To i owo
Przez poznanie do poznania...
29 obserwujących
778 notek
411k odsłon
  294   0

„Zielona strefa” w Waszyngtonie

„Zielona strefa” to powszechna terminologia medialna opisująca proces fortyfikacji przez władze federalne, które podjęły się zabezpieczenia stolicy przed inauguracją Joe Bidena. W Waszyngtonie będzie prawie 30 000 żołnierzy.


image


Przeszło 25000 członków Gwardii Narodowej, 5000 żołnierzy jednostek specjalnych (komandosów), całe lewe skrzydło Białego Domu zajęli najlepsi światowi "kilerzy" chyba ze 101...?

image


O agenta cywilnych i technice  nie wspomnę boby mnie jeszcze w Polsce zatrzymali na 48 h..

Wzniesiono ogrodzenia, mury i inne fortyfikacje. Stacje metra zostały zamknięte.


Associated Press doniosło wczoraj wieczorem, że ​​FBI dokonuje przeglądu oddziałów Gwardii Narodowej pod kątem obaw, że może dojść do „ataku wewnętrznego”. Z reguły w Gwardii Narodowej nawet ze stanów niebieskich służą ludzie wierni Ameryce, którzy w większości głosują na Republikanów (taki mają profil).  Co skłoniło FBI do zweryfikowania wszystkich 25 000 żołnierzy Gwardii Narodowej przybywających do Waszyngtonu na to wydarzenie.

image

To masowe przedsięwzięcie odzwierciedla nadzwyczajne obawy dotyczące bezpieczeństwa, które ogarnęły Waszyngton...Sekretarz armii Ryan McCarthy powiedział w niedzielę The Associated Press, że urzędnicy są świadomi potencjalnego zagrożenia i ostrzegł dowódców, aby zwracali uwagę na wszelkie problemy w swoich szeregach, gdy zbliża się inauguracja. Jak dotąd jednak on i inni przywódcy twierdzą, że nie widzieli żadnych dowodów na jakiekolwiek groźby, a urzędnicy stwierdzili, że podczas lustracji nie wskazano żadnych problemów, których byli świadomi.


image
....

Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka