To i owo
Przez poznanie do poznania...
20 obserwujących
657 notek
289k odsłon
452 odsłony

W przypadku nieprawnego ataku TSUE budżet będzie zawetowany?

Wykop Skomentuj16

W przypadku nieprawnego ataku TSUE budżet będzie zawetowany?Zarówno Kanclerz Niemiec Angela Merkel jak i Prezydent Francji Emanuel Macron wiedzą jak wygląda realny układ sił politycznych w Polsce.

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1017189,polska-ke-cisza-przed-burzaDlatego wolą nie kopać się z rządem ZP (PiS), z którym będą musieli rozmawiać przez następne 3 lata, a może i dłużej?

Rząd nie może wycofać się z reformy sądów, bo miałoby to negatywny wpływ na reelekcję Prezydenta RP Andrzeja Dudy...i utratę władzy.https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1014864,kolejny-przelom-w-najnowszej-historii-polskiRozmowy Premiera RP Mateusza Morawieckiego z Szefową KE Ursulą Gertrudą von der Leyen na razie są oparte na chęci znalezienia kompromisu…. 

My w Polsce wiemy, że każdy kompromis to straty moralne. Ale dobra polityka jaką prowadzi Rząd RP potrafi te straty minimalizować...W przypadku dyktatu TSUE wobec Polski kompromis będzie niemożliwy, byłby to nie do przyjęcia przez elektorat ZP (PiS)...Mogłoby to zdestabilizować sytuację UE?


PiS samobójstwa politycznego nie popełni - zwłaszcza, że wobec weta Polski nie da się w Radzie Europejskiej przeprowadzić żadnej kluczowej reformy, więc polityczna wojna Niemiec i Francji z Polską mogłaby sparaliżować Radę Europejską, natomiast w Parlamencie Europejskim Polska też ma pokaźną grupę sojuszników, którzy zapewniają co najmniej mniejszość blokującą.


Przecież to właśnie Polska zablokowała kandydaturę Fransa Timmermansa na szefa Komisji Europejskiej.


Dlatego z Polską teraz trzeba rozmawiać grzecznie i kulturalnie o czym zapomina Pani Věra Jourová. 

Wykop Skomentuj16
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale