Wszyscy jesteśmy obywatelami
“Człowiek nie jest w stanie pracować, gdy nie widzi sensu pracy, gdy sens ten przestaje być dla niego przejrzysty, gdy zostaje mu niejako przesłonięty. Praca ludzka stoi w pośrodku całego życia społecznego. " Jan Paweł II
47 obserwujących
947 notek
1018k odsłon
  1792   3

Zachodni liderzy boją się wojny, ale i tak ją będą mieli

Kiedy piszę te słowa, przepełnia mnie niepokój o to, czy oblężony przez Rosjan Kijów nie stanie się śmiertelną pułapką dla Jarosława Kaczyńskiego i premierów Polski, Czech i Słowenii. Jednak wiem, że śp. Lech Kaczyński tak by właśnie teraz zrobił. Stanąłby solidarnie przy boku Ukraińców i domagałby się dla nich sprawiedliwości i wolności.

W dwudziestym dniu wojny najwyższy czas na refleksję i krótkie podsumowanie.

Napadnięta przez Rosję Ukraina nie uzyskała obrony ze strony UE, ani NATO. Otrzymała i otrzymuje trochę ochłapów z pańskiego stołu. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski dostał jasny przekaz: drzwi do UE i do NATO są dla was otwarte, ale ...próg za wysoki! Trzy miesiące temu szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba przestrzegał Niemcy, by swymi działaniami nie podkopywały jedności Unii, Zachodu i nie zachęcały Putina do nowego ataku na Ukrainę. Dziś już Kulebie nie zostało nic innego, tylko dramatyczne: "Oskarżam!".

Zachód boi się zamknąć niebo nad Ukrainą, by nie sprowokować Putina. Ustanawia śmieszne, dziurawe sankcje z obawy przed swoimi stratami, przed swoimi wyborcami. Niemcy, a także Francja, które uzbroiły putinowską Rosję, dziś hamują wejście Ukrainy do Unii. To Niemcy, dominujące w Brukseli, blokują należne nam fundusze odbudowy i rękami Tuska przeprowadzają farsę głosowań rezolucji przeciw Polsce, procedury karania Polski. Wyraźnie zmierzają do tego, by  tak, jak Wielką Brytanię, wypchnąć nas z Unii. Polskę, największego sojusznika Ukrainy.

Niemcy opierają się też przed udzielaniem Ukrainie konkretnej pomocy w sprzęcie, broni i amunicji. Przesyłają obrońcom wschodniej flanki NATO pociski z czasów NRD, dawno już przeznaczone do utylizacji i tak stare, że niebezpieczne. Są niemieckie landy, tak mocno związane z Nord Stream,  że odmawiają wręcz jakiejkolwiek pomocy Ukrainie.

To Niemcy blokowały odcięcie konsekwentnie wszystkich rosyjskich banków od systemu SWIFT. To Niemcy proszą USA o ograniczanie nakładanych sankcji, są adwokatem Putina w Waszyngtonie.

Niemcy nie rozumieją, że Putin nie ugasi swojej żarłoczności pochłonięciem Ukrainy i że nie zatrzyma się na krajach bałtyckich, na Polsce, że przejście jego barbarzyńskich sołdatów do Berlina może mu zająć kilka tygodni. I tylko brzuch go może rozboleć od śmiechu z tej całej Bundeswehry, Unii, NATO, ONZ i innych wydmuszek... Na Zachodzie nadal naiwnie wierzą, że Putin nie ośmieli się przejść granicy NATO... To, że głupio myślą, to dla mnie jasne i nie potrzebuję innego potwierdzenia, niż sama logika, ale utwierdza mnie też to, że szachista Kasparow jest tego samego zdania... A cena zatrzymania Putina ciągle rośnie.

Przypomina się słynny cytat z Winstona Churchilla:

"Mieli do wyboru wojnę lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także."


NB. Polecam znakomity artykuł Piotra Szubarczyka: https://cai24.pl/polityka/44255/sankcje-to-wielkie-oszustwo/

https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-ukrainski-minister-niemcy-maja-przestac-zachecac-putina-do-n,nId,5785835#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

https://wiadomosci.wp.pl/zelenski-ukraina-musi-przyjac-do-wiadomosci-ze-drzwi-nato-nie-sa-dla-niej-otwarte-6747544268602112a

https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-ukrainski-minister-niemcy-maja-przestac-zachecac-putina-do-n,nId,5785835

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/8378901,kuleba-ukraina-msz-niemcy-zarzuty.html

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/niemcy-wysylaja-do-ukrainy-rakiety-z-czasow-nrd/t611xzn

https://www.tvp.info/58857173/kasparow-iii-wojna-swiatowa-juz-trwa-jestesmy-naocznymi-swiadkami-przemyslowego-ludobojstwa

Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka