2 obserwujących
320 notek
49k odsłon

Wiersze pisane życiem

Moja Myśl Przewodnia Kocham Polskę i bliźniego swego Prawdę mówiąc – tego mi życzliwego. Nieprzyjaciół z latarką nie wyszukuję. – Któż, jednak wśród nich, dobrze się czuję? Pośród polskiej braci, często się składa, Że jeden drugiemu świnię podkłada. A jeśli takiemu, ktoś wytknie złe zachowanie. Ten zaraz mu zarzuca nienawiści rozsiewanie. Zaraz z siebie robi wielce pokrzywdzonego. A gdy wyznawcy dorzucą szumu medialnego, Trudno wtedy rozeznać – kto kogo bije?

HiT - prof. Roszkowskiego

Jednak komunizm – w moim odczuciu – u podstaw nie był li tylko skutkiem oddziaływania zafałszowań intelektualnych. Ideologia komunizmu nie podchwycona byłaby przez ludność carskiej Rosji gdyby nie status społeczny rosyjskiej ludności robotniczej i chłopskiej.

Europa dwóch prędkości

Ja nie dałem się zwieść pięknym słowem i wiem czym pachnie utworzenie Europy dwóch prędkości. A pachnie pogardliwym traktowaniem państw ze strefy wpływów byłego Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.

Zbrojny napad Rosji na Ukrainę

W obecnej sytuacji, gdy na terytorium Ukrainy agresor torturuje i morduje cywilną ludność Politycy państw reszty świata powinni nieustannie obradować nad ustanowieniem i sankcjami dla potencjalnych agresorów i wprowadzić je w życie w trybie natychmiastowym.