosji, nominowanego przez administrację Baraka Husejna Obamy, w czasie wysłuchania w Izbie Reprezentantów w sprawie amerykańskiej polityki względem Rosji.
image

image

Weselnickaja dostała miejsce w pierwszym rzędzie bezpośrednio za byłym ambasadorem Obamy w Rosji na posiedzeniu komisji spraw zagranicznych (House Foreign Affairs Committee) - działo się to 5 dni po ww. spotkaniu. Były ambasador McFaul był osobą bardzo często wypowiadającą się w mediach o "rosyjskim spisku" i wiązaniu tej narracji z Trumpem (jej elementem jest teraz opisane wyżej spotkanie Trumpa jr.). McFaul, w tym tonie udzielał się aktywnie w mediach i w czasie kampanii wyborczej oraz po niej. Co chyba najciekawsze McFaul jest opisywany jako architekt polityki resetu z Rosją z czasów Obama/Clinton ("Russian Reset"), co doprowadzić go miało później do nominacji ambasadorskiej w Rosji. Wcześniej pełnił funkcję  starszego dyrektora ds. Rosji w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego. Drugiego dnia pobytu na placówce dyplomatycznej McFaul spotkał się w ambasadzie USA z "opozycyjnymi działaczami i krytykami Kremla", co z kolei oczywiście nie spotkało się z przychylnym przyjęciem, a bezczelnych "gaf" z jego strony było więcej.

"Powinno się również odnotować, że przyjaciółka ambasadora McFaul [przypomnienie: MacFaul wróg Kremla autor resetu z Rosją, Weselnickaja: "powiązana z Kremlem prawnik"], Natalia Weselnickaja otrzymała najpierw odmowę przyznania wizy wjazdowej do USA w 2016 r., po czym odwołała się do sądu w Nowym Jorku i otrzymała pozwolenie na wjazd w imieniu klienta".
Przed sądem występowała w sprawie USA przeciwko Prevezon Holdings. Rozprawa odbyła się dokładnie tego samego dnia, co spotkanie z nią, które zorganizowano Trumpowi jr. Wśród prawników występujących w sprawie USA vs Prevezon Holdings, jest cała parada prawników występujących przeciw Trumpowi.

"Natalia Weselnickacja była/jest również osobą bardzo aktywnie udzielającą się w duchu anty-Trumpowym w mediach społecznościowych. Dlaczego więc, ktoś nastawiony przeciwko Trumpowi miałby dostarczać informacji Donaldowi Trumpowi juniorowi? Zwłaszcza, że Weselnickaja nie została przedstawiona w oryginalnym emailu z prośbą o spotkanie? Donald Trump Jr. powiedział, poprawnie jak się wydaje, że nie miał pojęcia z kim się spotka."

image

Weselnickaja na demonstracji przeciw Trumpowi

"To dość aby zacząć się zastanawiać jakiej natury są relacje pomiędzy Natalią Weselnicką a człowiekiem nominowanym przez Prezydenta Obamę, że kilka dni po spotkaniu z Donaldem Trumpem Jr. w Trump Tower pracowali oni razem [McFaul od Obamy i resetu z Rosją oraz opisywana dzisiaj jako "rosyjska prawniczka powiązana z Kremlem" Weselnickaja].

Szokujących - także z perspektywy nagonki na Donalda Trumpa - "ciekawostek" jest więcej: McFaul powiedział, że jako doradca w kampanii wyborczej Obamy był w Rosji w 2008 r.
[“Michael McFaul, who served as U.S. ambassador to Russia during the Obama administration, said that he was in Moscow meeting with officials in the weeks leading up to Obama’s 2008 election win”]. (!)

image

(a komuż to Weselnickaja zrobiła pozowane zdjęcie w jego biurze? Kukle "noekonserwatystów"/trockistów od wojen, McCainowi?)

(źródło)

Czas ataku na Trumpa "rosyjską prawniczką powiązaną z Kremlem" i "pierwszym potwierdzonym prywatnym spotkaniem najbliższych współpracowników prezydenta i przedstawiciela Rosji" raczej nie jest przypadkowy. Możliwe, że coś komuś nie przypadło do gustu w ostatnim czasie...

Opublikowano: 12.07.2017 12:01. Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 13:34.
Autor: szpak80
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Uzurpatorzy z brukseli przyznają się do porażki...
  • A jak wytłumaczyć bezkrytyczne powoływanie się na niemieckie media? Po tym wszystkim co...
  • Trzeba było zmanipulować jego wypowiedź, żeby pasowało, więc chyba nie jest aż tak źle,...

Tematy w dziale Polityka