z odmętów szaleństwa :-)
Kwestionowanie uczciwości wyborów to odmęty szaleństwa. /Bronisław Komorowski/
42 obserwujących
296 notek
509k odsłon
439 odsłon

"Suweren" Sadurski

Wykop Skomentuj23

Na pewnej platformie internetowej, wyjątkowej khm.. urody, bo założonej przez niejakiego Tomasza Lisa, natknąłem się na tekst niejakiego Wojciecha Sadurskiego, ponoć profesora, prawnika, publicystę i komentatora politycznego.. 


Tekst opatrzony jest  wielce groźnym tytułem : AKT OSKARŻENIA. A zaczyna się tak: (cyt)


"Oskarżam

Andrzeja Sebastiana Dudę, urodzonego 16 maja 1972 w Krakowie, o to, że, pełniąc funkcję Prezydenta RP, dopuścił się bezprawnej zmiany konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podważając zasadę podziału i równoważenia władz (Konstytucja RP Art. 10 ust. 1), a w szczególności podpisując liczne ustawy zmieniające ustrój państwa w drodze niekonstytucyjnej, m.in. ustawę o ustroju sądów powszechnych, o Sądzie Najwyższym i o Krajowej Radzie Sądownictwa, czym popełnił delikt konstytucyjny, a także naruszył art. 127 kodeksu karnego (zamach stanu), a ponadto....  (...) ".
(koniec cytatu)


Dalej następuje całkiem długa wyliczanka licznych przestępstw przekroczenia uprawnień publicznych, których rzekomo dopuścił się Andrzej Sebastian Duda. Następnie Sadurski oskarża : " Beatę Marię Szydło, urodzoną 15 kwietnia 1963 roku w Oświęcimiu, o to, że pełniąc funkcję Prezesa Rady Ministrów wstrzymała publikację powszechnie obowiązujących orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego ... " itd. Oskarżonym jest też - a jakże by inaczej - premier Morawiecki, przepraszam, Mateusz Jakub Morawiecki, urodzony...,   który obarczony zostaje podobnym oskarżeniem, ale dostaje jeszcze na deser oskarżenie o "przestępstwo czynnego łapownictwa wyborczego” w trakcie kampanii wyborczej!".


Sadurski oskarża jeszcze Zbigniewa Ziobrę -  tu długa lista "przestępstw", Julię Przyłębską za to,"że w sposób uporczywy i w trybie ciągłym podawała się za prezesa Trybunału Konstytucyjnego, czyli podawała się za funkcjonariusza publicznego o uprawnieniach, których nie ma” i oczywiście Jarosława Kaczyńskiego - tu cytat:" o to, że kierując wykonaniem czynów zabronionych przez inne osoby, w szczególności pełniące funkcje Prezydenta RP, Premiera, ministrów, Prezesa Trybunału Konstytucyjnego oraz posłów i senatorów wybranych z list partii pod nazwą „Prawo i Sprawiedliwość”, dopuścił się sprawstwa kierowniczego nakierunkowanego na zmianę ustroju konstytucyjnego RP przez obalenie zasad demokratycznego państwa prawnego (...)  sprawstwa kierowniczego dotyczącego zbrodni zamachu stanu, o której mowa w art. 127 kodeksu karnego, w powiązaniu z kierownictwem zorganizowaną grupą przestępczą mającą na celu zamach stanu (...)  ponadto o publiczne znieważenie grupy ludzi przez ogłoszenie, że potencjalni imigranci są nosicielami groźnych zarazków, czym popełnił przestępstwo z art. 257 kk." (koniec cytatu)


Jeżeli już -  w przypływie komediowej wesołości - opluli Państwo swój monitor, to proszę jeszcze nie wycierać - najlepsze jest na koniec: (cyt)


" Wobec wszystkich tych osób domagam się sprawiedliwej kary, zgodnej z obowiązującym prawem, choć w przypadku Julii Marii Przyłębskiej będę wnioskował o nadzwyczajne złagodzenie kary ze względu na uprawdopodobnione niskie rozpoznanie znaczenia i szkodliwości popełnionych przez siebie czynów.

Suweren
(Żądania Suwerena spisał i własnoręcznym podpisem poświadczył: Wojciech Sadurski)"
( koniec cytatu)


Zastanawiałem sie jak skomentować taki hehehehe... profesorski odlot. Doszedłem do wniosku, że posłużę się panią Lubnauer, która na antenie radiowej Trójki oświadczyła że trzeba sprawdzać, czy w regionach, w których wybory samorządowe wygrało Prawo i Sprawiedliwość, nie ma ograniczeń cywilizacyjnych. Zgoda pani Katarzyno, ale pod warunkiem, że dokładnie sprawdzimy, jakie ograniczenia ma publicysta Sadurski - bo że je ma, po lekturze tego hehehehe.... AKTU OSKARŻENIA wydaje się być pewne. Natomiast jako " tępy cep", który na szczęście przesunął już wskazówki ZEGARKA, czyli tego czegoś, co dostałem na komunię (!), publicyście Sadurskiemu rzucam na warsztat temat tzw opozycji, ewidentnie popełniającej pełen wachlarz przestępstw wymienionych w Kodeksie Karnym:Rozdział XVII. Przestępstwa przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej - a zwłaszcza:  Art. 127. Zamach stanu, Art. 128. Zamach na organ konstytucyjny RP, Art. 129. Zdrada dyplomatyczna, Art. 133. Znieważenie Narodu lub Rzeczpospolitej Polskiej, Art. 135. Czynna napaść lub znieważenie Prezydenta RP, Art. 137. Publiczne znieważenie znaku lub symbolu państwa.


Profesorowi Sadurskiemu dedykuję natomiast złotą myśl Andrzeja Niewinnego Dobrowolskiego: " Wykształcenie, podobnie do ubrania, winno być starannie dopasowane do osoby. Zbyt małe uwiera, za obszerne śmieszy."


Zwłaszcza, kiedy błazen przebiera się za " suwerena".https://wojciechsadurski.natemat.pl/253157,akt-oskarzenia

Wykop Skomentuj23
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura