To i owo
Przez poznanie do poznania...
17 obserwujących
580 notek
231k odsłon
206 odsłon

Kreatywna księgowość za prezydentury Baracka Obamy..

Wykop Skomentuj9

Kreatywna księgowość za prezydentury Baracka Obamy..

Ustalono, że w celach propagandowych podano obywatelom USA nieścisłe dane...

A teraz do rzeczy…

Kto był głównym posiadaczem długu emitowanego przez rząd federalny USA na koniec roku podatkowego 2014?

Odpowiedź na pytanie, kto był właścicielem zadłużenia w wysokości 17 860 bilionów USD wyemitowanego przez rząd federalny USA na dzień 30 września 2014 r., została przedstawiona graficznie poniżej:image

Dane dotyczące zagranicznych udziałów zostaną skorygowane w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Przewiduje się, że udziały wskazane dla Belgii zostaną przeniesione na inne podmioty zagraniczne, biorąc pod uwagę rolę tego kraju jako międzynarodowego centrum bankowego.

Od końca roku budżetowego 2013 rządu USA w dniu 30 września 2013 r. całkowity dług publiczny pozostający do spłaty dla rządu USA wzrósł o 1 086 bilionów USD.

Oznaczałoby to po raz szósty w ciągu ostatnich siedmiu lat, że dług publiczny Stanów Zjednoczonych wzrósł o ponad 1 bilion dolarów dolarów rocznie, dwukrotność typowych wzrostów o pół biliona rocznie, które były postrzegane jako poważny problem przed prezydenturą Baracka Obamy .

image

Wzrost całkowitego długu publicznego o 1,866 bilionów USD w roku budżetowym 2014 jest bardzo niezwykły dlatego, że Departament Skarbu USA chwalił się, że deficyt budżetowy rządu federalnego w 2014 roku wyniósł 483 miliardy dolarów?

15 października 2014 Reuters podał informację Departamentu Skarbu - „...Deficyt budżetowy USA spadł o prawie jedną trzecią do 483 miliardów dolarów w roku budżetowym 2014, najniższym poziomie od 2008 roku, ponieważ przyspieszenie ożywienia gospodarczego przyspieszyło pobór podatków i wydatki wzrosły tylko nieznacznie...”


https://www.reuters.com/article/usa-economy-budget/update-1-u-s-budget-deficit-lowest-since-2008-treasury-idUSL2N0SA1HA20141015


Sekretarz skarbu USA Jack Lew i dyrektor budżetu Białego Domu Shaun Donovan okrzyknęli te dane jako „powrót do normalności fiskalnej”, gdy deficyt w 2014 r. spadł do 2,8 procent produktu krajowego brutto. Był to najniższy poziom od 2007 r.

Jakoś rządowi federalnemu USA udało się pożyczyć i wydać dodatkowe 603 miliardy dolarów, ponad oficjalny deficyt budżetowy w wysokości 483 miliardów dolarów, o który domagała się administracja Obamy, w celu spowodowania wzrostu długu publicznego o ponad bilion dolarów w ciągu jednego roku .

Jak to się mogło stać?

Część odpowiedzi leży w debacie o pułapie zadłużenia w 2013 r., która ostatecznie doprowadziła do częściowego zamknięcia rządu federalnego na pierwsze 17 dni roku podatkowego 2014, od 1 października 2014 r. do 17 października 2014 r.

Sekretarz skarbu USA Jack Lew sztucznie zatrzymał całkowity dług publiczny pozostający do spłaty po wzroście powyżej ustawowego pułapu zadłużenia poprzez przesunięcie części długu posiadanego przez podmioty rządowe USA, takie jak Fundusz Powierniczy Ubezpieczeń Społecznych i Amerykański Fundusz Emerytalny Służby Cywilnej, ponieważ przekierował fundusze przeznaczone dla nich. Zamiast tego zezwolił Departamentowi Skarbu USA na kontynuowanie spłaty długu publicznego.

Powodem, dla którego rząd USA musiał zostać częściowo zamknięty, jest to, że te fundusze powiernicze nie miały wystarczającej ilości pieniędzy, aby utrzymać grę shellową do momentu zwiększenia pułapu zadłużenia.

Rząd USA „był winien” sobie około 328 miliardów dolarów, które natychmiast wrzucił, aby pożyczyć w roku podatkowym 2014.

Dlatego też wzrost długu publicznego za 2013 rok wydaje się tak niski. Zadłużenie, które powinno było zostać zarejestrowane w tym roku, wyniosło 328 miliardów dolarów w rzeczywistości wykazano je w 2014 roku.

Oznacza to, że dług publiczny USA wzrósł o 758 miliardów dolarów w roku budżetowym 2014, o więcej niż oficjalna kwota zadłużenia. Szacunkowo 275 miliardów USD?


https://wolfstreet.com/2014/10/05/dwindling-deficit-ha-us-government-debt-jumps-by-1-1-trillion-in-fiscal-2014/


 USA Treaury wykazała deficyt budżetowy w wysokości 483 miliardów dolarów.


image

Nadal Biały Dom czeka na oficjalne wyjaśnienie tej rozbieżności fiskalnej.
.....

Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka