Takie se tam...
Piszem bo chcem
1 obserwujący
79 notek
25k odsłon
  104   0

Nie obwiniaj Covida

Nie obwiniaj Covida:

Gospodarka imploduje z powodu nadmiernych mocy produkcyjnych i skorumpowanych karteli


Teraz, gdy bańka pękła, istnieje nadzieja, że usunięcie szpilki magicznie przywróci pękniętą bańkę. Przepraszamy, to nie działa w ten sposób.

Oto fantazja: jeśli zatrzymamy zamknięcia, gospodarka w naturalny sposób odbije się od swojej ohydnej perfekcji z Q3 2019.

To podwójna dawka magicznego myślenia i zaprzeczania. Gospodarka USA rozpadła się w 2019 r. z 11 długich lat wywołanej przez Fed nadmiernej zdolności produkcyjnej w prawie wszystkim (z wyjątkiem uczciwości, konkurencji, przejrzystości i spójności społecznej) oraz miażdżącego kości ciężaru skorumpowanych, chciwych karteli, które trzymają naród za gardło. Rzeczywistość, o której nikt nie ośmiela się wspomnieć, jest taka, że dzięki 20 latom łatwych pieniędzy Rezerwy Federalnej wszędzie jest szalejąca nadmierna pojemność: jest zbyt wiele kawiarni, bistro, restauracji, fast-foodów, hoteli, kurortów, AirBnB, nierentownych jednorożców technologicznych, lotów lotniczych, startupów technologicznych, wież biurowych, powierzchni handlowych, centrów handlowych, absurdalnie zawyżonych mieszkań do wynajęcia, magazynów, usług dostawy, podnajmów biurowych,

uczelnie, adwokaci, bezrobotni pracownicy z wieloma referencjami - lista zbyt wielu, zbyt wielu jest nieskończona. Dzięki Fed najbardziej dochodowym przedsięwzięciem było zaciąganie pożyczek w celu zwiększenia zdolności produkcyjnych, a następnie pożyczanie trochę więcej, aby wydobyć wartość fantomową stworzoną przez większą pojemność.

Nikogo nie obchodziło, że wieża biurowa pozostaje w większości pusta; pieniądze zarabiano na jego budowie i wydobywaniu jego "wartości" poprzez dług, a nie na prowadzeniu legalnego przedsiębiorstwa. Ten stworzony przez Fed domek z kart nigdy nie był zrównoważony ani zdrowy, ponieważ wszystkie zachęty do dodawania pojemności były przewrotne.

Iluzja, że każde centrum handlowe, wieża biurowa, przestrzeń handlowa, uczelnia, budynek mieszkalny itp. zostaną wypełnione, była prawdopodobna tylko wtedy, gdy konsumenci i korporacje zombie pożyczały i wydawały więcej niż zarabiały.

To nigdy nie było zrównoważone, ale zamiast patrzeć na systemową konfigurację szalenie drapieżnej, kruchej bańki zadłużenia opartej niepewnie na nadmiernych zdolnościach produkcyjnych, status quo obwinia Covid i blokady.

Problemem nie jest szpilka, to bańka, która błagała o coś, cokolwiek.

Przypomnij sobie, że bąbelki pękają same, nawet bez szpilki.

Bańka długu / akcji / nieruchomości w Japonii pojawiła się w 1989 roku bez szpilki; ceny po prostu przestały iść w górę, a potem zaczęły spadać, same w sobie.

Inną rzeczywistością, o której nikt nie ośmiela się wspomnieć, jest uścisk skorumpowanych karteli, które od dawna przeżyły swój cel, a teraz istnieją

wyłącznie po to, aby wzbogacić insiderów i pożyczkodawców oraz niewielu bogatych, którzy są właścicielami długów studenckich, kredytów hipotecznych itp.

Teraz rakieta w końcu się rozpada, a szalona nadmierna pojemność, szalenie wysokie koszty i brak wartości w referencjach wracają do domu. System opieki zdrowotnej jest kolejnym przykładem rozległego systemu karteli, który od dawna jest spóźniony na rozliczenie / rozwikłanie.

Wybite fortuny kupiły więcej niż wystarczającą siłę polityczną, aby utrzymać skorumpowaną, drapieżną maszynę dobrze nasmarowaną pieniędzmi federalnymi, ale to nie znaczy, że system faktycznie zapewnia opiekę zdrowotną skutecznie, wydajnie lub w zrównoważony sposób. Teraz mamy wiele monopoli Big Tech wykrwawiających naród do sucha, a Big Tech spieszy się, aby zalać Waszyngton D.C. lobbystami i wkładami w kampanie, aby nikt nie zadzierał z jego pasożytniczymi, destrukcyjnymi warstwami monopolu.

Cała amerykańska gospodarka była gigantyczną bańką skorumpowanych finansowanych przez Fed skimsów, oszustw, rakiet, monopoli i karteli, a w końcu pękła w 2019 roku.

Fed, och-tak chroniący swoje coraz większe i bardziej niszczycielskie bańki, rzucił się, aby zamaskować zgniliznę, nadmuchując największą bańkę wszechczasów: Zapomnij o GOAT, Spójrz na GBOAT: The Greatest Bubble Of All Time (6 listopada 2020 r.).

Teraz, gdy bańka pękła, istnieje nadzieja, że usunięcie szpilki magicznie przywróci pękniętą bańkę.

Przepraszamy, to nie działa w ten sposób. Bańka już pękła i nie można jej magicznie uodławić i ponownie napompować. Nigdy nie był zrównoważony ani zdrowy, a jego upadek był nieunikniony.

Droga naprzód jest oczywista: powstrzymaj Fed przed w coraz większe bańki i wyeliminuj kartele i monopole. Ale to będzie wymagało zakończenia absurdalnej farsy "demokracji" pay-to-play, która umożliwia bańki długu / aktywów i kartele / monopole.


Charles Hugh Smith

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale