11 obserwujących
470 notek
54k odsłony
359 odsłon

Prawo: USA musi wyjść z Iraku;

Suleimani
Suleimani
Wykop Skomentuj46

Sejm Iraku dzisiaj pochwalił prawo które mówi że USA musi wyjść z Iraku. To prawo ozncza że USA nie ma prawo mieć bazy na terytorium Iraku i wszystkie te bazy zostaną zamknięte.

W dodatku Mugtada Al Sadr ważny polityk Iracki powiedział że nie chcą ambasadę USA w Iraku. On jest politykiem który w wielu rzeczach się nie zgadza z Iranem , jest wielkim nacjonalistą i uważa że ludzie Iraku muszą sami sobie poradzić . To oznacza że USA teraz ma problem z nacjonalistami Irackimi ponieważ znieważyła terytorium Iracki i bez pozwolenia i wiadomości państwa Iraku wykonała atak na osobę która uratowała kilka lat temu Bagdad z rękach DAESZ.

Kilka lat temu DAESZ zrobiła wielki atak na terytorium Irak i w ciągu kilka dni zajęła 1/3 Iraku i blisko byli że zawładną Bagdad. Wtedy Generał Suleimani nocą pojechał do Iraku i dał im takie rady że nagle się wszystko zmieniło i Bagdad został uratowany .

On potem pomagał siłom Irackim wyeliminować DAESZ z Iraku tak jak to zrobił w Syrii.

Marzeniem Generała Suleimaniego było to że USA się z Iraku wyprowadzi i ponieważ to potrzebowało chęć i mobilizacje Irackich ludzi prowadził rozmowy z różnymi politykami i militarnymi osobami na ten temat . Osiągnął ten cel dzień po swojej śmierci . Teraz Irak chce żeby nie było USA w Iraku , i teraz mamy takie prawo Irackie.

O Suleimaniego mówią że osoba z Iranu która przekonała Putina żeby popierała armię Syryjską i członków Irańskiej armii w Syrii to był właśnie on . Podobna MSZ Iranu nie potrafił przekonać MSZ Rosji ale Suleimani pokazał Putinowi że to ma wojskowy i polityczny sens 

świętej pamięci tego generała

Wykop Skomentuj46
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale