To i owo
Przez poznanie do poznania...
29 obserwujących
784 notki
419k odsłon
  472   0

Sztab wyborczy Trumpa składa pierwszą petycję do SCOTUS w sprawie wyborów

Sztab wyborczy Trumpa składa pierwszą petycję do SCOTUS w sprawie wyborów


No. 20-

In the

Supreme Court of the United States

On Petition for Writs of Certiorari to the Supreme Court of Pennsylvania

DONALD J. TRUMP FOR PRESIDENT, INC.,

Petitioner,

v.

Kathy Boockvar, Secretary of the Commonwealth

of Pennsylvania, et al.,

RespondentsW niedzielę sztab wyborczy Donalda Trumpa złożył petycję o wydanie certiorari (żądanie przekazania akt sprawy z sądu niższego do sądu wyższej instancji) do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych.

Sztab Trumpa skutecznie zwraca się do sądu wyższej instancji o ponowne rozpatrzenie decyzji sądów niższej instancji w sprawie Donald J. Trump w sprawie prezydenta przeciwko Kathy Boockvar, sekretarz stanu Pensylwania.

 Zgodnie z petycją Sąd Najwyższy Pensylwanii bezprawnie zmienił stanowe przepisy dotyczące głosowania korespondencyjnego poprzez przedłużenie terminu przyjmowania i liczenia głosów. Jedynym sposobem, w jaki można to zmienić zgodnie z prawem, jest przyjęcie przez stanowe ustawodawstwo przedłużenia termin, czego nie zrobiło ustawodawstwo Pensylwanii.

 Zamiast tego sekretarz stanu Kathy Boockvar przedłużyła termin o trzy dni.

Sztab Trumpa miała również problem z liczeniem głosów i poleceniami, które miały miejsce podczas liczenia. Twierdziły one, że republikańscy obserwatorzy, którym pozwolono przebywać na sali, musieli znajdować się sześć stóp dalej od liczących, co uniemożliwiało im odpowiednie zatwierdzenie każdego liczonego głosu.

Osobisty pełnomocnik prezydenta Donalda Trumpa, Rudy Giuliani, twierdzi, że sprawy te stanowią bezpośrednie „naruszenie Artykułu II Konstytucji Stanów Zjednoczonych i prawnego precedensu Bush przeciwko Gore”.

 Giuliani uważa, że ​​decyzja Sądu Najwyższego Pensylwanii stanowi wyraźne naruszenie Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Z powodu decyzji Sądu Najwyższego Stanu sztab twierdzi, że ponad 100 000 kart do głosowania wysłanych pocztą zostało policzonych nielegalnie, co oznacza, że ​​było „więcej niż wystarczająco, aby wpłynąć na wynik wyborów, gdzie różnica między dwoma głównymi kandydatami Obecny prezydent wynosi 80 558 ” - stwierdza pozew.

„Petycja kampanii ma na celu unieważnienie trzech decyzji, które zniweczyły ochronę legislatury Pensylwanii przed oszustwami pocztowymi, w tym:

 (a) zakazanie urzędnikom wyborczym sprawdzania autentyczności podpisów na listach do głosowania podczas akwizycji w dniu wyborów,

(b) wyeliminowanie prawa sztabu Trumpa do kwestionowania pocztowych karty do głosowania podczas akwizycji pod kątem sfałszowanych podpisów i innych nieprawidłowości,

(c) ograniczono prawo sztabu do obserwacji akwizycji pocztowych kart do głosowania, oznaczało to jedynie, że wolno im było przebywać tylko na sali. Co w przypadku obiektu Konwencja Filadelfijska Centrum wielkości kilku boisk piłkarskich było kuriozum,

(d) wyeliminowanie ustawowych wymogów, aby wyborcy prawidłowo podpisywali karty do głosowania, adresowali i datowała je poczta.

 Sztab Trumpa chce, aby Sąd Najwyższy zalecił Zgromadzeniu Ogólnemu Pensylwanii wybór zamienników elektorów.

Jest również prośba do rozpatrzenia w trybie przyspieszonym, prosząc Sąd Najwyższy o rozpatrzenie do 23 grudnia i odpowiedź do 24 grudnia, aby umożliwić Sądowi Najwyższemu Stanów Zjednoczonych orzekanie przed posiedzeniem Kongresu 6 stycznia w celu rozpatrzenia głosów kolegium elektorów.

To pierwsza petycja złożona przez sztab Trumpa do Sądu Najwyższego, chociaż inne mogą być w toku.

Wiadomość pojawiła się po tym, jak Kolegium Elektorów oficjalnie mianowało byłego wiceprezydenta Joe Bidena prezydentem elektem.

 Kongres ma zatwierdzić Joe Bidena na kolejnego prezydenta 6 stycznia.   ...

Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka