To i owo
Przez poznanie do poznania...
39 obserwujących
935 notek
551k odsłon
  662   1

Pracodawcy w USA czekają na zakończenie Planu Ratunkowego

Pracodawcy w USA czekają na zakończenie Planu Ratunkowego

W dniu 6 września kończy się Amerykański Plan Ratunkowy.

https://www.dol.gov/general/american-rescue-plan

Chicagoland Chamber of Commerce oblicza, że bezrobotny pracownik "zarabia" 35 dolarów za godzinę.


Przeciętny mieszkaniec Illinois zarabia 55770 dolarów rocznie.

Bezrobotny pobierający zasiłek ma dochód mniejszy tylko o 4000 USD.

W Chicago bezrobotny na godzinę "zarabia" 35 USD...Stopa bezrobocia w Illinois wzrosła do 7.2% (dane z 15 lipca), co jest ósmym najgorszym wynikiem w USA.

W tym samym czasie pracodawcy mają problemy z obsadzeniem wolnych miejsc pracy.

Axios donosi, że około 1,8 miliona bezrobotnych Amerykanów zrezygnowało z pracy z powodu hojności zasiłków dla bezrobotnych, wynika z opublikowanych wyników sondażu Morning Consult. Według liczb: Morning Consult przeprowadził ankietę wśród 5000 dorosłych Amerykanów w dniach 22-25 czerwca 2021 r. Spośród osób aktywnie pobierających zasiłki dla bezrobotnych 29% stwierdziło, że odrzuciło oferty pracy podczas pandemii. W odpowiedzi na pytanie uzupełniające, 45% tej grupy stwierdziło, że odrzuciło pracę, szczególnie ze względu na hojność świadczeń. Ekstrapolując dane z 14,1 miliona osób dorosłych pobierających świadczenia do dnia 19 czerwca, Morning Consult stwierdził, że 1,8 miliona osób odrzuciło oferty pracy ze względu na świadczenia. Wygasające ubezpieczenie od bezrobocia może w tym roku dać prawie 2 miliony miejsc pracy... 


image


https://morningconsult.com/2021/07/14/expiring-unemployment-insurance/Przeciętny mieszkaniec Illinois zarabia w pracy 55770 USD rocznie. Jeśli ta osoba zostałaby w domu z dziećmi i pobierała zasiłek dla bezrobotnych, to byłoby to 51627 USD.


Jeśli dodać do tego federalne bodźce, to według obliczeń Chicagoland Chamber of Commerce bezrobotny pracownik otrzymuje 35 dolarów za godzinę.


"W samym Illinois są dziesiątki tysięcy nieobsadzonych miejsc pracy. Pracodawcy oferują znacznie wyższe płace, premie za zatrudnienie i podejmują inne kroki, by zachęcić ludzi do powrotu do pracy" - napisała izba w liście otwartym do gubernatora J.B. Pritzkera.


https://www.nprillinois.org/tags/illinois-policy-institute
Lubię to! Skomentuj18 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka