Takie se tam...
Piszem bo chcem
1 obserwujący
78 notek
21k odsłon
  122   0

Jak wyglądałby całkowity upadek?

Wyobraźmy sobie, że światowa gospodarka nagle upadła. Kontenerowce gromadziły się w portach jak drewno dryfujące w zatkanej rzece. Fabryki zostałyby zamknięte w Chinach, a ludzie zostaliby odesłani do domu, aby oglądać filmy z kotami na TikTok. Supermarkety z trudem zapełniałyby półki przedmiotami, ponieważ przemieszczanie żywności na całym świecie nagle wydawało się głupio drogie. Dlaczego ktokolwiek miałby latać świeżymi jagodami z Peru do Wielkiej Brytanii, skoro nie mógł nawet znaleźć kierowcy ciężarówki, który zabrałby kilka arbuzów z jednego miasta do drugiego, zaledwie dziesięć minut drogi?

Wyobraź sobie, że boisz się włączyć lampę, piec, gorącą wodę, ponieważ ceny energii przeszły przez dach. Wyobraź sobie, że nie możesz kupić samochodu, ponieważ nikt już go nie zrobił. W rzeczywistości wszystko, co zawiera mikroczip, nie mogło być już wykonane. Kto by poważnie usiadł i zrobił pieprzony mikroczip, gdy jest pandemia. I powiedzmy, że masz samochód, jak byś nim jeździł bez gazu?

Wyobraź sobie, że istnieje śmiertelna plaga, która pojawiła się znikąd i rozprzestrzeniła się na cały świat w mgnieniu oka. Bałbyś się opuścić swoje mieszkanie z obawy przed złapaniem śmiertelnego wirusa na ulicy. Ludzie chodzili z maskami chirurgicznymi i innym sprzętem ochronnym. Związki rozpadały się albo dlatego, że ludzie widzieli za dużo siebie nawzajem, albo zbyt bali się mieszać.

Wyobraźmy sobie, że system opieki zdrowotnej zatankował. Nie można było wykonać operacji. Nie można było nawet zdiagnozować raka na czas.

Wyobraźmy sobie, że na wiecznej zmarzlinie w Arktyce płoną pożary. Gdyby w Kanadzie były wioski w pobliżu strefy arktycznej dosłownie płonące w 46 -stopniu C.

Wyobraź sobie, że poszedłeś do swojej ulubionej restauracji i połowa menu została przekreślona czarnym markerem, ponieważ "nie mogli dostać rzeczy", podczas gdy zapłaciłeś 4,80 GBP za 5 maleńkich liści kapusty kimchi, ponieważ "została przywieziona z Korei Południowej".

Wyobraź sobie, że ludzie muszą odwołać Boże Narodzenie i zdecydować się po prostu zjeść dobry posiłek, porozmawiać ze sobą i mieć wczesną noc. Nie brzmi to tak źle.

Wyobraź sobie, że żyjesz życiem, w którym tylko czekasz, aż przyszły rok będzie gorszy niż obecny, a następny jeszcze gorszy. Wyobraź sobie, że nastąpił Upadek.

WYOBRAŹ SOBIE, ŻE TO BYŁ 2021

Ale zaraz, zaraz... Czy Upadek nie nastąpił dużo wcześniej? Czy nie stało się tak, gdy przestaliśmy przejmować się takimi rzeczami jak drzewa i rzeki? Czy to nie zaczęło się, gdy postanowiliśmy oprzeć całą cywilizację na... mikroczipy?


Posted on October 18, 2021 by George Tsakraklides


Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale