Po co tytuł?
Po co motto?
1 obserwujący
12 notek
8537 odsłon
255 odsłon

Stan nadzwyczajny. Dlaczego został przewidziany.

Wykop Skomentuj10

Stany nadzwyczajne w demokratycznym państwie, chroniącym wolności o prawa obywateli wydają się pewnym zaprzeczeniem tej idei.

Jednak istnieją takie sytuacje, gdzie władza musi działać szybciej - i jej prerogatywy wykonawcze musza być CZASOWO wzmocnione.

Jednak w demokratycznym państwie prawa, przewidując zaistnienie takiej sytuacji, wprowadzono do niej TRZY zasadnicze ograniczniki.

1. Władza w tym czasie NIE MOŻE dokonywać zmian w prawach istotnych dla obywateli po ustaniu stanu nadzwyczajnego, w tym przeprowadzać wyborów.

2. Stan taki wprowadza się NA CZAS OKREŚLONY.

3. Za powstałe w wyniku ograniczenia swobody działania obywateli, państwo ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą.

W obecnej sytuacji, rządzący układ polityczny postanowił POZA PRAWNIE wprowadzić ograniczenia na wolności obywatelskie, na siebie nie nakładając żadnych ograniczeń.

Mamy więc sytuację patologicznej nierównowagi na linii obywatel-państwo.

Dlatego mydli nam się oczy ustawą o zapobieganiu rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych, gdy tymczasem kolejne rozporządzenia powołujące się na nią są skandalicznie wadliwe prawnie.

Dlatego mydli nam się oczy "tarcza antykryzysowa", która pozostawi obywateli tak naprawdę samych sobie BEZ PRAWA DO ODZSZKODOWANIA!!!

Władza w tym czasie bez zażenowania majstruje przy ordynacji wyborczej pod płaszczykiem dbania o ludzi...


Ale to, ze władza ma taka zakusy - w jakimś stopniu rozumiem - władza deprawuje, kusi i pożera....

Jednak tego, ze tak duża część społeczeństwa, doświadczona epoką komunizmu, który to ustrój miał w du... obywatela, popiera bez żadnego "ale" te działania włądzy - tego już zrozumieć NIE UMIEM.

I proszę mnie ze zdumienia nie wyprowadzać - jest ono w tej chwili najzdrowszym uczuciem, które posiadam - bo tworzy odpowiednia barierę, aby nie poddać się zniewoleniu.....

Wykop Skomentuj10
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka