To i owo
Przez poznanie do poznania...
17 obserwujących
580 notek
231k odsłon
845 odsłon

Pomysł Stephena Moore'a na ożywienie gospodarki USA

Wykop Skomentuj51

Pomysł Stephena Moore'a na ożywienie gospodarki USA

Stephen Moore uważa, że zawieszenie podatku od wynagrodzeń naprawdę pobudzi gospodarkę...

W końcu nadszedł etap ożywienia gospodarki USA, teraz priorytetem polityki musi być przywrócenie ludzi do pracy i uruchomienie wszelkiej działalności.

Najlepszą zachętą do ponownego zatrudniania firm i pracowników z bezrobocia jest zawieszenie podatku od wynagrodzeń na resztę 2020 roku.

Do tej pory plany „bodźców” Kongresu kosztowały ponad 2,1 bln USD. Była to krótkoterminowa pomoc dla pracowników, przedsiębiorstw i stanów, ale nie pobudziły nic poza uzależnieniem od rządu.

Spikerka Izby Reprezentantów Kongresu USA Nancy Pelosi, opowiada się za kolejną pomocą w wysokości 3 bilionów dolarów, która w rzeczywistości zachęciłaby państwa do zamknięcia gospodarki poprzez płacenie rachunków i zachęcanie pracowników do pozostawania bez pracy przez wiele kolejnych miesięcy poprzez przedłużanie zasiłków dla bezrobotnych, które płacą więcej niż praca.

Z powodu braku pomocy opartej na aktywizacji obecnie jest 35 milionów bezrobotnych pracowników w USA, pracodawcom trudno jest zwabić pracowników do pracy. W 31 stanach dzisiaj zasiłki socjalne i zasiłek dla bezrobotnych mogą dać więcej niż praca.

Więcej finansowanych przez państwo wydatków rządowych nie pobudzi gospodarki. Wielu republikanów i demokratów chce do 2 bilionów dolarów więcej wydatków rządowych na infrastrukturę, pomoc dla państw, Medicaid, a nawet wiatraki energetyczne.

 Prezydent Barack Obama wypróbował te projekty nieco ponad dziesięć lat temu podczas ostatniego kryzysu gospodarczego i doprowadził do słabego ożywienia w kształcie litery L zamiast ożywienia w kształcie litery V, na który wszyscy czekali.

Ameryka na nie patrzyła za prezydenta Ronalda Reagana, który zastosował obniżki stawek podatkowych i deregulację.

Spośród wszystkich istotnych obecnie rozpatrywanych propozycji, jedyną, która faktycznie stworzyłaby nowe zatrudnienie, a nie zniechęciłaby do pracy, jest zawieszenie podatku od wynagrodzeń do 31 grudnia 2020 r.

Obecnie podatek na ubezpieczenie społeczne i Medicare to około 7,5% wypłaty dla pracowników, z dodatkowymi 7,5% płaconymi przez pracodawców, do około 130 000 USD dochodu. Samozatrudnieni płacą 15% od dochodu, oprócz podatków dochodowych....

Z wyliczeń wynika, że 1 na 4 obecnie bezrobotnych pomoże to wrócić do pracy i wzmocni wypłaty wszystkich 150 milionów amerykańskich pracowników. Pracownicy, którzy skorzystaliby najbardziej, byliby pracownikami o płacy minimalnej i pracownikami klasy średniej. 

Stephen Moore uzasadnia, że słyszał trzy fałszywe argumenty dotyczące zawieszenia podatku od wynagrodzeń. Po pierwsze, że zaszkodzi „funduszowi powierniczemu” zabezpieczenia społecznego i zagrozi wypłacanym w przyszłości świadczeniom. Nie, ten argument, te świadczenia zapewniają obligacje rządowe administracji zabezpieczenia społecznego, więc nie wystąpiłby żaden negatywny wpływ na świadczenia wypłacane i obiecane seniorom. Zarówno administracja Busha, jak i Obamy zrobiły to, gdy tymczasowo obniżyły podatek od wynagrodzeń.

Drugi argument jest jeszcze głupszy. Przeciwnicy twierdzą, że ta obniżka podatku pracowniczego nie pomaga bezrobotnym. Fałsz:- pomaga bezrobotnym w najlepszy możliwy sposób, poprzez tworzenie miejsc pracy i wyższe wynagrodzenie, kiedy dostaną pracę. Zmniejszając koszty wynagrodzeń dla pracodawców, obniżamy koszty zatrudnienia większej liczby pracowników, co pomaga w powrocie do pracy milionów ludzi.

Niektórzy protestują również, że nie możemy sobie pozwolić na zawieszenie podatku od wynagrodzeń, ponieważ obniżyłoby to przychody o około 700 miliardów dolarów. Ale ten plan jest o wiele tańszy niż plan Pelosi, który nie stworzyłby żadnych nowych miejsc pracy netto.

Prawie wszystko, co Waszyngton dotychczas zrobił w odpowiedzi na pandemię, polegało na nagradzaniu ludzi za niedziałanie. Teraz nadszedł czas, aby powrócić do pomysłu, aby praca była bardziej opłacalna niż pozostawanie na bezrobociu. Zdecydowana większość Amerykanów chce zarobić na wypłatę i chce otrzymać dobrą pensję po opodatkowaniu.


Wykop Skomentuj51
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka