To i owo
Przez poznanie do poznania...
39 obserwujących
987 notek
576k odsłon
  234   0

Biden przekazuje uprawnienia prezydenckie Harris

Biden przekazuje uprawnienia prezydenckie Harris

Prezydent Joe Biden tymczasowo przekaże dziś swoje uprawnienia prezydenckie wiceprezydent Kamali Harris, z powodu kolonoskopii.

Do rutynowego zabiegu dojdzie w Centrum Medycznym Waltera Reeda.

 Podobnie jak w przypadku prezydenta George'a W. Busha, który miał tę samą procedurę w 2002 i 2007 roku, i zgodnie z procesem określonym w konstytucji, prezydent Biden przekaże władzę wiceprezydentowi na krótki okres, gdy będzie pod narkozą.

Wiceprezydent będzie w tym czasie pracowała w swoim biurze w Skrzydle Zachodnim Białego Domu.

 Późnym popołudniem Biały Dom opublikuje publicznie pisemne podsumowanie stanu fizycznego prezydenta.

 Oprócz kolonoskopii Biden przejdzie także inne zabiegi…?

 Pomimo tego, że Joe Biden sprawuje urząd od dziesięć miesięcy, lekarz Białego Domu nie informował prasy ani nie odpowiedział na pytania dotyczące jego ogólnego stanu zdrowia i kondycji fizycznej.

W USA był już podobne przypadki, prezydent George W. Bush dwukrotnie przekazał władzę wiceprezydentowi Dickowi Cheneyowi w ramach procedury. Prezydent Donald Trump podobno nie zrobił tego samego w przypadku wiceprezydenta Mike'a Pence'a podczas jego kadencji.

Stephanie Grisham twierdziła w swojej książce, że Trump odmówił znieczulenia i nie przekazał władzy Mike'owi Pence'owi podczas jego kolonoskopii w 2019 roku. Twardziel z Donalda Trumpa!

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka