Normalni.pl
Jesteśmy normalni. Gromadzimy tych, dla których racjonalne podejście do życia i polityki jest ważne. Kładziemy nacisk na ewolucyjne zmiany w gospodarce, polityce i zarządzaniu oraz zwiększenie udziału demokracji bezpośredniej w polityce.
2 obserwujących
9 notek
5184 odsłony
  178   0

Albicla - All IS Clear

Ze zdziwieniem obserwowałem Alexa Rank (Amazon) dla Albicla.com. Statystyki ruchu Amazon pozwalają na oszacowanie popularności konkretnej strony internetowej. Mamy konto Alexa do rozszerzonych statystyk.

Moją uwagę przyciągnęło nie tyle co podnoszenie się rankingu aż do zrównania się popularności Salon24 i Albicla, ale źródło ruchu. 

Otóż krajem, z którego Albicla otrzymywała zdaniem Amazon/Alexa dominujący ruch (aż do 90% w pewnym momencie, przeważnie jednak stabilne 80%). to... TURCJA.
Polska nawet nie była wskazana jako kraj istotny, choć w pełnej statystyce zajmowała drugie miejsce (USA trzecie). Wynikało to z miażdżącej przewagi Turcji.

W pewnym momencie ruch z Turcji znikł (po 3 miesiącach) i Albicla zaliczyła "glebę" z #200 000 na #900 000 - czyli stała się zdaniem Alexy mniej popularna, niż np. moja strona firmowa.

Aktualnie Polska stała się dominującym krajem dla Albicla.com, ale przy obecnym natężeniu ruchu w darmowych statystykach już nie jest to prezentowane (strona jest poniżej rank #500 000).

Zastanawiam się, czy ten ruch z Turcji nie był aby nabyty drogą kupna.

https://www.alexa.com/siteinfo/albicla.comLubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale