z szuflady amatora
Amatorska poezja i proza z różnych gatunków. Zapraszam wszystkich chętnych do publikacji swoich utworów, często zapomnianych w przepastnych szufladach...
1 obserwujący
732 notki
95k odsłon
215 odsłon

"Cztery lata życia w państwie króla Ubu" (cytat)

Wykop Skomentuj24

"Polska nie jest przystawką do Srebrnej"

źródło:

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-03-28/cztery-lata-zycia-w-panstwie-krola-ubu-cimoszewicz-o-polsce-rzadzonej-przez-pis/?ref=aside_najnowsze

"Blisko cztery lata bezprawia, pogardy dla milionów ludzi, ich praw i wolności, dla demokracji i zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Cztery lata rządów łapczywych nepotów, niekompetentnych karierowiczów i kolesiów, lekkomyślnego braku odpowiedzialności za państwo, jego bezpieczeństwo i jego przyszłość. Lata kompromitowania Polski w świecie, amatorszczyzny politycznej i dyplomatycznej, działań sprzecznych z racją stanu. Cztery lata życia w państwie króla Ubu, w zaduchu kłamliwej i agresywnej pogardy dla niezależnej kultury" - mówił Włodzimierz Cimoszewicz.

#

Tak się poukładało w naszym Kraju - że ja - członek i założyciel w swoim zakładzie pracy KZ NSZZ Solidarność już pod koniec września 1980 roku, w pełni popieram wypowiedź jednego z czołowych przedstawicieli dawnej PZPR. Zaznaczam, że sam nigdy nie należałem do PZPR (jak i żadnej innej partii politycznej).

Tak zresztą, jak i nigdy do NSZZ "S" nie należał Jarosław Kaczyński.

Tym ostatnim gardziłem i nadal gardzę od samych jego początków pojawienia się na scenie politycznej Polski, widząc w nim jedynie zachłannego na władzę, zapatrzonego we wzorce radzieckie człowieka wyzutego z wszelkiej przyzwoitości. Muszę jednak przyznać, że zdolnego populisty i oratora, potrafiącego uwieść sporą część społeczeństwa polskiego - w przeważającej części tego, mniej wykształconego - określonego w swoim czasie "ciemnym ludem" przez jednego ze spin doktorów PiS.

Mimo swoich już 74 lat mam nadzieję, że dożyję jeszcze tych dni, kiedy to Jarosław Kaczyński z wieloma swoimi "ministrantami" stanie przed wolnym od politycznych nacisków polskim sądem, aby odpowiedzieć za te lata hańby, jakie sprawił narodowi polskiemu. 

Wykop Skomentuj24
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale