To i owo
Przez poznanie do poznania...
22 obserwujących
683 notki
308k odsłon
584 odsłony

Donald Trump dał Amerykanom szanse na lepszy standard życia

Wykop Skomentuj33

Donald Trump dał Amerykanom szanse na lepszy standard życia

Dane opublikowane przez Census Bureau pokazują, że rok 2019 był historycznym rokiem dla podniesienia standardu życia Amerykanów. Mediana rzeczywistego dochodu gospodarstwa domowego osiągnęła rekordowo wysoki poziom, a ubóstwo osiągnęło rekordowo niski poziom. Poprawa dochodów i ubóstwa była największa od ponad 50 lat. Grupy mniejszościowe, w tym Afroamerykanie, Latynosi i Amerykanie pochodzenia azjatyckiego - odnotowały największe zyski.

image


Na przykład czarnoskórzy Amerykanie po raz pierwszy w historii odnotowali średni wzrost dochodów o 7,9 procent i wskaźnik ubóstwa, który spadł poniżej 20 procent.

Średni dochód gospodarstwa domowego wzrósł o oszałamiające 4400 USD w 2019 r., co dało rekord wszechczasów wynoszący 68,700 USD. Ten roczny wzrost o 6,8 procent jest największym odnotowanym wzrostem mediany wzrostu dochodów.

Stopa ubóstwa również spadła do najniższego w historii poziomu 10,5%. Tylko między 2018 a 2019 rokiem ponad 4 miliony Amerykanów wyszło z ubóstwa, a wskaźnik ubóstwa dzieci spadł do prawie 50-letniego minimum w 2019 roku.

image

Pandemia COVID-19 zakłóciła ten historyczny postęp w 2020 r….

Niemniej jednak dzisiejsza Ameryka jest świadkiem najszybszego wychodzenia z kryzysu gospodarczego w historii. Dzięki mocnym fundamentom Trump Economy miesięczny raport o zatrudnieniu spełnił lub przekroczył oczekiwania ekonomistów przez cztery miesiące z rzędu.https://www.whitehouse.gov/articles/incomes-hit-record-high-poverty-reached-record-low-2019/?utm_source=ods&utm_medium=email&utm_campaign=1600d....
Wykop Skomentuj33
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka