Takie se tam...
Piszem bo chcem
1 obserwujący
79 notek
25k odsłon
  176   0

Muszą pozbyć się dawek

Muszą pozbyć się dawek

 Maurizio Blondet 23 listopada 2021


Przyznał to minister zdrowia Jens Spahn na konferencji prasowej: około 16 milionów dawek Moderny (MRNA. O) może wygasnąć w pierwszym kwartale przyszłego roku, jeśli nie będzie stosowany. Niemcy, którzy się zaszczepią i ponownie zaszczepią, chcą tylko Pfizera, ale wybierają Modernę "to Rolls Royce szczepionek, pfizer tylko Mercedes", przekonywał Spahn: jak dealer trzeciej klasy. Postawa, która zdradza coś w rodzaju rozpaczy: być może muszą płacić kary, jeśli nie skonsumują przewidzianych kwot?

Spahn, ustępujący minister, który zniknie ze sceny, jest również tym, który powiedział, że Niemcy w lutym będą "albo wyleczeni, albo zaszczepieni, albo martwi". Ale potem wyznał powód swojego terroryzmu:

"Nasze zapasy BioNTech opróżniają się tak szybko, że w przyszłym tygodniu nie będziemy w stanie dostarczyć więcej niż 2-3 miliony dawek tygodniowo." "Niestety, wrażenie jest takie, że będziemy nalegać na Modernę tylko po to, aby uniknąć wygaśnięcia tych szczepionek w pierwszym kwartale 2022 roku" - powiedział Spahn.

Jest to praktycznie spowiedź. Do tego, że niemieckie organy superciliozy, takie jak Die Welt, zarzucały mu, że zachowuje się jak dziecko, jakby chciał mu powiedzieć: "W ten sposób nas odkrywają".

Można się zastanawiać, czy czwarta niemiecka fala nie została, jeśli nie wymyślona, przesadzona, aby pozbyć się zapasów. Instytut Roberta Kocha poinformował w poniedziałek, że liczba 7-dniowych infekcji wzrosła do 386,5 na 100 000 obywateli, czyli łącznie 30 643 w ciągu 24 godzin, o 7 000 więcej niż tydzień temu. Ponad 60 osób zmarło z powodu wirusa w ciągu ostatnich 24 godzin.

Ale Instytut jest już znany z dramatyzacji pandemii. Aby nie zostać prześcigniętym, pisze Reuters, "16 niemieckich krajów związkowych, których mandat obejmuje zdrowie publiczne, próbuje przełamać falę, uruchamiając zastrzyki przypominające, apelując do nieszczepionych o przyjmowanie szczepionki i nakładając mozaikę ograniczeń.

Wschodnia Saksonia i południowy land Bawaria odwołały jarmarki bożonarodzeniowe, które miały zostać otwarte w tym tygodniu. W całych Niemczech większość firm pozostaje otwarta dla osób zaszczepionych lub wyleczonych, ponieważ władze próbują przełamać opór przed szczepieniem w kraju, w którym wskaźnik szczepień wynosi 68%, w porównaniu z prawie 80% w Hiszpanii.

Spahn powiedział, że wycofanie zajmie co najmniej dwa tygodnie, aby rozpocząć spłaszczanie krzywej infekcji i powiedział, że tylko ograniczenia kontaktu mogą pomóc w krótkim okresie. Spahn próbował również rozwiać obawy dotyczące niedoborów szczepionek, ponieważ Niemcy mają 50 milionów połączonych dawek BioNTech i Moderna dostępnych do końca roku, wystarczających na pierwszy i drugi zastrzyk, a także na wycofanie.

Można się zastanawiać, czy to nie panika i potrzeba pozbywania się dawek, czy strach przed karami, jeśli zawiodą, nie zmusić gubernatorów szczepionek do surowości, którzy co minutę i coraz bardziej drakońskie środki przeciwko "no vax", podżegają do nienawiści wobec nich zaszczepionych i wdrażają wzmocnioną zieloną przepustkę lub powołują się na obowiązek szczepień przez prawo.

Zwłaszcza, że Fedriga z Friuli Venezia Giulia, najbardziej hiper-szczepionkowo-deliryczna ze wszystkich, została przyłapana na fałszowaniu danych, zgodnie z tym tytułem Friuli Sera:

Inspektorzy ministerstwa odkrywają fałszywe dane dotyczące łóżek intensywnej terapii w Fvg

"Wiarygodność Regionu FVG może być zagrożona po ujawnieniu raportu inspektorów Ministerstwa Zdrowia na temat rzeczywistej sytuacji łóżek intensywnej terapii w naszym regionie. Walter Zalukar, radny regionalny FVG – Mixed Group, również tak uważa. Poza krytyką i różnymi komentarzami, liczby mówią, wyjaśnia Zalukar: 8 łóżek intensywnej terapii Medycyny Ratunkowej Palmanova, o które twierdzi Radny ds. Zdrowia Riccardi, nie istnieje, a raczej łóżka tam są, ale nie są intensywnej terapii, jak AAROI - związek anestezjologów - potępił przez pewien czas, z czym dziś w pełni zgadzają się protokoły z inspekcji ministerialnej, wyrzekanie się numerów Asesora. I można się zastanawiać, czy to wszystko wyrządziło krzywdę pacjentom, czy też te łóżka były używane jako prawdziwe łóżka intensywnej terapii, nawet jeśli nie mają wymagań, a zatem ci bardzo krytyczni pacjenci, którzy musieli być leczeni w intensywnym reżimie, zostali hospitalizowani ...."

Ten obsesyjny pośpiech jest szeroko rozpowszechniony u zachodnich władców. Niezaszczepieni muszą czuć się ścigani:

https://twitter.com/ChanceGardiner/status/1463086679410020353?t=gBTopHjxARku3UmWF_68Dg&s=09

Lubię to! Skomentuj3 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale