Takie se tam...
Piszem bo chcem
1 obserwujący
75 notek
20k odsłon
  186   0

Architekci Wielkiego Resetu

The Great Reset Architects

Matthew Ehret

Cytując niedawne wypowiedzi głównej ekonomistki Banku Światowego. Carli Reinhardt, na kanale telewizyjnym Bloomberg, Business Insider podał ostatnio, że „trwałe skutki koronawirusa mogą wywołać kryzys finansowy”1. To doskonały przykład niedopowiedzenia opakowanego w kłamstwo.

W poprzednim przemówieniu owa ekonomistka wspomniała, że FED (Federal Reserve System - System Rezerwy Federalnej) wykreował 3,4 biliona dolarów z powietrza, zaś w ciągu 40 lat 14 bilionów, co oznacza niepokojące przyśpieszenie hiperinflacyjnego drukowania pieniędzy. Jednak pomimo tych alarmowych dzwonów panikujący ekonomiści krzyczą jednogłośnie, że transatlantyckie banki muszą jeszcze bardziej rozszerzyć powodujące hiperinfiację luzowanie ilościowe, które grozi zamianą naszych pieniędzy w papier toaletowy. Równocześnie przystają na niekończące się blokady w reakcji na chorobę, której wskaźniki śmiertelności są na poziomie zwykłej grypy.

Sam fakt nadchodzącej zapaści nie powinien być niespodzianką, zwłaszcza gdy przypomni się o wartych 1,5 tryliona dolarów instrumentach pochodnych (derywatach), które zdominowały świat ekonomii, generując niebagatelne 80 bilionów dolarów rocznie w mierzalnych towarach i handlu. Te mgliste zakłady na ubezpieczeniach zakładów na obligacje zabezpieczone długiem znane jako derywaty nie istniały jeszcze kilkadziesiąt lat temu. 1 bez względu na to, co FED i ECB (European Central Bank - Europejski Bank Centralny) próbowały robić w ostatnich miesiącach w celu powstrzymania ponownego pęknięcia tej rozdętej bańki finansowej przypominającej kasyno, nic nie działało. Zerowe i ujemne stopy procentowe nic nie dały. Otwarcie z dnia na dzień pożyczek transakcyjnych typu repo o wartości 100 miliardów dolarów dla banków mających trudności nie poskutkowało, podobnie jak pomoc o wartości 4,5 biliona dolarów uruchomiona od marca 2020 roku. Bez względu na to, co ci finansowi czarodzieje usiłują robić, sprawy mają się coraz gorzej. Zamiast szczerze spojrzeć na to, co się właściwie dzieje, typuje się kozły ofiarne, aby zdjąć winę z prawdziwych przyczyn, i o obecny kryzys oskarża się koronawirusa!


The Great Reset Architects


0 autorze:

Matthew Ehret jest dziennikarzem, historykiem i założycielem Canadian Patriot Review. Swoje artykuły publikuje także w Global limes of Chmo, txeœtive intelligence Review, 2Tst Ceniący Science and Technology, Vétérans Today i Globalresearch.org. Jest też autorem trzytomowej monografii Caught Between Two Worlds: The Untold History of Canada (Uwięziona między dwoma światami - nieopowiedziana historia Kanady). W roku 2019 współzalożyl fundację Rising Tide Foundation z siedzibę w Montrealu. Dotychczas w Nexusie ukazało się pięć artykułów jego autorstwa: „Mackinder kontra chiński Nowy Jedwabny Szlak" (nr 125), „Terapia lalami elektromagnetycznymi" (nr 133), „Ponowne odkrycie plazmowego wszechświata" (nr 133), „Sabotaż nauki" (nr 135) i „Nasz żyjący wszechświat" (nr 136). Skontaktować się z nim można pisząc na adres poczty elektronicznej matt.ehret@tutamail.com.

====================================

1. - 1. Ben Winek, „A financial crisis could emerge from the co- ronavirus's lingering fallout. World Bank chief economist says” („Kryzys finansowy może powstać z utrzymujących się skutków koronawirusa, mówi główny ekonomista Banku Światowego”), Business Insider. 13 stycznia 2021, 

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale