To i owo
Przez poznanie do poznania...
31 obserwujących
819 notek
447k odsłon
  515   1

Kreatywna księgowość Białego Domu

Kreatywna księgowość Białego Domu

image


Biały Dom ukrywa prawdziwy koszt swoich planów wydatków.

 Administracja Bidena zaproponowała biliony dolarów nowych wydatków i podwyżek podatków. Ale plany te celowo zawierały niewiele szczegółów budżetowych lub nie zawierały ich wcale, a Biały Dom użył sztuczek budżetowych, aby ukryć prawdziwe koszty.

Jest także problem definicji infrastruktury.

To kluczowy, wyraźny spór w Kongresie, co stanowi infrastrukturę. Republikanie mają tradycyjny pogląd. Demokraci obejmują szeroki wachlarz celów, w tym cele socjalne między innymi zapomogi i opiekę nad dziećmi.

Przedstawiając swoje plany, Biały Dom zignorował standardowe konwencje budżetowe i zastosował sztuczkę księgową, aby proponowane wydatki wyglądały na mniejsze, a proponowane dochody z podatków wyglądały na większe.

Pierwszym chwytem budżetowym jest oszacowanie kosztów planu infrastruktury administracji, amerykańskiego planu zatrudnienia, na zaledwie osiem lat, zamiast standardowej konwencji budżetowej na 10 lat.

 Arkusz informacyjny Białego Domu (31 marca 2021 r.) stwierdza, że ​​plan „zainwestuje około 2 bilionów dolarów w tej dekadzie”. Ale urzędnicy Białego Domu przyznali, że ta liczba 2 bilionów dolarów jest nieprecyzyjna. Rzeczywiste wydatki są bliższe 2,4 biliona dolarów, a liczba ta nie obejmuje więcej niż 400 miliardów dolarów w nowych ulgach podatkowych dla różnych programów, co daje w sumie 2,8 biliona dolarów z ośmiu lat. W ciągu 10 lat rzeczywisty koszt planu wyniósłby co najmniej 3,5 biliona dolarów, czyli prawie dwukrotność pierwotnych szacunków.

 Drugi chwyt budżetowy polega na oszacowaniu dochodów uzyskanych w ciągu 15 lat, a nie w konwencjonalnych 10 latach. Ten podstęp pozwala Białemu Domowi przecenić kwotę wpływających pieniędzy, aby następnie mógł żądać, aby proponowane podwyżki podatków pokrywały koszt proponowanych wydatków.

Ale tak nie jest.

Według Departamentu Skarbu podwyżki podatku od osób prawnych wzrosną szacunkowo o 2,5 biliona dolarów w ciągu 15 lat. Daje to około 1,7 biliona dolarów w ciągu 10 lat, co oznacza, że ​​tylko około połowy z 3,5 biliona dolarów, które zostaną wydane w ciągu tych samych 10 lat, zostanie pokryte.

Kreatywna księgowość Białego Domu ukrywa rzeczywisty koszt planów wydatków, przecenia przychody podatkowe wpływające na wydatki i przesłania rzeczywisty wpływ planu na budżet.

Rzeczywisty przewidywany koszt trzech planów wydatków Biden wynosi co najmniej 7,2 biliona dolarów w ciągu następnych 10 lat. Mniej niż połowa tych wydatków jest pokryta przez proponowane podwyżki podatków.

 Biały Dom nie opublikował prognozowanych kosztów wzrostu kosztów odsetek wynikających z wyższych deficytów, których liczba prawdopodobnie wynosi setki miliardów dolarów.

 7 bilionów dolarów nowych wydatków stanowi około jednej trzeciej wielkości całej gospodarki USA. To prawie dwukrotność kwoty wydanej przez cały rząd w 2019 roku.

 Plany te należy omówić merytorycznie, korzystając z dokładnych prognoz i szacunków budżetowych. Media amerykańskie nie podniosły alarmu. Dlaczego tak jest?

Spiker Izby Reprezentantów Nancy Pelosi wyznaczyła sobie za cel uchwalenie ustawy infrastrukturalnej do 4 lipca, pozostawiając Demokratom tygodnie negocjacji w sprawie wydatków zarówno z Republikanami, jak i między sobą.

W Senacie jest duża luka polityczna, potrzebnych jest 60 głosów. Biden szukał poparcia Republikanów i odbył serię spotkań z grupami ponadpartyjnymi. Republikanie są gotowi wydać 568 miliardów dolarów. Demokraci szukają 2,3 biliona dolarów na swoją definicję infrastruktury oraz kolejne 1,7 biliona dolarów na inne projekty.

Liczę, że także Donald Trump przedstawi wyliczenia swoich ekspertów. 


https://www.reuters.com/business/us-treasurys-yellen-tamps-down-inflation-fears-over-biden-spending-plan-2021-05-02/

https://www.washingtonexaminer.com/opinion/how-the-white-house-is-hiding-the-true-cost-of-its-spending-plans

https://www.wsj.com/articles/bidens-spending-binge-is-costlier-than-advertised-11619986489?mod=opinion_lead_pos6

https://www.inquirer.com/business/biden-infrustructure-bezos-spending-roads-wifi-20210409.html


...

Lubię to! Skomentuj24 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka