niemcy i europa
Na moim blogu zajmuję się sprawami niemieckimi i pragnę czytelnikom przybliżyć niemiecką politykę i kulturę.
10 obserwujących
423 notki
254k odsłony
268 odsłon

Gersdorf do Berlina złożyć nowy hołd!

Wykop Skomentuj4

Korupcja w niemieckiej justycji! Co na to Gersdorf?

20 lipca 2019 pani Małgorzata Gersdorf przebywała w Karlsruhe gdzie spotkała się z sędziami Federalnego Trybunału Sprawiedliwości (Bundesgerichtshof) i Federalnego Trybunału Konstytucyjnego (Bundesverfassungsgericht). Federalny Trybunał Konstytucyjny jest konstytucyjnym organem sądowym powołanym do kontroli konstytucyjności prawa oraz wykonywania innych obowiązków określonych przez konstytucję.  

Obecnym wiceprezydentem sądu jest nominowany przez CDU/CSU Ferdinand Kirchhof (ur. 21 VI 1950), którego kadencja skończyła się przymusowo 30 VI z osiągnięciem 68-roku życia.  


Frakcje w Bundestagu CDU/CSU, SPD i FDP porozumiały się na nominację nowego sędziego - jest nim dr Stephan Harbarth. Nominacji nie otrzymał żaden z sędziów tylko polityk-adwokat, aparatczyk z CDU.  


Dr. Harbarth (ur. 1971) jest adwokatem i nigdy nie był sędzią, jest od 2009 roku członkiem Bundestagu i od 2016 wiceprzewodniczącym frakcji CDU/CSU. Harbarth jest gorącym zwolennikiem Angeli Merkel i wychwalał w mediach planowany pakt migracyjny.  

Kancelaria adwokacka doktora Harbartha reprezentuje Volkswagena w skandalu dieslowskim. Tzw. afera dieslowska była masowym manipulowaniem pomiarami toksyczności spalin w samochodach z silnikami wysokoprężnymi.  


Obecnym prezydentem Federalnego Trybunału Konstytucyjnego jest Andreas Voßkuhle (ur. 1963) z SPD ur. Jest on sędzią od 2008 roku i od 2010 prezydentem. Jego kadencja jako sędzia kończy się zgodnie z prawem po 12 latach w 2020 roku  

Po dwóch latach pracy w sądzie Harbarth zostanie w 2020 roku prezydentem Federalnego Trybunału Konstytucyjnego.

 

Gersdorf powinna natychmiast polecieć do Berlina i złożyć hołd nowemu prezydentowi.  

 

https://www.focus.de/politik/deutschland/justiz-cdu-mann-harbarth-naechster-verfassungsgerichtspraesident_id_9885377.html

https://de.wikipedia.org/wiki/Stephan_Harbarth


 


Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale