To i owo
Przez poznanie do poznania...
22 obserwujących
675 notek
304k odsłony
1246 odsłon

Sędzia Sądu Najwyższego Ruth Bader Ginsburg nie żyje

Wykop Skomentuj84


Sędzia Sądu Najwyższego USA Ruth Bader Ginsburg zmarła 18 września. Miała 87 lat. 

image


Ginsburg, znany jako „Notorious RBG”, zmarł na raka trzustki. To był jej piąty raz, kiedy miała do czynienia z rakiem, mając wcześniejsze ataki raka okrężnicy i trzustki odpowiednio w 1999 i 2009 roku.

„Nasz naród stracił prawnika o historycznej randze” - powiedział w oświadczeniu prezes Sądu Najwyższego John Roberts. „W Sądzie Najwyższym straciliśmy ukochaną koleżankę. Dziś opłakujemy, ale mamy pewność, że przyszłe pokolenia będą pamiętać Ruth Bader Ginsburg taką, jaką znaliśmy - niestrudzoną i zdecydowaną orędowniczkę sprawiedliwości ”.

Ginsburg został powołany do Sądu Najwyższego w 1993 roku przez prezydenta Billa Clintona. Senat potwierdził ją 96 głosami za i trzema przeciw. Została okrzyknięta postępową i feministyczną ikoną podczas całej swojej kadencji w Sądzie.

Nieżyjący już sędzia Sądu Najwyższego powiedział w oświadczeniu skierowanym do wnuczki na początku tygodnia: „Moim najbardziej żarliwym życzeniem jest to, że nie zostanę zastąpiona, dopóki nie zostanie wybrany nowy prezydent.."


https://www.nytimes.com/2020/09/18/us/ruth-bader-ginsburg-dead.html


https://edition.cnn.com/2020/09/18/politics/ruth-bader-ginsburg-dead/index.html
...


.

Wykop Skomentuj84
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka