To i owo
Przez poznanie do poznania...
20 obserwujących
641 notek
278k odsłon
2252 odsłony

Prezydent Donald Trump ma 91 procent szans na wygranie wyborów w listopadzie 2020 roku,

Wykop Skomentuj55

Prezydent Donald Trump ma 91 procent szans na wygranie wyborów w listopadzie 2020 roku, według profesora politologii, który poprawnie przewidział pięć z sześciu wyborów od 1996 roku.

„Model podstawowy daje Trumpowi 91 procent szans na wygraną w listopadzie” - powiedział we wtorek Mediaite profesor Stony Brook Helmut Norpoth.

Pan Norpoth powiedział, że jego model, którego był kuratorem w 1996 roku, prawidłowo przewidziałby wynik 25 z 27 wyborów od 1912 roku, kiedy wprowadzono prawybory.

Model oblicza zwycięskiego kandydata na podstawie wcześniejszych konkursów na prezydenta kładąc nacisk na to, ile entuzjazmu kandydaci są w stanie wzbudzić na wczesnym etapie procesu nominacji - powiedział profesor.

„Teren konkursów prezydenckich jest zaśmiecony kandydatami, którzy widzieli, jak lider wyborczy wiosną zamienia się w pył jesienią” - powiedział Norpoth.

Gracze zakładów bukmacherskich stawiają na Bidena.

Joe Biden formalnie wygrywa nominację Partii Demokratycznej

Sondaże pokazują, że Biden ma przewagę w kraju, ale nie w kluczowych stanach wahań…

Jeśli prognoza jest prawidłowa, były wiceprezydent Joe Biden znajduje się w bardzo niekorzystnej sytuacji z powodu strat w dwóch pierwszych nominacjach prezydenckich swojej partii w Iowa i New Hampshire.

Profesor powiedział również, że model, który przewidywał wybór Trumpa w 2016 roku, działał częściowo na zasadzie dyskontowania sondaży.

„Sondaże i prognozy oparte na ankietach przyniosły Hillary Clinton pewne zwycięstwo” - powiedział.

Prognoza ta wynika z wielu innych modeli wyborczych, które sugerowały, że Trump przegra z Bidenem w wyniku szeregu czynników, w tym trwającej pandemii.

Ogólnokrajowy model wyborczy Oxford Economics przewiduje, że Donald Trump poniesie „historyczną porażkę” w listopadowych wyborach z powodu recesji gospodarczej związanej z koronawirusem.

Model oksfordzki przewidział zwycięzcę powszechnego głosowania w 16 z ostatnich 18 wyborów i przedstawił całkowite odwrócenie swoich przewidywań, zanim wybuch koronawirusa uderzył w USA.

Według kolejnej prognozy The Washington Post, Trump otrzyma tylko 24 proc. głosów w kolegium elektorów, ale tylko pod warunkiem, że gospodarka i ocena poparcia prezydenta będą nadal spadały.

Jednak w modelu pana Norpotha nie tylko prezydent zostanie ponownie wybrany, ale zwiększy on swoją marżę w kolegium elektorów z 304 głosów wyborczych w 2016 r. do 362 w 2020 r.

Jedno, co wydaje się zgodne z wieloma przewidywaniami, to fakt, że wybory mogą w dużej mierze zależeć od przywództwa prezydenta Trumpa w USA poprzez pandemię koronawirusa i złagodzenie wpływu kryzysu zdrowia publicznego na gospodarkę w nadchodzących miesiącach przed listopadem.

…..............…….

Fragmenty wywiadu z Allanem Lichtmanem

Przewidział zwycięstwo Trumpa w 2016 roku. Teraz jest gotowy, aby zadzwonić z gratulacjami w 2020 roku.

Większość historyków po prostu studiuje przeszłość. Ale profesor Allan Lichtman z powodzeniem przewidział przyszłość.

 Od prawie 50 lat wykłada historię na American University. Jest byłym mistrzem w biegach z przeszkodami. „To wyścig przeznaczony dla koni, ale prowadzony przez ludzi”. „Tic-Tac-Dough”. I były zwycięzca quizów. „Miałem passę 16 zwycięstw. Wygrał cztery samochody ”.

 „Allan Lichtman” to Nostradamus wyborów prezydenckich. Dokładnie przewidywał je przez cztery dekady.

Allan Lichtman jest przekonany, że źle myśleliśmy o wyborach. „Ankieterzy i eksperci relacjonują wybory, jakby to były wyścigi konne. Ale historia mówi nam, że wyborcy nie dają się zwieść sztuczkom kampanii. Wyborcy głosują pragmatycznie w zależności od tego, jak dobrze partia w Biały Domu rządzi krajem.

{” Więc ankiety są bezwartościowe? „To migawki w czasie. Ostatecznie nic z tego nie ma żadnego wpływu na wynik wyborów prezydenckich ”.

Dlatego Allan Lichtman zaprojektował lepszy system przewidywania zwycięzców prezydenckich. Nazywa to „Kluczami do Białego Domu”. I podobnie jak w przypadku innych polityków w dzisiejszych czasach, jest zaangażowany element rosyjski.

„W 1981 roku poznałem Vladimira Keilisa-Boroka. Vladimir zwrócił się do mnie i powiedział, że będziemy współpracować ”. Nawiasem mówiąc, Vladimir nie był historykiem ani politykiem. Był czołowym ekspertem w przewidywaniu trzęsień ziemi. „W tym momencie myślałem, że facet był albo szalony, albo KGB”. Nie był. „Przekształcamy amerykańskie wybory prezydenckie jako stabilność, partia utrzymująca Biały Dom utrzymuje Biały Dom. I trzęsienie ziemi, partia Białego Domu straciła moc ”.

„Przyjrzeliśmy się każdemu wyborowi prezydenckiemu od 1860 do 1980 roku”. Znaleźli 13 kluczy. Tylko dwa z nich mają coś wspólnego z cechami kandydatów. Allan użył tych kluczy, aby dokładnie przewidzieć wszystkie wybory. Najpierw w 1984 roku, nazywając to dwa lata wcześniej, zanim ktokolwiek wiedział, kto będzie rywalem Reagana. W 1988 nazywał to wiosną, kiedy Bush tropił Dukaki. Znowu w 1992, 96 i 2000 roku, kiedy nazwał to Ala Gore? Hej, Allan. „Nie, nie, nie myliłem się. Prawidłowo przewidziałem, że Al Gore wygra powszechne głosowanie. Kiedy po raz pierwszy opracowałem ten system w '81, trzeba było cofnąć się do 1888 roku, aby znaleźć rozbieżność między głosowaniem powszechnym a głosowaniem w Kolegium Elektorów. ” Więc Allan w końcu zaczął wzywać zwycięzcę, a nie tylko popularne głosowanie, co było przydatne 16 lat później, kiedy, no cóż, wiesz. „Jestem demokratą. A najtrudniejszą rzeczą w byciu prognostą jest trzymanie się z dala od własnej polityki ”. Ale to wystarczy historii, profesorze. Weźmy się za to. fragmenty wywiadu z Allanemhttps://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/959786,profesor-allan-lichtman-przewiduje-zwyciestwo-donalda-trumpa-w-2020-roku


...

Wykop Skomentuj55
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka