polfic
Logik
31 obserwujących
1091 notek
404k odsłony
194 odsłony

Tu będą "lub czasopisma"

Wykop Skomentuj20

Witam,

A przynajmniej tak mówi logika, korelacja czasowa i analiza związków przyczynowo-skutkowych.

"Jeśli nowe przepisy wejdą w życie, to firmy górnicze, zainteresowane uzyskaniem koncesji na wydobycie węgla i innych kopalin, będą musiały uzyskać od ministra środowiska decyzję o "utworzeniu obszaru specjalnego przeznaczenia". Stroną postępowania będzie wyłącznie firma, która złoży wniosek w tej sprawie. Miasta, na których terenie planowane są odkrywki, będą mogły wyrazić jedynie niewiążącą opinię.

Decyzja o utworzeniu obszaru specjalnego przeznaczenia będzie podlegała natychmiastowemu wykonaniu, a samorządy nie będą mogły zaprotestować. Mówiąc wprost – nie będą miały nic do powiedzenia w sprawie tak ważnej, jak ulokowanie na ich terenie kopalni, która jest dość trudnym sąsiadem. Bez słowa sprzeciwu będą musiały uwzględnić specjalny obszar w planach zagospodarowania przestrzennego.

(...)

Projekt ustawy wniesiony został w trybie poselskim, a więc nie ma potrzeby przeprowadzania konsultacji społecznych. Głosowanie nad nowelizacją zaplanowane jest na 15 października, a więc ostatnie posiedzenie sejmu, już po wyborach. Biorąc pod uwagę, że o potrzebie nowelizacji ustawy Prawo geologiczne PiS wspominał od początku kadencji – i na mówieniu się kończyło – trochę dziwi przyjmowanie specustawy w takim pośpiechu."

Czy muszę Wam wyjaśniać, dlaczego twierdzę, że z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, tam się pojawi zapis w rodzaju "Lub czasopisma", który spowoduje, że raport Departamentu Stanu będzie informował, że Polska realizuje ustawę 447?

Pozdrawiam :)


* https://www.money.pl/gospodarka/bunt-na-slasku-nie-chca-specustawy-gorniczej-6431229509101185a.html

Wykop Skomentuj20
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka