1 obserwujący
28 notek
22k odsłony
  54   0

Sukces zbiórki na Bayraktara, czas zbiórki na Warmate.

W dobrym stylu przebiega szeroko wspierana przez darczyńców zrzutka na Bayraktara. Można już zakupić z uzbieranych środków jeden egzemplarz. Jest to niewątpliwy sukces tej bardzo dobrej inicjatywy i potwierdzenie solidarności polskiego społeczeństwa.

O zaletach Bayraktara - bojowego drona wykorzystywanego na arenach wojny na Ukrainie szerzej już pisać nie trzeba.

Tak samo nie trzeba już szerzej pisać o potrzebie zakupu jak największej ilości różnych typów uzbrojenia oraz jak najszybszego przekazania go walczącej Ukrainie.

Wiemy, że Ukraina nie przegrała tej wojny, więc możemy pomóc im tę wojnę wygrać. Szczególnie że Ukraińcy chcą walczyć za własne państwo i wychodzi im to w porównaniu do początkowych oczekiwań nie najgorzej. Walczą o swoją niepodległość i niezależność przeciwko agresorowi rosyjskiemu i przeciwko stojącej za tą agresją cywilizacji ruskiego miru.

Równolegle prowadzona jest zbiórka - zrzutka - na system amunicji krążącej Warmate polskiego producenta WB Electronics.

Drony te zbierają bardzo dobre opinie. Zostały przetestowane na polu walki na Ukrainie i są chwalone także przez MON Ukrainy. Cel zrzutki to 5 milionów złotych. Kwota ta pozwoli na zakup dwóch zestawów, razem 20 sztuk dronów. Zaletami polskiego rozwiązania jest elastyczność, np.: wymienne głowice bojowe, wspomaganie automatyczne operatora czy zdolność do działania amunicji w roju. Warto wspomóc obrońców Ukrainy, i warto w tym samym czasie wspomóc rozwój polskiego przemysłu zbrojeniowego. 

Pomagajmy dalej.

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale