z szuflady amatora
Amatorska poezja i proza z różnych gatunków. Zapraszam wszystkich chętnych do publikacji swoich utworów, często zapomnianych w przepastnych szufladach...
1 obserwujący
668 notek
85k odsłon
126 odsłon

poniżej krytyki

Wykop Skomentuj

- ostrzegawcze co nieco, o portalu literackim Publixo.com .. 

~~

Publixo - portal literacki dla debiutantów i autorów z dorobkiem - tak też opisany jest we wszelkich informacjach. Lecz jak to się dzieje w wielu przypadkach haseł reklamowych, czy umów pomiędzy .. i tutaj można dostrzec drugie dno, widoczne jedynie dla tych, którzy zetknęli się osobiście z administracją owego portalu.

W bardzo ograniczonym skrócie - jako kilkuletni użytkownik owego forum - mogę streścić jednym zdaniem klimat tam wytworzony właśnie przez administratorkę o nicku LOTTA. Oto owa opinia:

Absolutnie dyktatorskie metody sprawowania władzy, oparte na kilku (jednym?) użytkowniku, pełniącym tutaj rolę TW (tajnego współpracownika), któremu wolno było do bardzo niedawna (dwa dni temu) wszystko, bez oglądania się na martwe przepisy regulaminowe, zastąpione tutaj w całości przez ową LOTTĘ.

Trwało to nieprzerwanie przez wiele miesięcy (lat?), aż do chwili ujawnienia przez jednego z użytkowników korespondencji, która stanowiła dowód w bezprecedensowej propozycji, jaką otrzymał od tego właśnie TW za pośrednictwem zarówno poczty wewnętrznej portalu, jak i e-maila na swój adres. To publiczne ujawnienie owej, obrzydliwej propozycji, nastąpiło dopiero po pewnym czasie od wysłania na adres LOTTY pełnej dokumentacji tego incydentu, na którą to nie było żadnej reakcji z jej strony. Jak zwykle, sprawa zostałaby zamieciona pod dywan przez bardzo łaskawą dla owego użytkownika LOTTĘ, dlatego też musiała być ujawniona. Tu należy zaznaczyć - podkreślić - że to już była recydywa bardzo podobnego przestępstwa z jego strony na szkodę portalu.

Kilka słów wprowadzenia. Na każdym z podobnych portali istnieją grupki nawzajem się wspomagających użytkowników, zwane TWA - Towarzystwo Wzajemnej Adoracji. Otóż tenże użytkownik, niezbyt błyszczący talentem poetyckim - żeby dosadniej nie określić - był krytykowany bardzo często przez zdecydowaną większość autorów / poetów tam publikujących. Szczególnie zaś przez kilkoro z nich, których tutaj za chwilę wymienię, posługując się jednym tylko zdaniem z owej haniebnej propozycji zawiązania tajnej współpracy do ich zwalczania. Cytuję:

~~

"Proponuję cichą koalicję przeciwko janko i jego zausznikom : puszczykowi, lilly, piorko i leo."

~~

Wymienione tutaj nazwy osobowe to nic innego, jak nicki użytkowników z portalu Publixo.com

Takie postępowanie byłoby z reguły ukarane przez administrację każdego z podobnych tematycznie forum istniejących w sieci natychmiastowym, dożywotnim banem. Lecz nie na portalu, którym zarządza LOTTA.

Przypominam - to nie jedyny przypadek, gdzie ten sam użytkownik składał podobną propozycję. Wiele miesięcy temu właśnie owemu @janko również ją złożył, aby wspólnie wykończyć innego z użytkowników. Na ten, jak i inne drażliwe tematy, związane z jednym i tym samym ulubieńcem LOTTY było wiele dyskusji, ze skutkami wprost odwrotnymi. Otóż, karani byli właśnie ci, świadczący przeciwko owemu TW, a on sam coraz bardziej "obrastał w piórka", czując się całkowicie bezkarnym pod opieką LOTTY.

Słane też były monity w tej sprawie na adres właściciela forum, czyli Creative Media z siedzibą w Szczecinie - pozostały jednak bez żadnej odpowiedzi. Dopiero ujawnienie publiczne na stronie Publixo.com tejże sprawy poskutkowało w końcu (ale czy ostatecznie?) banem dla owego osobnika.

I tutaj niezrozumiała zapewne dla wielu - tragiczna w swoich skutkach - ciekawostka.

Takiego samego bana otrzymał za ujawnienie (no bo za co innego?) i w tym samym czasie (obydwaj na raz) użytkownik, który to nagłośnił całą sprawę. Zapewne w odruchu zemsty za miłego dla administratorki LOTTY prowokatora i szkodnika w jednej osoby, czyli owego TW (o nicku .. do wiadomości zainteresowanych).

Bardzo jestem ciekawy, co na to właściciel Creative Media, do którego owe monity mogły nie dotrzeć z powodu chociażby cenzury koleżeńskiej - przyjaznej dla LOTTY - jaka przecież mogła zaistnieć w sekretariacie właściciela. Tak czy inaczej, podobnej treści "donos" zostanie jemu dostarczony do rąk własnych przez mieszkańca Szczecina.

PS - obszerna dokumentacja korespondencji w posiadaniu autora tekstu

Regulamin Publixo.com

Ostatnie zmiany: 2019-07-17

I UŻYTE TERMINY I DEFINICJE

Serwis – serwis internetowy zarejestrowany pod domeną Publixo.com, umożliwiający zamieszczanie utworów literackich, którego właścicielem jest firma Creative Media, z siedzibą przy ul. Ruskiej 22A/6, 70-132 Szczecin.

~~

dopisek autora tekstu

Ostatnie zmiany: 2019-07-17 - czyli dopiero po ujawnieniu publicznym poczynań administratorki LOTTY.

Dotyczy dopisania pkt. 6 w brzmieniu:

Administracja zastrzega sobie prawo do uniemożliwienia założenia nowego konta przez Użytkownika, którego poprzednie konto zostało zablokowane bądź usunięte, niezależnie od przyczyny blokady/usunięcia.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale