149 obserwujących
1555 notek
2459k odsłon
  1323   0

BETONOWE MURKI.
TELAWIW OnLine: Ostatnie zamachy islamskie w Hiszpanii wykazały ponownie, że „Stara Europa”, cierpiąca wciąż na zaprzeszłe kompleksy postkolonialne – ogłupiona dodatkowo pod nawałem narzuconej przez lewactwo wypaczonej politpoprawności - nie jest w stanie zmierzyć się z nowym terrorem typu „van, nóż kuchenny i butle gazowe”.

@

Bezradność Europejczyków wobec tego najnowszego horroru jest tym groźniejsza, że nasili się on dodatkowo z chwilą, gdy skasowany zostanie ostatecznie „kalifat IS” w Iraku i upadłej Syrii. Dżihadyzm nie zaniknie jednak razem z kalifatem – lecz buzować będzie nadal w światowym internecie, werbując nowych psycholi, bazując na „samotnych wilkach” i wracających do Europy dżihadystach IS. Terroryzm tego typu jest szczególnie trudny do zwalczenia, gdyż nie kieruje nim żadna centrala, którą można by namierzyć i zniszczyć. W Izraelu Palestyńczycy zaczęli stosować terror samochodowo-nożowniczy już ponad półtora roku temu. Izraelczykom udało się ograniczyć jego zakres, zabijając na miejscu sprawców zamachów i stosując prewencyjnie nadzór nad potencjalnymi terrorystami w internecie. Obie te metody sa jednak nadal nie do przyjęcia dla Europejczyków, którzy zamiast tego wolą zastawiać się podpatrzonymi zresztą w Izraelu betonowymi murkami.


@

TELAWIW OnLine: Zwolniony niespodziewanie przez prezydenta Donalda Trumpa główny doradca strategiczny Białego Domu Stephen Bannon zapowiedział niemal natychmiast, że wraca na stanowisko szefa konserwatywnego portalu Breitbart News. „Będę nadal walczył w obronie prezydenta”. Bannon był managerem kampanii wyborczej Trumpa i wraz ze swym ostrym serwisem - często kontrowersyjnym ze względu na zbyt prawackie tendencje - poważnie przyczynił się do jego zwycięstwa.

Przypuszczalnie wyleciał teraz z Białego Domu, gdyż Trump chce udobruchać swoich bardziej ugodowych oficjeli tzw. nowojorczyków mających mu za złe, że reagując na zadymy naziolsko-lewackie w Charlottesville postawił znak równości między jednymi i drugimi. @ Dodam tylko, że wg mnie należy oczywiście tępić bezlitośnie wszelkie przejawy kabotyńskiego, antysemickiego naziolstwa, Ku Klux Klanu itp., ale nie wolno też absolutnie pod żadnym pozorem odpuszczać nawołującemu do BDS, choremu z nienawiści do Izraela lewactwu (nie tylko w USA).


TELAWIW OnLine: Premier Netanjahu w najbliższą środę pofatyguje się do Putina (urlopującego w Soczi), żeby spróbować wybadać, czy Rosjanie zamierzają jednak coś zrobić w związku z ekspansją „osi irańskiej” na terenach byłej Syrii w kierunku izraelskiej granicy na Golanie. Od rozpoczęcia rosyjskiej interwencji na rzecz reżimu Asada jesienią 2015 Netanjahu zaliczył już kilka takich wypadów do Putina, dzięki czemu udało się uniknąć przypadkowych kolizji między lotnictwem obu stron w trakcie izraelskich nalotów na wysyłane przez asadowców konwoje z zaawansowaną bronią irańską dla Hezbollahu.

Cahal (IDF) poinformował ostatnio, że takich ataków, lotniczych i rakietowych w ciągu ostatnich 5 lat była już prawie setka...Jerozolima podkreśla nieustanne, że w żadnym razie do dopuści do uzyskania przez Iran broni jądrowej i nie pozwoli mu na przechwycenie (za pośrednictwem Hezbollahu i afgańsko-pakistańskich milicji szyickich) przygranicznych pozycji na Golanie, gdyż oznaczałoby to otwarcie nowego frontu. Te same problemy były tematem rozmów, jakie w ub. tygodniu przeprowadziła w Waszyngtonie izraelska ekipa z szefem Mosadu i in. funkcjonariuszami wysokiej rangi. - (wykorzystanie tylko za ew. zgodą serwisu telawiwonline.com).


FOTA DNIA: Jednym z paradoksów naszych czasów jest fakt, że zwykły kuchenny nóż i biały dostawczy vanik stały się symbolem najnowszej odsłony terroryzmu islamskiego, z którym skuteczna walka wymagałaby łamania uświęconych przez PC praw człowieka.

image

Lubię to! Skomentuj24 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka