z szuflady amatora
Amatorska poezja i proza z różnych gatunków.
1 obserwujący
767 notek
100k odsłon
195 odsłon

dr. prawa vs Trybunał Konstytucyjny

Wykop Skomentuj19

Boże, coś Polskę .. ukarał takim bufonem , w osobie ..

Były wiceprezes Trybunału Konstytucyjnego Stanisław Biernat wydał oświadczenie, w którym apeluje do prezydenta o "wyjaśnienie szokujących oskarżeń" wobec wyroku TK w sprawie wieku emerytalnego. Andrzej Duda stwierdził, że "nie ma żadnych wątpliwości", że w tej sprawie "naruszono konstytucję".

"Jaki ma tytuł prezydent do stanowczego stwierdzania, do tego bez żadnego uzasadnienia, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego jest niezgodny z konstytucją?" - pyta sędzia.

źródło:

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/stanislaw-biernat-apeluje-do-prezydenta-o-wyjasnienie-oskarzen-ws-tk,950544.html

~~

U P A D E K

Chwalcie wszystkich co przy władzy
Chwalcie bo tak sobie życzą
Chwalcie nawet gdy was łupią
Chwalcie także gdy oćwiczą ..

Honor wasz się tu nie liczy
Duma niech was nie rozpiera
Prawem się nie zasłaniajcie
Sprawiedliwość blisko zera ..

Spojrzyj sobie prosto w oczy
Spojrzyj w duszę upodloną
Spojrzyj w serce bojaźliwe
Spojrzyj na Ojczyzny łono ..

~~

dodano 7 lipiec 2019

"Istnieją granice wypowiedzi osób sprawujących funkcje publiczne" "Dyskredytowanie działalności Trybunału, gdy działał w sposób niezależny, narusza dobro wspólne, a także godzi w podstawy kultury prawnej w społeczeństwie. Istnieją jednak granice wypowiedzi osób sprawujących funkcje publiczne, jakie nie mogą pozostać bez reakcji osób, które ze względu na swój status społeczny nie biorą udziału w walce o zdobycie i utrzymanie rządów. Tak rzecz się ma - co przyjmujemy z nieukrywana przykrością - z wypowiedzią Pana Prezydenta Rzeczypospolitej z 3 lipca 2019 r., a odnoszącą się do rzekomego naruszenia Konstytucji przez Trybunał, kiedy ten organ wydał 7 maja 2014 r. wyrok w sprawie podwyższenia, rozłożonego w czasie, wieku emerytalnego. Ta wypowiedź musi spotkać się z naszym stanowczym protestem i sprzeciwem" 

źródło:

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/sedziowie-tk-odniesli-sie-do-wypowiedzi-prezydenta-z-lwowka-slaskiego,950880.html

Wykop Skomentuj19
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale