12 obserwujących
453 notki
926k odsłon
  3365   0

Oświadczenie Antoniego Macierewicza po ataku "Wyborczej" !

W rozmowie z portalem wPolityce.pl  Antoni Macierewicz przewodniczący Zespołu Parlamentarnego ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej złożył następujące oświadczenie:

Składam zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez prokuratora Maksjana i jego kolegów z prokuratury wojskowej, którzy przekazali "Gazecie Wyborczej" informacje. Ujawnili tajne informacje ze śledztwa, łamiąc kodeks postępowania karnego. Wykorzystali je do gry politycznej i ataku na instytucje Sejmu Rzeczypospolitej, jakim jest zespół parlamentarny, oraz jego niezależnych ekspertów w celu zniesławienia tych ekspertów, mającego na celu utrudnienie im wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.

Chodzi o tekst, który ukazał się w "Gazecie Wyborczej", w której na pierwszej stronie opublikowany został artykuł Agnieszki Kublik, która w sposób skrajnie manipulatorski opisała szczegóły przesłuchań ekspertów współpracujących z zespołem smoleńskim, prof. Wiesława Biniendy, prof. Jana Obrębskiego i Jacka Rońdy. W tekście znalazły się wyrwane z kontekstu wypowiedzi ekspertów. Zostały tak zaprezentowane, by wykazać, że skompromitowali się oni przed śledczymi. Artykuł miał wykazać, że również oni nie mają żadnych dowodów, że tragedia smoleńska przebiegała w inny sposób niż twierdzą oficjalne stanowiska.

Antoni Macierewicz stwierdził, że mamy tu do czynienia z totalną manipulacją i stekiem kłamstw i będzie wnioskował  o natychmiastowe odsunięcie prokuratorów od śledztwa smoleńskiego. Jest to bowiem atak polityczny na niezależnych ekspertów z parlamentarnego zespołu, który funkcjonuje w ramach polskiego parlamentu.

 

                                        Konferencja prasowa Antoniego Macierewicza

 

Lubię to! Skomentuj119 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale