2 obserwujących
294 notki
47k odsłon
  82   0

Porady dla Gromady

 

Gdybyśmy chcieli, by nie tylko Polska dobrze się miała
Wskazane, by każda władza z tym poniżej się zapoznała.

Więc:
Po pierwsze, należy wykorzystać każdy kawałek ziemi nadający się pod uprawę, jak też pod obsadzenie – najlepiej byłoby – drzewem nadającym się do przetwórstwa. Nie odwracać się – w przypadku braku zainteresowania, prywatnych podmiotów gospodarczych zagospodarowaniem terenów – od tworzenia Spółek Skarbu Państwa, podobnych dawnym PGR-om.

Po drugie, należy zlikwidować wszelkie limity ograniczające możliwości wytwórcze i przetwórcze w zakresie zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych.

Po trzecie, utworzyć organ do penetracji rynku na całym świecie, pod kątem wyszukiwania potencjalnych odbiorców polskich produktów. Zaniechać, w zakresie niemilitarnym sankcji nałożonych na kraje nie przestrzegające zasad współżycia, tak wewnątrz jak i na zewnątrz kraju. Eksport jak i import – cały obrót gospodarczy - w zakresie zaspokajania potrzeb życiowych, nie powinien być uzależniany od politycznej działalności władz danego kraju. Wprowadzić ułatwienia zawierania umów na eksport polskich produktów, a nawet utworzyć program pomocowy i objąć nim potencjalnych eksporterów stawiających pierwsze kroki prowadzące na rynki zagraniczne, uwzględniając w nim obięcie pieczą drobno-wytwórców.

Po czwarte, organizować spotkania z obywatelami na wszystkich szczeblach władzy (kościelnej także). Przyczyni się to do uaktywnienia obywateli, jak też do oceny aktualnych ekip władzy na poszczególnych jej szczeblach.

Po piąte, uniemożliwić eksporterom militariów zaopatrywanie rebeliantów stosujących szantaż i akty terrorystyczne.
Po szóste, koniecznie w trybie pilnym wprowadzić i bezwzględnie przestrzegać zasadę nieingerowania państw bezpośrednio nie zaangażowanych, w konflikty, tak wewnętrzne jak i międzynarodowe. Uchwalić raz na zawsze kolejną zasadę, że ingerencji w obce konflikty może dokonać wyłącznie organizacja międzynarodowa uznana za powszechną, taka jak ONZ. – Żadne mocarstwo nie ma prawa stawać po którejś ze stron konfliktu i udzielać jej pomocy militarnej.

Po szóste, imigrantami afroazjatyckimi niech zajmują się wyłącznie kraje będące kiedyś kolonizatorami krajów, z których obecni imigranci pochodzą.

Po siódme, zlikwidować immunitety sędziom. - To, przede wszystkim sędziowie powinni być czyści, niczym - przysłowiowa - łza. Utrzymać, a nawet wzmocnić ich ochronę fizyczną, przed ewentualnymi atakami stanowiącymi zagrożenie dla ich życia.  

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale