Blog
Wszystko o ludziach i świecie.
Joanna Krzysztofik
Joanna Krzysztofik kolib., antyfeministka, za JKM
2 obserwujących 198 notek 155411 odsłon
Joanna Krzysztofik, 3 października 2014 r.

Mit o promowaniu przez lidera KNP przemocy: wstęp

 

 

Mit o promowaniu przez lidera KNP przemocy: wstęp

W poprzednim wpisie wspomniałam o pominięciu dwóch członków Kongresu Nowej Prawicy w debatach kandydatów na prezydenta Szczecina (p. Stefan Oleszczuk) i Poznania (p. Zygmunt Kopacz). Tłumaczono to "promowaniem przez KNP przemocy i agresji" i "liderem, który do tegoż się odwołuje". Mogę się tylko domyślić, że chodzi im głównie o przemoc w rodzinie i przemoc seksualną - o której propagowanie zawsze posądzano pana Janusza Korwin-Mikkego.

 

I nawiązują tu zapewne zarówno do jego publikacji w prasie i internecie (które czytam na bieżąco) jak i jego książki "Vademecum ojca" (którą również czytałam). Jednak - jak znów podkreślę - nie wgłębiono się w nie dostatecznie solidnie lub "zapomniano" o niektórych fragmentach.

 

Zarówno w przypadku książki jak i publikacji z prasy i sieci forma bywa niekiedy ekscentryczna lub nawet ostra w odbiorze. Mnie też nie wszędzie przypadła do gustu - jednak po przeczytaniu wszystkich tych publikacji - w tym jeszcze innej książki pana Janusza pt. "U progu wolności" - mogę stwierdzić, że podkreśla on m.in. trzy następujące rzeczy:

 

(I). Kara za przewinienie musi mieć odpowiedni stopień surowości i nie może być bezlitosnym ranieniem - lecz musi być starannie dobrana - jak i sposób jej wymierzenia.

 

(II). W zabawach z dziećmi zwłaszcza małymi nie można być zbyt gwałtownym, bo inaczej coś im się połamie lub skaleczy się je psychicznie.

 

(III). Jest różnica między niewinnym poklepywaniem dzieci czy gierkami erotycznymi w związku, a ewidentną przemocą seksualną typu gwałcenie sensu stricte czy bezwstydne mówienie dzieciom o seksualności w możliwie najbardziej wulgarny sposób.

 

 

Tutaj macie państwo możliwość ściągnięcia obu książek z chomikuj.pl, by zapoznać się bezpośrednio z oryginałami wypowiedzi: Vademecum ojca (1991), U progu wolności (1995).

 

 

Następne...

- Mit o promowaniu przez lidera KNP przemocy: przemoc domowa

- Mit o promowaniu przez lidera KNP przemocy: przemoc seksualna

 

 

Fot: gazetalubuska.pl

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

INTRO Studiuję filologię angielską (studia II stopnia). ZAINTERESOWANIA W zależności od nastroju poczytam sobie coś o kuchni, historii, zwierzętach, kosmetyce, jubilerstwie, itp. Nie mam stałych zainteresowań. ULUBIONE KSIĄŻKI I FILMY Lubię fabularne książki i filmy historyczne oraz komedie. ULUBIONA MUZYKA Zwracam uwagę bardziej na kokretną piosenkę niż na wykonawcę czy gatunek muzyczny. POGLĄDY POLITYCZNO-GOSPODARCZO-SPOŁECZNE Mam poglądy prawicowe - konserwatywno-liberalne. W sferze obyczajowej jestem konserwatystką, a gospodarczej wolnorynkowcem. Jestem sympatyczką partii Wolność (poprzednia nazwa to KORWiN). Zapraszam serdecznie do lektury mojego bloga :).

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Już się pogubiłam co zamierzają. Ogólnie rzecz biorąc rodzice powinni mieć dowolność czy...
  • Ależ oczywiście!
  • Naprzód zaznaczam, Panie Senatorze, proszę nie odnosić mojego komentarza konkretnie do swojej...

Tematy w dziale