z odmętów szaleństwa :-)
Kwestionowanie uczciwości wyborów to odmęty szaleństwa. /Bronisław Komorowski/
88 obserwujących
467 notek
934k odsłony
3840 odsłon

"Rzondamy podwyrzek dla nauczycielów. Od żondu."

Wykop Skomentuj136

Jak zwykle oderwany od rzeczywistości celebrycki świat podnieca się każdym wydarzeniem, które da się wykorzystać do walki z "reżimem" Kaczyńskiego. Dawid Podsiadło, Anja Rubik, Maja Ostaszewska, Magda Mołek oraz Michał Żebrowski tym razem solidaryzują się z nauczycielami. Lista dyżurnych gwiazdeczek "Pomponika" i "Plotka" jest zresztą dłuższa - nie mogło zabraknąć takich osobliwych indywidualności jak Andrzej Chyra, Agata Młynarska, Sylwia Chutnik, Monika Mrozowska, Magdalena Cielecka, Marcin Korcz oraz Hanna Lis. Znakiem rozpoznawczym tego towarzystwa stało się to, że protestują przeciwko PiS w każdej sprawie. Wczoraj popierali aborcję, dzisiaj nauczycieli, jutro ślimaki, kleszcze i komary, pojutrze chrząszcza na łące, przez którą ma przebiegać autostrada budowana przez ten "okropny" PiS. Napiszą kartkę, zrobią zdjęcie, wrzucą na FB i wrócą do swojej pustki wypełnioną absolutną próżnią. Prawda jest taka, że ludzie już mają ich dosyć, bo ile można oglądać ich w reklamach,  muszą zatem robić z siebie pożytecznych idiotów. Wstyd za swoje twarze jest już mało istotny - ważne, żeby znów znaleźć się na wyżynach sławy medialnej. Chociaż pięć minut, albo minutkę.  Wypada tylko zapytać, dlaczego nie walczyli o szacunek i godne pensję dla nauczycieli za PO?

W sieci ukazało się przerobione zdjęcie z celebrytami, wykonane tak naprawdę w czasie protestu lekarzy rezydentów. Widać jak kwiat szołbyznesu, z niezawodną Mają Ostaszewską, trzyma banner z napisem:  „Rzondamy podwyrzek dla nauczycielów"  Oryginalnie napis brzmiał "#ProtestMedyków”. Zdjęcie - jak pelikan rybę - łyknęła Kamila Gasiuk-Pihowicz,  chyba jednak nie bardzo ogarnęła temat. Stwierdziła, że to zdjęcie jest idealnym  narzędziem do dokopania PiS.  Na Twitterze, znana jako Myszka - Agresorka posłanka, udostępniła fejkową przeróbkę zdjęcia z poparcia aktorów dla strajku lekarzy. Napisała: "Rzondamy podwyrzek dla nauczycielów” od żondu!!! Brawo Aktorzy!!!! ". Jej autorski dopisek "od żondu” miał być najwyraźniej jej "oryginalnym dodatkiem” do wymyślonego przez nieznanego internautę hasła.


Jak widać szydera kładzie i celebrytów i strajkujących nauczycieli Broniarza na łopatki i nie pozostawia złudzeń co do społecznej oceny strajku. Fakty są bowiem nieubłagane. Broniarz zdewaluował zawód nauczyciela do zera - potrzeba będzie lat, żeby zapomnieć o pajacowaniu "nauczycielów" w licznych filmikach, które żenadą przebijają najgłębsze dna obciachu. Nie wiem, w jaki sposób ci nauczyciele - na domiar złego skłóceni z "łamistrajkami" - staną prze uczniami i będą mogli prowadzić lekcje. Nie wiem  jak obronią się prze gniewem rodziców, którzy za chwile podniosą kosy na sztorc i przegonią bydlęco - świńskie towarzystwo na cztery wiatry. Nie wiem, jak z definicji apolityczny zawód, stał się zawodem, który dał się obedrzeć z wszelkiej wartości i stał się takim samym zawodem, jak zawód prostytutki. Okazuje się bowiem, że niektórych "nauczycielów" łatwo jest kupić - tanio, bo hasłami i pustosłowiem przewodniczącego ZNP. Taniej się nie da. Głupiej też nie, bo strajkować dalej, mimo otrzymanych od "żondu" podwyżek ( i to sporych), to już chyba nie głupota. To samobójstwo.


PS. Bardzo dziękuję  Administracji za zilustrowanie notki "tym" zdjęciem. Jakoś nie mogłem sam wkleić.

Wykop Skomentuj136
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo