polfic
Logik
29 obserwujących
1141 notek
419k odsłon
  398   0

Bunt policji?

Witam,

Niedawno opublikowałem notkę, w której zastanawiałem się nad jedną rzeczą:

"Tak czytam u Emigranta, że lockdown w Austrii i Niemczech jest niezgodny z ustawą zasadniczą. U nas przecież jest to samo. Zdaje się, że w innych krajach też.

Czy ma ktoś jakiś pomysł, dlaczego nie wprowadza się lockdownow zgodnie z prawem? Dlaczego oni nie zabezpieczają sobie na przyszłość dupokryjek. I dzieje się tak w różnych krajach.

Dziwne to, a może raczej bardzo podejrzane." *

A teraz na podstawie własnych doświadczeń. Nie zasłyszanych, tylko własnych. 

Niemcy: groźby zaostrzonych lockdownów, groźby zaostrzonych kontroli na granicach. I rzeczywiście, jedziemy przez Niemcy, zatrzymuje nas niemiecka policja. Sprawdzają tylko dowód osobisty i mówią "udanej podróży". Żadnego sprawdzania testów, kontroli dokąd i po co jedziemy, co głośno zapowiadano. 

Belgia: to samo. zakaz wjazdu i wyjazdu bez potrzeby. zapowiedzi kontroli na granicach, kwarantanny itd. Wjeżdżamy jakby nigdy nic. Na drodze ani śladu jakiejkolwiek policji. Raz mnie zatrzymali. Sprawdzali trzeźwość. Żadnego sprawdzania miliona dokumentów teoretycznie potrzebnych w czasie pandemii. Gini tu pisała, że policja odmówiła sprawdzania czy ktoś jest na obowiązkowej kwarantannie czy nie. Sam siedziałem 7 dni, 0 kontroli.

U nas: knajpy się otwierają w tysiącach. Czy coś się dzieje specjalnego ze strony policji? 

Pojawia się pytanie: Czy to jest jakiś ogólnoeropejski bunt policyjny? Czy może jest tak: Ktoś kazał rządom europejskim porobić lockdowny, a te rządy dyskretnie powiedziały policji coś w stylu: "wicie rozumiecie, my musimy tak z tymi zakazami; ale nie przeszkadzajcie ludziom za bardzo"?

I czy ma to coś wspólnego z pewną prawidłowością opisaną w poprzedniej notce?

Wiem, że na podstawie tylko własnych doświadczeń, nie można generalizować; jednakowoż ...

Pozdrawiam :)* https://www.salon24.pl/u/polfic/1108753,mam-pytanko

Lubię to! Skomentuj24 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo