Fot: By Sławek (Korwin-Mikke Janusz) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons.
Fot: By Sławek (Korwin-Mikke Janusz) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons.
Joanna Krzysztofik Joanna Krzysztofik
554
BLOG

Mit o promowaniu przez lidera KNP przemocy: wstęp

Joanna Krzysztofik Joanna Krzysztofik Społeczeństwo Obserwuj notkę 0

W poprzednim wpisie wspomniałam o pominięciu dwóch członków Kongresu Nowej Prawicy w debatach kandydatów na prezydenta Szczecina (p. Stefan Oleszczuk) i Poznania (p. Zygmunt Kopacz). Tłumaczono to "promowaniem przez KNP przemocy i agresji" i "liderem, który do tegoż się odwołuje". Mogę się tylko domyślić, że chodzi im głównie o przemoc w rodzinie i przemoc seksualną - o której propagowanie zawsze posądzano pana Janusza Korwin-Mikkego.

 

I nawiązują tu zapewne zarówno do jego publikacji w prasie i internecie (które czytam na bieżąco) jak i jego książki "Vademecum ojca" (którą również czytałam). Jednak - jak znów podkreślę - nie wgłębiono się w nie dostatecznie solidnie lub "zapomniano" o niektórych fragmentach.

 

Zarówno w przypadku książki jak i publikacji z prasy i sieci forma bywa niekiedy ekscentryczna lub nawet ostra w odbiorze. Mnie też nie wszędzie przypadła do gustu - jednak po przeczytaniu wszystkich tych publikacji - w tym jeszcze innej książki pana Janusza pt. "U progu wolności" - mogę stwierdzić, że podkreśla on m.in. trzy następujące rzeczy:

 

(I). Kara za przewinienie musi mieć odpowiedni stopień surowości i nie może być bezlitosnym ranieniem - lecz musi być starannie dobrana - jak i sposób jej wymierzenia.

 

(II). W zabawach z dziećmi zwłaszcza małymi nie można być zbyt gwałtownym, bo inaczej coś im się połamie lub skaleczy się je psychicznie.

 

(III). Jest różnica między niewinnym poklepywaniem dzieci czy gierkami erotycznymi w związku, a ewidentną przemocą seksualną typu gwałcenie sensu stricte czy bezwstydne mówienie dzieciom o seksualności w możliwie najbardziej wulgarny sposób.

 

 

Tutaj macie państwo możliwość ściągnięcia obu książek z chomikuj.pl, by zapoznać się bezpośrednio z oryginałami wypowiedzi: Vademecum ojca (1991), U progu wolności (1995).

 

 

Następne...

- Mit o promowaniu przez lidera KNP przemocy: przemoc domowa

- Mit o promowaniu przez lidera KNP przemocy: przemoc seksualna

[niedostępny]

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo