To i owo
Przez poznanie do poznania...
18 obserwujących
598 notek
240k odsłon
97 odsłon

Prezydent Donald Trump przedłuża program ochrony płac o kolejne pięć tygodni

Wykop Skomentuj1

Prezydent Donald Trump przedłuża program ochrony płac o kolejne pięć tygodni ...

Senat zgodził się przedłużyć program PPP, a prezydent Trump podpisał ustawę.

Ludzie mają kolejne 5 tygodni ochrony płac, ponieważ Trump Signs PPP Extension Bill.

O programie PPP pisałem wcześniej:

 https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1042709,pomoc-dla-malych-firm-w-usa


Początkowo PPP miał zostać zamknięty 30 czerwca. Senat nieoczekiwanie zatwierdził jednomyślnie nową ustawę we wtorek 30 czerwca wieczorem, a Izba Reprezentantów poszła w jego ślady w środę. 

130 miliardów dolarów pożyczek przeznaczonych na program o wartości 670 miliardów dolarów pozostało niewydane, to na bazie tej kwoty przedłużono program…

Sekretarz skarbu Steven Mnuchin powiedział, że następna runda pomocy dla małych przedsiębiorstw będzie musiała być „bardziej ukierunkowana” na konkretne branże, które najbardziej borykają się z problemami, takie jak hotele i restauracje.

Propozycja dla małych firm złożona przez Demokratycznych senatorów Chrisa Coonsa (Del.) I Jeanne Shaheen (N.H.) przedłużyłaby wydatki do 30 grudnia 2020 roku dla firm zatrudniających 100 lub mniej pracowników.

Projekt ustawy zezwala na nowe pożyczki w ramach programu ochrony płatności (PPP) dla małych firm zatrudniających 100 pracowników lub mniej, w tym jednoosobowych firm i osób prowadzących działalność na własny rachunek. Kwalifikujące się firmy musiały już wydać początkową pożyczkę PPP lub być w stanie wyczerpać fundusze i muszą wykazywać utratę dochodów w wysokości 50 procent lub więcej z powodu pandemii COVID-19. Projekt ustawy przedłużyłby termin składania wniosków dotyczących początkowych pożyczek PPP z 30 czerwca do 30 grudnia lub dłużej, według uznania Small Business Administration (SBA), i wykorzystałby istniejące finansowanie PPP do udzielenia pożyczek P4.

Projekt ten nie przeszedł, ale pomysły dotyczące liczby pracowników i utraty dochodów został uwzględniony w planie wdrożenia Stevena Mnuchina.

Departament Skarbu wiele razy zmieniał wymagania w programie początkowym, wiele firm z tego powodu zwracało otrzymane środki. Departament Skarbu zawsze działa w ramach obowiązującego prawa.

Z pierwotnego programu PPP pozostało 130 miliardów USD , które pozostały niewydane.

Ponieważ celem pożyczki jest udzielenie pomocy pracownikom, którzy w innym przypadku zostaliby zwolnieni w wyniku kwarantanny, kredytobiorcy PPP muszą zachować takie same zatrudnienie i wysokość wynagrodzenia, jak na dzień 15 lutego 2020 r. 

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka